Spotřeba oleje

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od jeník1 »

GP každych 1500 km zhruba 0,5 l :shock: Selenia 5W40/470Kč litr :shock: Podle manuálu v normě :)

Neuvěřitelné Zdendo...To je za 1500 km půlka rozsahu měrky oleje. Nemá tam být o nulu víc, takže 15000 km?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Mara87 »

Zdenda píše:Mé auta Fiat :)
Uno olej co byl k sehnání od výměny do výměny 0 úbytku
Punto 1 úbytek 0 Mobil 10W40
Punto 2 úbytek 0 Selenia 10W40
Stilo začlo dolejvání zhruba na 1000 km 0,7 litru Podle Fiat Liberec v normě :shock: Selenia 10W40
GP každych 1500 km zhruba 0,5 l :shock: Selenia 5W40/470Kč litr :shock: Podle manuálu v normě :)
GP Abarth úbytek 0 Olej selenia Abarth 10W50
Kolegové mají Dácie MV po 20000 když mění olej úbytek 0 tak kde je chyba ?Nechci hanit fiat mám ty auta rád,ale toto hodně lidí odradí, :( Už takhle v práci poslouchám furt nějaké připomínky na fiaty. :(

Počky, a tobě to žere tolik nebo to máš pouze napsáno v manuálu. Vím že v manuálu je napsané děsné číslo co je v normě, chápu výrobce že se tím chrání proti případné reklamaci.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Zdenda »

Litr oleje váží zhruba 910 gramů. Takže na 1500 km 0.5l je v normě :( Viz Manuál strana 199, 400 gramů na 1000 km.
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
peterson
Návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: pát pro 14, 2007 9:29
Bydliště: Hodonín

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od peterson »

Ahoj.U svého GP 1.4 8V jsem přešel na doporučení autor.servisu na olej Selenia Gold což je polosyntetika.Spotřeba oleje se rapidně snížila. Olej měním po 15000km a náplň vydrží do příští výměny ubyde asi 0,3l oleje.Tento olej je jednak levnější a pro tento obstarožní motor asi i vhodnější.Motor má klidnější běh něž když tam byla plná syntetika.Mám ho tam již 3 výměnu a mohu jen doporučit.
kolemjdoucí
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Jarous1 »

Motory FIRE jsou ze staré školy, přišly na trh v roce 1985. Prosluly právě svou velkou životností, maximálně odcházelo těsnění pod hlavou. Těžko říct, jestli je na vině příliš řídký olej, nebo výrobce šetří....
Uživatelský avatar
micosajan
kolemjdoucí
Příspěvky: 34
Registrován: úte úno 15, 2011 13:19
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od micosajan »

Od novoty furt stejně - dolívám zhruba 0,5l za 20tkm -
měním co 30tkm dle předpisu...
Grande Punto Actual LPG (1,2 48kW)
Vasek06
kolemjdoucí
Příspěvky: 17
Registrován: čtv led 10, 2013 20:44
Bydliště: Uherský Brod

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Vasek06 »

30 tis. km se mi jeví hodně. Myslím, že odpovídající je 10 - 15 tis. A můj názor na Selenii je - předražený olej. Výrobce doporučuje pouze specifikaci oleje a ne výrobce. Samozřejmě nebudu nikomu vyvracet názor, kam má sypat svoje peníze. Před cca 15 lety jsem vlastnil Punto I. Zpočátku jsem tam dával pouze Shell ... později jsem přešel na Fuchs a naposledy na Mogul - dodržoval jsem pouze výměnné intervaly každý rok po cca 12 tis. km a specifikaci. Dnes už je to staré auto které pořád slušně jezdí - mám na něm najeto přes 200 tis. km a v celkem drsných podmínkách. Současná spotřeba oleje tohoto starého auta je cca 1 l na výměnný interval - cca těch 12 tis.
Přivádí mě k úsměvu reakce typu ... nalel jem tam značkový olej fi XXX a motor se zklidnil a jede líp a tišeji a ....
Přestože mám naježděno celkem dost km různými auty a jsem technik tak si myslím, že bych nepoznal nijak u auta oleje od různých výrobců stejné specifikace. Možná za použití speciální měřící techniky a to z velkým otazníkem ... :D
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Mara87 »

Ti to řeknu takhlen, když sem do motoru nalil Mogul, tak to poznat bylo, olej to žralo jak sviňa, s Castrolem se to spravilo.
Naposledy upravil(a) Buchtič dne pon led 13, 2014 21:35, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Poslední příspěvek se necituje!!!
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Foligno »

Mám Shell a do 1,2ky dolívám tak litr během roku, což je dost.měním olej každý rok
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Mara87 »

Tak jsem teď měnil svíčky. Musím říct že na nich nebyl žádný napečený olej atak, úplně čisté. Motor taky není od oleja. Můžete mě tedy vysvětlit kam ten olej tedy jde? Myslel jsem že když to žere olej, tak na těch svíčkách to bude vidět.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od jeník1 »

Cože? Olej má mazat třecí plochy v motoru a ne být ve spalovacím prostoru.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Mara87 »

jeník1 píše:Cože? Olej má mazat třecí plochy v motoru a ne být ve spalovacím prostoru.
No to jo, ale když to žere olej, tak kam jde? Spaluje se přece.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od jeník1 »

No já teda nevím, Jarouš by ti to vysvětlil, ale na svíčkách po 30 tisících určitě budeš mít trochu karbonu. Olej z motoru může unikat pouze výfukem, pokud neuniká nějakým vadným buferem, těsněním apod.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Foligno »

Ahojte. Já musím taky říct, že mně se za rok podaří dolít tak 1- 1,5 l oleje.
Nikde nekape, svíčky v pohodě. Motor drží provozní teplotu, zahřívá se podle roční doby mezi 3 a 7 kilometrem. Ročně ujedeme tak 22 tisíc, měli jsme jej od 25tis km.když sestal našim. Leju do něj Shell helix 5w 40 kupovaný v Laviu v každoročním intervalu.
Je to věc, která mně znervozňuje.
Předtím jsem měl Mareu 1,6 a tam jsem dával titan fuchs 10w 40 a neztrácel se olej vůbec.
Jinak se tu načlo i lpg, jezdím na něj taky a jsem spokojený.Jasně že kilowaty by to chtělo, ale jezdím za 6-7 l plynu na 100 km. Benzín, tak 5,5 l/100.
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od jeník1 »

Najedu ročně 23 tisíc a v podstatě bych olej vůbec nemusel dolévat, náplň by vydržela. V servisu mi řekli, že kdybych tam lil "obyčejný" olej 5W-40, třeba ten tvůj Shell, bude spotřeba oleje vyšší. Opravdu to chce olej Selenia 5W40 P.E. C3. Údajně v nějaké Alfě Romeo jiný olej než Selenia P.E. způsobuje klepání jako hrom.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Odpovědět