Motorový olej

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
jufa
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 09, 2014 21:30
Bydliště: Náměšt nad Oslavou

Re: Motorový olej

Příspěvek od jufa »

Oleje Sunoco jsou výborné. A navíc za překvapivě dobrý ceny. BTW stejně jako Selenii je vyrábí Petronas. :D
Osobně (když už olej Sunoco) bych do 1,4 16V (vzhledem k tomu, že je to benzínová atmosféra) namísto Synturo XENON 5W40 použil Synturo GOLD 5W40. Gold je full saps s vyšším TBN a bez C specifikací.
Grande Punto 1,3 MultiJet Sport r.v.2008
antoni
kolemjdoucí
Příspěvky: 42
Registrován: čtv pro 11, 2014 21:45

Re: Motorový olej

Příspěvek od antoni »

Někde jsem četl, že vzhledem k tomu , že Fiat GP 1.4 16v 70 kW má už Euro 4 a aby se nezanášely lambda sondy, tak olej musí mít tu normu Acea C3. A to ten olej SUNOCO Gold 5W-40 nemá. Tak nevím. Klidně bych ho tam dal, byl ještě o 100,-Kč levnější než ten SUNOCO Synturo Xenon.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej

Příspěvek od 1nekros1 »

ked som skusal iny olej uz neviem aky to bol tak bez toho acea c3 mi strasne hrkotal hydrostel a auto islo cudne aj po zohriati tak som to vymenil zas za osvedceny olej a uz nebudem spekulovat.(to ma len kamarat presviedcal ze ake super oleje su tie ostatne)(su NAHOVNO) ved kazdych 25000km to menim ja a za tu dobu to nieje strasny peniaz tych 30euro za olej. zober si kolko si za tie kilometre natanoval do toho auta.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
peterson
Návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: pát pro 14, 2007 9:29
Bydliště: Hodonín

Re: Motorový olej

Příspěvek od peterson »

Ahoj. Naposledy mě ve Fiatu do motoru dali olej Selenia 20K 10W40 a zdá se mě to hlučnější a línější,prý tam dostačuje pokud měním jednou za rok.Tak nevím jestli to motoru neškodí ? Moc se mě nechce znovu platit za další výměnu.Máte někdo podobnou zkušenost?Motor 1.4 8V 57KW
kolemjdoucí
antoni
kolemjdoucí
Příspěvky: 42
Registrován: čtv pro 11, 2014 21:45

Re: Motorový olej

Příspěvek od antoni »

Já se omlouvám; jak jsem se znovu díval do technických listů, tak u doporučovaného oleje Fiatem pro 1.4 16v 70kW ta norma ACEA C3 u oleje Selenia K není. Je až u Selenie K PUR Energy, což bude ještě novější olej. Takže hlavně 5W-40, API SM a Acea A3,B3. To musí stačit. Ta norma Fiat 9.5......../M2 je tady pro ten dlouhý interval výměny po 30000 km. Takže klidně může stačit i olej s těmito parametry za 500,-Kč, pokud budete dělat výměnu po 15000 km, což všichni doporučují místo top oleje a výměny po 30000 km. Sunoco Gold jsem tedy mohl klidně vzít. A pak to je spíš o subjektivním pocitu.

10W-40 je hustší a pro tyto lehkoběžné motory je spíš 5W-40. Pokud vám to v servisu dali, tak proto, že ho měli a chtěli se ho zbavit. Olej 10W-40 se dává častěji do většiny aut.
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Motorový olej

Příspěvek od FRIMICO »

V březnu budu měnit oil.Nevím co to bylo za značku bláta co jsem tam měl, když jsem to kupoval(2012)Já jsem tam začal dávat Shell helix ultra 5w40.A teď se chci zeptat jestli mám experimentovat a změnit značku oleje,nebo když už je motor zvyklej na tento,tak v něm pokračovat.Olej měním každej rok na jaře. :wink:
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej

Příspěvek od 1nekros1 »

Nechaj to tak dobrý olej tam dávaš aj Dušan ho mal x km
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Motorový olej

Příspěvek od FRIMICO »

A co radí odborník Jeník1 ?
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej

Příspěvek od jeník1 »

FRIMICO píše:A co radí odborník Jeník1 ?
Radím pouze to co doporučije výrobce auta. To je olej
SELENIA K PURE ENERGY:
SAE 5W-40,ACEA C3, API SM/CF, FIAT 9.55535-S2, MB 229.51, VW 502.00-505.00, VW 505.01, BMW LL-04

Nebo jiný se stejnou specifikací.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Vasek06
kolemjdoucí
Příspěvky: 17
Registrován: čtv led 10, 2013 20:44
Bydliště: Uherský Brod

Re: Motorový olej

Příspěvek od Vasek06 »

Olej Selenia jsou dle mě vyhozené peníze. Stačí najít jiný za menší cenu dané specifikace. Selenia je předražená ....
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej

Příspěvek od badalandabad »

přesně tak ..po pěti letech jezdím na castrol.. selenia sou fakt vyhozený kč :)
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej

Příspěvek od Mara87 »

Teda by mě hrozně zajmalo kde všichni v tom manuálu čtete u motorového oleje že musí být C3.

Doporučený olej: SELENIA K na syntetické bázi třídy SAE 5W-40 splňující požadavky normy FIAT 9.55535-M2
Cituji: V případě neoriginálního typu motorového oleje SEA 5W-40 je přípustné použití výkonové třídy minimálně ACEA A3 u zážehových motorů a ACEA B4 u vznětových motorů.

Já osobně kupuji CASTROL MAGNATEC 5W/40 C3

Seleniu jsem měl koupenou loni, žádný zázrak to nebyl. Mám pocit že je to úplně stejné jako u Castrolu. Mogul a F1 nedoporučuji, větší spotřeba oleje.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Luxo
kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 15, 2015 17:50

motorovy olej

Příspěvek od Luxo »

Dobry den isiel som si doliat vodu do ostrekovacov a vsimnem si ze cely motor je od oleja stratil som uzaver max asi mesiac dozadu da sa niekde tento uzaver kupit??? mozem jazdit z otvorenym vikom ??? dakujem za odpovet pripajam foto
Přílohy
IMG_0338.JPG
IMG_0338.JPG (533.7 KiB) Zobrazeno 6169 x
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: motorovy olej

Příspěvek od 1nekros1 »

Jasne ze nemozes lebo ti to vystrekuje von olej. To viko sa da kupit vo fiate za 20eur druhovyroba nieje. Aspon nebola ked som to minuly rok riesil.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Luxo
kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 15, 2015 17:50

Re: motorovy olej

Příspěvek od Luxo »

1nekros1 píše:Jasne ze nemozes lebo ti to vystrekuje von olej. To viko sa da kupit vo fiate za 20eur druhovyroba nieje. Aspon nebola ked som to minuly rok riesil.
fuuu no tak 20e za uzaver fakt moc no co uz musim to kupit nevies ci sa to neda objednat aj niekde na nete na strankach fiatu??
Odpovědět