Motor 1,2 (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Motor 1,2 (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od pEvo »

caute, chcel by som sa opytat, mozno pre vacsinu uplnu volovinu :)

ako sa jazdi s tymto motorom v meste, s ohladom na spotrebu a aby sa motor netrapil nizkymi otackami? som zvyknuty na diesel 2 liter, toto je moj prvy maly benzin...snazim sa jazdit plynulo, aj ked obcas tomu vytnem trochu :)
vacsinou radim vyssi stupen pri 3-3,5 t, takmer okamzite hadzem 4 ku, ked sa da tak 5tku...niekedy to hodi pri 50tke cca 2t otacok...je to uz moc velke trapenie motora?

dik za pochopenie, este neviem ako sa spravat k takemu krpcovi :)
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Re: 1,2 65k, jazda po meste, radenie a otacky, spotreba

Příspěvek od mosto »

pEvo píše:caute, chcel by som sa opytat, mozno pre vacsinu uplnu volovinu :)

ako sa jazdi s tymto motorom v meste, s ohladom na spotrebu a aby sa motor netrapil nizkymi otackami? som zvyknuty na diesel 2 liter, toto je moj prvy maly benzin...snazim sa jazdit plynulo, aj ked obcas tomu vytnem trochu :)
vacsinou radim vyssi stupen pri 3-3,5 t, takmer okamzite hadzem 4 ku, ked sa da tak 5tku...niekedy to hodi pri 50tke cca 2t otacok...je to uz moc velke trapenie motora?

dik za pochopenie, este neviem ako sa spravat k takemu krpcovi :)
no,pre tento motor su idealne otacky vraj kolo 2800,tak sa snazim to aj dodrziavat,ked preradujem na vyssi stupen na rovine,necham ho do cca 3200 do kopca 3500...a ked je motor este studeny,nevytacam ho nad 3000 otacok nikdy...ale tiez mam otazocku na chalanov...ked idem po dialnici,aku najvyssiu rychlost mu mozem drzat v kuse cca 40km?ja chodim 110km/h pri 3500otacok a na chvilku mu vytocim aj 140-150km/h ale bojim sa ist takou rychlostou dlho...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Juro
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 21, 2008 15:48
Bydliště: Momentalne Praha

Re: 1,2 65k, jazda po meste, radenie a otacky, spotreba

Příspěvek od Juro »

mosto píše:ale tiez mam otazocku na chalanov...ked idem po dialnici,aku najvyssiu rychlost mu mozem drzat v kuse cca 40km?ja chodim 110km/h pri 3500otacok a na chvilku mu vytocim aj 140-150km/h ale bojim sa ist takou rychlostou dlho...
Ja mam 60tis km, vacsinou 130-140kmh po D1 PHA-BA, druhu garancku a ziadny problem samozrejme.
Neboj sa toho, je to 'vysokootackovy motor' ;)

Co sa tyka mesta, na 50tke vacsinou 3-4, na 5tke si to moc neviem predstavit, mozno fakt len po dlhsej rovinke, lebo z kopca to neubrzdi na 50 a do kopca nevladze. A pride mi to ako trapenie teda :)
GP 1.2 Dynamic 5D (2007), Bolero Red
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Re: 1,2 65k, jazda po meste, radenie a otacky, spotreba

Příspěvek od mosto »

Juro píše: Ja mam 60tis km, vacsinou 130-140kmh po D1 PHA-BA, druhu garancku a ziadny problem samozrejme.
Neboj sa toho, je to 'vysokootackovy motor' ;)

Co sa tyka mesta, na 50tke vacsinou 3-4, na 5tke si to moc neviem predstavit, mozno fakt len po dlhsej rovinke, lebo z kopca to neubrzdi na 50 a do kopca nevladze. A pride mi to ako trapenie teda :)
hej,po meste aj ja 3-4 stupen na 5ke som 50km/h teda este nesiel...je to trapenie motora :? inak k tej spotrebe...ked chodim 110km/h...6,4l ked som siel tu istu trasu 130-150km/h...7,2l :lol: ale to som siel len raz :wink:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

tak ja si neumim predstavit jezdit 50km/h na 4 stupen a to mam sestikvalt diesel...ja na tu ctverku v meste jezdim ale 70-80 km a ani mi to neprijde :-)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

jo mi musíme na 50 ve městě pou?ívat 3ojku jinak se těch 50 nedá uhlídat :lol:
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jirka píše:jo mi musíme na 50 ve městě pou?ívat 3ojku jinak se těch 50 nedá uhlídat :lol:
mas pravdu neda :-( hold nemame to jednoduche :-))))))
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Re: 1,2 65k, jazda po meste, radenie a otacky, spotreba

Příspěvek od pEvo »

Juro píše: Co sa tyka mesta, na 50tke vacsinou 3-4, na 5tke si to moc neviem predstavit, mozno fakt len po dlhsej rovinke, lebo z kopca to neubrzdi na 50 a do kopca nevladze. A pride mi to ako trapenie teda :)
jasne myslel som dlhu rovinku, ked je hustejsia premavka, vtedy tych 50 skutocne idem a udrzujem ju, ziadne zrychlovanie atd...v inych pripadoch samozrejme adekvatne podradim...

na dialnici mimo mesto este moc nejdem, ale myslim ze taka cestovka 120-130 musi byt ok....nizsia rychlost by ma asi zabila, zaspal by som nudou...(mam 500ccm skuter, cestovku mam tiez 120-130, 150 na predbiehanie, 180 maximalka (tacho)
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Re: 1,2 65k, jazda po meste, radenie a otacky, spotreba

Příspěvek od mosto »

pEvo píše:
na dialnici mimo mesto este moc nejdem, ale myslim ze taka cestovka 120-130 musi byt ok....nizsia rychlost by ma asi zabila, zaspal by som nudou...(mam 500ccm skuter, cestovku mam tiez 120-130, 150 na predbiehanie, 180 maximalka (tacho)
no ja mam tiez skutra ale 50ku tam je cestovka 50-60 a maximalka 80km/h :lol: musim si spievat,ked idem na dlhsiu trasu,lebo by som zaspal :lol: :lol: :lol: ale spotreba kolo 2l/100km :wink:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od pEvo »

dlhsiu trasu riesim sluchatkami zapojenymi v mobile, rychlost sa meni stylom hudby :)
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Ondraaaaa
Návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon kvě 04, 2009 23:56

Příspěvek od Ondraaaaa »

ja jsem do prvnich 1000 km jezdil okolo 3000ot. pak jsem jezdil 4000ot 5500 ot..jel jsem s tim na dalnici a tocil a tocil ve meste a furt sem to tocil. vetsinou jezdim na trojku obcas max 4. ..ale zase tim tocenim...kamarad ma peugeota 206 1.1 44kw...a kdyz si sjel v mem grande tak neveril ze to je 1.2...
GP racing. RSW ,,16,,
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

mám sice 1.4 16ventil..ale po městě řadím max ve dvou tisících a při padesáti jezdim v poho na pětku.... 55-60?estka...málo otáček spotřeba minimální...
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Co sa tyka mesta, na 50tke vacsinou 3-4, na 5tke si to moc neviem predstavit, mozno fakt len po dlhsej rovinke, lebo z kopca to neubrzdi na 50 a do kopca nevladze. A pride mi to ako trapenie teda Smile
Súhlas. 5-ka pri 50-ke točí okolo 2000 aj pod 2000 a to sa mi zdá trápenie pre ten motor. Mo?no preto nedosiahnem po meste tabužkovú hodnotu, ale to nič, hlavne ?e sa motor netrápi a ja si jazdu skutočne u?ívam, podotýkam ?e nie ?portovú jazdu. Ja som si tie? musel zvyka? hoci som presadol z benzínu a odsledova? hlavne mimo mesto v akých otáčkach ho dr?a? aby krásne ?ahal. No a teraz je to úplna pohodička. Keď bude? ma? motor zohriaty tak sa ho neboj v zábehu vytoči? aj cez 4000.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
stofo
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: stř črc 15, 2009 12:28
Bydliště: Udavské (okr. Humenné), SK

Příspěvek od stofo »

julo píše:
Co sa tyka mesta, na 50tke vacsinou 3-4, na 5tke si to moc neviem predstavit, mozno fakt len po dlhsej rovinke, lebo z kopca to neubrzdi na 50 a do kopca nevladze. A pride mi to ako trapenie teda Smile
Súhlas. 5-ka pri 50-ke točí okolo 2000 aj pod 2000 a to sa mi zdá trápenie pre ten motor. Mo?no preto nedosiahnem po meste tabužkovú hodnotu, ale to nič, hlavne ?e sa motor netrápi a ja si jazdu skutočne u?ívam, podotýkam ?e nie ?portovú jazdu. Ja som si tie? musel zvyka? hoci som presadol z benzínu a odsledova? hlavne mimo mesto v akých otáčkach ho dr?a? aby krásne ?ahal. No a teraz je to úplna pohodička. Keď bude? ma? motor zohriaty tak sa ho neboj v zábehu vytoči? aj cez 4000.

No ked sa mám priznat tak svoj motorček som uz skúsal vytáčat az do červených políčok ood 1- 3 potom bolo 120 a uz som nechcel viac... ale myslím si, ?e pri 3500 - 4500 motor ide celkom svizne ked som sam a je rovinka :lol:
GP white 1,2 Racing 5d :)
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

stofo píše: No ked sa mám priznat tak svoj motorček som uz skúsal vytáčat az do červených políčok ood 1- 3 potom bolo 120 a uz som nechcel viac... ale myslím si, ?e pri 3500 - 4500 motor ide celkom svizne ked som sam a je rovinka :lol:
No to je prave strasne subjektivni vjem. Kdyz jsem jel sam v 1.2 GP, tak mi ten vykon prisel napohodu, ale treba predjizdeni slo dost obtizne pri vetsim provozu. Presedl jsem do sve 1.4 a bylo to vyrazny rozdil.
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Odpovědět