Spotřeba oleje

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
radliky
kolemjdoucí
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 15, 2016 17:29
Bydliště: Bratislava DNV

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od radliky »

Vidim , že toto je choroba GP , tiez som ju menil :oops:
Fiat Grande Punto 1,2 Dynamic 2008
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od pEvo »

Aktuálne mám spotrebu oleja cca 300ml na 1000 km pre jazdu v meste (1.2l 8V motor).

Išiel som na výlet cca 700 km po diaľnici, väčšinu času 3500-4000 otáčok, pár krát som dlhšie úseky mal plyn na podlahe takmer 6000 otáčok a 150 kmh.

S obavami som po výlete kontroloval hladinu oleja, na moje prekvapenie z oleja neubudlo nič, pred aj po výlete som mal hladinu cca 4mm od maxima, nechápem :).
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

pEvo píše: pát říj 12, 2018 11:54 Aktuálne mám spotrebu oleja cca 300ml na 1000 km pre jazdu v meste (1.2l 8V motor).

Išiel som na výlet cca 700 km po diaľnici, väčšinu času 3500-4000 otáčok, pár krát som dlhšie úseky mal plyn na podlahe takmer 6000 otáčok a 150 kmh.

S obavami som po výlete kontroloval hladinu oleja, na moje prekvapenie z oleja neubudlo nič, pred aj po výlete som mal hladinu cca 4mm od maxima, nechápem :).

Čauko, pokud jedeš delší tratě tak je spotřeba skoro nulová mám to samé. Pokud jezdím po městě starty studený motor tak dolívám taky zhruba 3 deci na 1000km. Při delší trati za 1000km nedoleju skoro nic, jestli doliju do 1 deci tak je to moc. Hold delší jízdy dělá motru lépe. A to mám 1.4 8v
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od pEvo »

Ja som zistil v čom bol u mňa problém. Pracujem na kopci, celkom strmom, 5-6 km dlhá kľukatá cesta. Cestou dole mám samozrejme zaradenú rýchlosť, brzdenie motorom a studený motor nejdú spolu dokopy.
Teraz som skúšal chodiť dole kopcom s vyhodenou rýchlosťou a za 2 mesiace minimálny úbytok oleja. Akurát zase trpia brzdy, neviem čo je horšie :).
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Fido162 »

pEvo píše: ned dub 28, 2019 15:45 Ja som zistil v čom bol u mňa problém. Pracujem na kopci, celkom strmom, 5-6 km dlhá kľukatá cesta. Cestou dole mám samozrejme zaradenú rýchlosť, brzdenie motorom a studený motor nejdú spolu dokopy.
Teraz som skúšal chodiť dole kopcom s vyhodenou rýchlosťou a za 2 mesiace minimálny úbytok oleja. Akurát zase trpia brzdy, neviem čo je horšie :).

Ano pokud máš zařazeno a jedeš z kopce tak se motor při určitých otáčkách vypne neřeknu přesně při kolika. Toď otázka co se ti víc vyplatí zda koupit za 1000,- kč brzdové desky nebo za 100,- každý druhý měsíc olej
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: stř říj 31, 2018 15:44

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Aj tak mi je zahadou ze tieto Punta tak trpia na ubytky oleja...ja co som mal doteraz auta (kazde 8 rokov cca) tak ani jedno mi nezozralo viac ako 1-2mm z rysky po 2 rokoch. A vyzera ze aj sucasne Punto mi nezerie olej vobec. Ved tie agregaty maju uplne standardne piestne kruzky ako kazdy atmo motor, a pokial to tesni aj zhora od ventilov aj zdola cez kruzky, nevidim dovod na ubytky oleja typu 3 deci na 1000km. Tak teraz bud spravil konstrukcnu chybu uz samotny FIAT v nespravnom rozmere stieracich kruzkov, alebo ma motor chybu - netesnost - miernu stratu kompresie
Grande Punto 1.4 8V r.v.2013 Lounge
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od Jirka »

Ta spotřeba oleje je problém u všech automobilek.
Je to jednoduchý hledají se všude úspory a snižuje tření v motoru.
Ruku v ruce se stím snižuje i přítlak kroužků na stěnu válců.
Jinak italský motory jsou postaveny s větší vůlí pístů ve válci, jsou stavěný na větší zátěž, takže kdo motor bere u huby tak olej nebere.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Re: RE: Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od pEvo »

Mne sa spotreba oleja vyriešila úpravou štýlu jazdy
Fido162 píše:Ano pokud máš zařazeno a jedeš z kopce tak se motor při určitých otáčkách vypne neřeknu přesně při kolika.
Ale toto som nepochopil vôbec.... Ako sa môže motor pri zaradenej rýchlosti vypnúť....a podľa čoho a ako sa zase zapne? :)
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od tkupilik »

Delas machry a hajzly mas na chodbe...
Pokazdy kdyz sundas nohu z plynu se motor 'chcipne' a opet zacne bezet kdyz pridas plyn nebo kdyz otacky spadnou pod 1500 rpm.
GP 1.4 Tjet
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od pEvo »

Ty si adept na nobelovu cenu za debilitu?
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Odpovědět