Spotřeba oleje

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

tkupilik píše:To je sverazna teorie, ja verim spis tomuhle:
Ve valci je v prubehu spalovani vysoky tlak, kolem 60baru. Diky tomu cast spalin pronikne do prostoru pod valec. Tyhle spaliny pak unikaji odvetravanim do sani kam sebou unaseji jemnou olejovou mlhu ktera se vytvari v klikovy skrini jak se to tam cele racha v oleji. Driv to bylo vytazeny pod motor, ale to aktualne neni in, ze pry ekologie.
Turbomotry bezne odlucovac oleje maji, protoze tlaky ve valcich jsou 2-3 nasobne a proto i vetsi pruvan v odvetravani.
Odvetravani nedela spotrebu oleje (maj to vsechny auta i ty co olej nezerou), pokud by te mizel timhle zpusobem tak pouze pokud by byly KO pistni krouzky a poustely moc spalin pod valec / spatne stiraly olej a ten se palil ve valci.
Ja jsem zase dostal tuto teorii od jednoho automechanika. Jinak olej zere ale v norme 1dcl/1000km. Jinak me stve ta olejova mlha co se tvori kolem klapky. Ale s tim asi nic neudelam
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od tkupilik »

No jestli te to uklidni, me odesel separator oleje a diky tomu mam odvetravani zavedene pouze pred turbo. Od turba dal je vsechno zadelane od oleje jako ze hodne a to i vcetne skrtici klapky. Kdyz rozpojim hadici vzduchu pred klapkou, tak z toho vytece olej. A i presto se nezda, ze by to necemu vadilo, uz to takhle najelo 60000km :) Takze tak. Pritom to olej nezere, alespon ne aby to bylo poznat.
GP 1.4 Tjet
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

tkupilik píše:No jestli te to uklidni, me odesel separator oleje a diky tomu mam odvetravani zavedene pouze pred turbo. Od turba dal je vsechno zadelane od oleje jako ze hodne a to i vcetne skrtici klapky. Kdyz rozpojim hadici vzduchu pred klapkou, tak z toho vytece olej. A i presto se nezda, ze by to necemu vadilo, uz to takhle najelo 60000km :) Takze tak. Pritom to olej nezere, alespon ne aby to bylo poznat.
Aha tak to je zajímavé. No nebudu to řešit prostě chce dostat napít :-)
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Re: RE: Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od pEvo »

Fido162 píše:Tak se podělím o svoji spotřebu oleje na 1000km zatím jsem vysledoval že mé Gp bere něco kolem 150ml oleje na 1000km. A to jezdím hodně po dálnici. I krátké trasy do práce cca 5km tam i zpět. Myslím si že je to v normě. Jinak leju 10w40 total 7000
Aj mne to toľko žere.
V manuáli mám hodnotu 400g oleja na 1000 km, neviem prečo to nie je uvedené v objemovej miere...to už mi príde extrém, pritom je to v norme...
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Dušan »

Tak si tech 400g vynasob cca hustotou 0,9
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Mara87 »

tkupilik píše:To je sverazna teorie, ja verim spis tomuhle:
Ve valci je v prubehu spalovani vysoky tlak, kolem 60baru. Diky tomu cast spalin pronikne do prostoru pod valec. Tyhle spaliny pak unikaji odvetravanim do sani kam sebou unaseji jemnou olejovou mlhu ktera se vytvari v klikovy skrini jak se to tam cele racha v oleji. Driv to bylo vytazeny pod motor, ale to aktualne neni in, ze pry ekologie.
Turbomotry bezne odlucovac oleje maji, protoze tlaky ve valcich jsou 2-3 nasobne a proto i vetsi pruvan v odvetravani.
Odvetravani nedela spotrebu oleje (maj to vsechny auta i ty co olej nezerou), pokud by te mizel timhle zpusobem tak pouze pokud by byly KO pistni krouzky a poustely moc spalin pod valec / spatne stiraly olej a ten se palil ve valci.
Taky se přikláním k této teorii, nasvědčuje tomu taky pohled na škrtící klapku a pohled do nitra Airboxu. Už několik let chci koupit odlučovač oleje abych si potvrdil tuto teorii, ale nechtělo se mě do tohoto pokusu tolik investovat (mám dojem že stál asi 1000).
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
mates
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 03, 2016 21:00

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od mates »

Zdravím chtěl jsem se zeptat kolik vam zere punto olej .. mam na mysli motor 1.2 48kw.
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Mara87 »

asi tak tech 1,5l na 13000 km
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

Čau můj motor 1.4 8v cca 150ml/1000km


mates píše:Zdravím chtěl jsem se zeptat kolik vam zere punto olej .. mam na mysli motor 1.2 48kw.
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Mara87 »

Když jsem byl před dvěma lety na srazu Punt na Slovensku, tak tam byl borec s upravenou 1,2i. Fakt náhdera, přímé sání atd. Ptal jsem se ho co udělal s těma dvouma hadicema co jedna jde ze spod motoru do vzuchového sání a druhá jede zvrchu motoru tamtéž. Omlouvám se, nevím přesně jak se ty hadice jmenujou. A on že je prostě zrušil. Co by se stalo kdych tu hadici zaslepil? Jestli olej zdrhá tudy, tak by to po čase muselo jít poznat.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Mara87 »

Chci se zeptat, jak se jmenuje ta hadice co vede u 1,2 z víka motoru do airboxu? Taková krátká hadice, je to myslím odvětrávání víka motoru či něco takového. Najde někdo odkaz ke koupi?
Díky moc
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od 1nekros1 »

odvetravanie klukovej skrine. a tym ze to zaslepis tak ten tlak co sa tam robi unika inymi cestami a tolko oleja ti zas tade nejde aby si sa bal ze nebudes mat v motorovom priestore olej.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

Čau já to vyřešil tím že jsem koupil hadici na favorita nebo felicii a nasadil místo původní je průměrově totožná a svůj účel splní. Stojí pár korun

Mara87 píše: pát led 13, 2017 16:08 Chci se zeptat, jak se jmenuje ta hadice co vede u 1,2 z víka motoru do airboxu? Taková krátká hadice, je to myslím odvětrávání víka motoru či něco takového. Najde někdo odkaz ke koupi?
Díky moc
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Mara87 »

A jak se jmenuje?
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

HADICE ODVZDUSNOVACI
Je to tahle pasuje skvěle a za pár korun
Mara87 píše: stř led 18, 2017 6:58 A jak se jmenuje?
Přílohy
FAVO.jpg
FAVO.jpg (13.44 KiB) Zobrazeno 6080 x
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Odpovědět