Motorový olej

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej

Příspěvek od Mara87 »

na vrakáču,
nechápu jak si to mohl ztratit?
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Luxo
kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 15, 2015 17:50

Re: Motorový olej

Příspěvek od Luxo »

neviem ani sam asi to bolo zle zatiahnuta a stratil som to pocas jazdy aj pre mna to bolo prekvapenie ked som zbadal motor od oleja a uzaver fuc
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej

Příspěvek od 1nekros1 »

Nikto mi nechcel dat ten uzaver bez kupy motora celeho na vrakaci zato som to musel kupit
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Luxo
kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 15, 2015 17:50

Re: Motorový olej

Příspěvek od Luxo »

Tak vyriešené dnes som to kúpil priamo vo Fiate za 10eur aj ked neoriginálne sa dá kupit aj za 3e :D
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Motorový olej

Příspěvek od Dušan »

Proč jsi tedy nekoupil neorigo?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Luxo
kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 15, 2015 17:50

Re: Motorový olej

Příspěvek od Luxo »

Bolo ho treba objednať a čakacia doba cca 2 týždne .
Uživatelský avatar
Petr H..
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 30, 2016 23:30
Bydliště: Nové Město nad Metují

Světle žlutá emulze v odvětrání ventilového víka

Příspěvek od Petr H.. »

Zdravím všechny příznivce těchto nádherných a skvělých aut! Před víc jak měsícem u mě nastal čas, kdy jsem svůj věrný Fiat Marea obměnil za Fiat Punto.

Dá se říct že s ničím nemám žádný problém, jen jedna věc mě trochu znepokojuje - světlá, nažloutlá emulze v trubce odvětrání ventilového víka, co vede těsně před škrtící klapku.

Přišel jsem na ní náhodou asi před měsícem a od té doby jsem to už třikrát čistil, ale vždy se udělá znovu. Dělalo to před výměnou oleje, i po výměně. Olej je čistý, včetně víčka na dolití - bez žlutého šlemu, voda se mi neztrácí co pozoruju.

Jeden mechanik mi říkal, že motor málo vytáčím, že chce víc honit, druhý mechanik říkal že to je tím chladným vlhkým počasím, údajně normální jev...

Dělá vám to taky, řešíte to někdo nějak?
Fiat Punto 2012 1.4 8V + LPG
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Světle žlutá emulze v odvětrání ventilového víka

Příspěvek od tkupilik »

Me tenhle srac uplne ucpal separator oleje (po ~50000km; atmosfery ho nemaji, ale je to krabice na hadici odvetravani) a pak zacli tect gufera na motoru :( Podle me to je z LPG, zlutej hnus a i benzin to nechce rozpoustet. Ted jsem zkousel jezdit dva mesice na flagu (cca 5000km), ale jeste jsem se nedostal se podivat do separatoru kolik se tam toho udelalo. Normalne jezdim na kralupoil. Tohle je zatim jediny problem ktery mam s LPG. Do te doby se me v separatoru nic nedelalo. Taky chci menit olej uz po 10000 a holt s kazdou vymenou budu ten separator cistit :(
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
Petr H..
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 30, 2016 23:30
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: Světle žlutá emulze v odvětrání ventilového víka

Příspěvek od Petr H.. »

Nějak mi hlava nebere, jak by to mohlo být z LPG... Vždyť na plyn jsou dva filtry (na kapalnou i plynnou fázi) a ke všemu LPG do těch míst u škrtící klapky ani nepřijde (to nejsou foukačky do sání, ale má to své vstřikovače), takže jak by tam LPG mohlo udělat nějaký marast?

Je to celé poněkud zvláštní, ale uživatelů LPG je tady přeci hromada - dělá vám to taky? A jak jste na tom vy co jezdíte jen na benzín?
Fiat Punto 2012 1.4 8V + LPG
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Světle žlutá emulze v odvětrání ventilového víka

Příspěvek od Dušan »

Petr H.. píše:druhý mechanik říkal že to je tím chladným vlhkým počasím, údajně normální jev...
Má pravdu, je to vlhkost, která v horní části vytvoří především na víčku emulzi.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej

Příspěvek od g-lobby »

jezdím na LPG a mám to tam jen občas takže bych to viděl také na to "počasí"
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Motorový olej

Příspěvek od Jarouš »

Zcela normální zkondenzovaná vlhkost. Ani tak z benzínu nebo z plynu, ale z nasávaného vzduchu potřebného ke spalování. V létě se emulze tvoří minimálně a pokud se dá sem tam motoru pokouřit, tak se tvorba olejového šlemu taky minimalizuje. Příčiny tvorby toho kentusu jsou v podstatě 2. Chladné a vlhké počasí a krátké jízdy po městě se studeným nebo nedostatečně prohřátým motorem. Na atmosféře to v podstatě nic není, ale u turbíny (T-JET a jeho deriváty) je to průser když zanese separátor oleje a v mrazivém počasí se pak ucpe odvzdušnění motoru.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej

Příspěvek od Mara87 »

LPG je blbost. Je to tím že v hadicích kondenzuje voda a vzniká tak emulze. Je to normální, tedy pokud nemáte někdo emulzi v motorovém oleju, přesněji ve vaně., to už by problém byl.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Re: Motorový olej

Příspěvek od J.B. »

Je večer-chtěl bych se jít koupat.Ale bojím se napustit vanu aby to nebyl průser... :>
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Motorový olej

Příspěvek od tkupilik »

blbost je vodni emulze, ta neucpe separator ze se stane nepruchodnej a plus to v separatoru zadelalo ventily ktere prestali tesnit a diky tomu jsem mel falesnej vzduch do motoru. Na e85 to nedelalo a nemam kratky jizdy, kazdej den 2x 50km po dalnici, motor komplet prohratej.
Separator musel lezet v benzinu pul hodiny nez ten zlutej humus z nej zacal vytejkat - moje teorie je, ze to jsou parafiny z LPG ktere kondenzujou na stenach valce a pak se setrou do oleje. Nasledne se odparujou z oleje a zkondenzujou v separatoru. Melo to konzistenci masla a benzin to pak barvilo do zluta, proste blee, urcite ne olej s vodou.
V atmosfere se to resit nemusi, ale s tim separatorem problem je :(
GP 1.4 Tjet
Odpovědět