LPG

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
zambrotta
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 12, 2016 9:07

Re: LPG

Příspěvek od zambrotta »

Měl bych dotaz ohledně svíček. Před časem jsem měnil svíčky na (1,4 16V 70kW LPG - systém LOVATO EASY FAST). Dával jsem tam speciální svíčky na LPG - NGK LPG Laser Line 8 a myslel jsem si, že to bude super. Ale začal jsem řešit problém s přepínáním na plyn. Když byl ráno motor studený a mělo dojít k přepnutí na plyn a někde jsem třeba zastavil na semaforu a nebo na křižovatce, tak motor samovolně chcípnul. V létě to bylo jen chcípnutí, ale když se ochlazovalo a teď v zimě zvlášť už to bylo horší a horší. Např. než se motor zahřál a mělo se přepnout na plyn, tak v okamžiku přepnutí a měl jsem auto pod plynem, začala blikat kontrolka motoru (vstřikování). Byl vyměněn reduktor, který už byl fakt špatný a pak teď i senzor MAP. Na tom jsem byl domluvený se servisákem, že se vymění jen na zkoušku jestli to pomůže, což se nestalo. Jinak nejsou dle diagnostiky žádné chyby. Mám teda podezření, že by to mohly dělat svíčky. Jaké používáte svíčky na tento motor, nejlépe na LPG a kdyby se někdo našel i stejný plynový systém LOVATO. Díky za pomoc. Ještě dodatek o funkčnosti LPG, když se motor pořádně zahřeje a já přepnu manuálně na plyn, tak už to normálně jede.
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: LPG

Příspěvek od Foligno »

Někteří lidé říkají, že svíčky na LPG jsou blbost. Já mám LPG a svíčky kupuju NGK - ty normální- pokud se zkrátí interval výměn myslím, že nikdo není schopen poznat jestli jsou nevhodné.Jezdím.
zambrotta
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 12, 2016 9:07

Re: LPG

Příspěvek od zambrotta »

Já měl před tím taky klasické NGK a jezdilo to v poho, vydržely 20.000 km. Právě jsem to bral z důvodu, že NGK jsou dobré svíčky a speciální na LPG pro to, abych to měnil třeba po 60.000 km. Co je u nich uveden interval výměny. Nevím právě jestli se u těchto svíček dá něco nastavit, jako např. odtrh. Co jsem četl, tak je to nastaveno automaticky, aby to fungovalo co nejlépe na plyn.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: LPG

Příspěvek od tkupilik »

Hmm pokud se auto zacne chovat divne, tak prvni co udelam je, ze tam dam stary svicky... a pak az zacnu menit reduktory a MAP senzory. Taky pouzivam predepsane svicky, ale tjet mel iridiove (taky NGK) a ty tam na LPG 50000k vydrzi. Ale zase ta cena...
Muzes skusit ty do tjetu, rozmerove sedi, hlava je stejna jen maji od prirody mensi odtrh kvuly turbu a to by pro LPG melo byt lepsi. Odtrch by mel jit kadivem natunit snad na vsech svickach :)
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Kotas »

Mám sice motor 1.2, na LPG mám najeto skoro 85 000km (auto má 135tkm) a používám stále stejný typ svíček NGK, co tam byl od výroby. Pouze si zmenšuju odtrh, ale teď z hlavy nevím přesně, mám pocit, že 0,8mm. Svíčky měním normálně po 30tkm. Ve 120 tkm jsem pro klidné spaní měnil i zapalovací kabely. Na druhém autě jsem zkoušel speciální svíčky pro LPG a nepozoroval rozdíl, takže jsem na Puntu ani do jiných nešel.
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Odpovědět