Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Jarouš »

Kdybys četl toto forum, tak zjistíš, že spojka na GP má hydraulický převod a žádné lanko tam není.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od g-lobby »

Zdravim
1,2, najeto 143 tis. km
Před několika dny jsem začal oozorovat/poslochat šelestivý+mírně rachotivý zvuk při sešlápnuti spojky, při rozjezdu a tedy pozvolném pouštění spojky se frekvence zvuku zvyšuje až nakonec po uvolnění spojky ustane, znovu se objeví při přěrazení.
Nemáte nějaký tip na to co by tento zvuk mohlo způsobovat?
Díky
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od tkupilik »

to zni dost jako spojkove lozisko, ne? jukni na youtube jestli se poznas, clutch bearing se to jmenuje anglicky
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

tkupilik pocuj uz si menil spojku? lebo uz mam cez 180000 a zda sa mi ze uz chyta az uplne hore hlavne pri razantnejsom rozbiehani az skoro navrchu
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od tkupilik »

menil jsem spojku, ale protoze me plynar znicil dvouhmotu... jde to bez problemu udelat v jednom cloveku za den / vikend podle fyzicke zdatnosti :) Punto pouziva hydraulicke lozisko, takze by spojka mela zabirat vzdy na stejnem miste - z principu je to samostavitelne, podobne jako brzdy. Tyhle priznaky ze to zabira az dole pak dela spojkovy valec nebo jak se to jmenuje (to co je pripojene k pedalu), muze to byt jen zavzdusnene / tece to.
Tu spojku jsem delal ve 150000 a byla uplne v pohode (jak nova), menil jsem ji hlavne proto, ze tjet v 2009 dostal jinou, silnejsi z abarth/bravy, ta stara me po chiptuningu prokluzovala.
GP 1.4 Tjet
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od g-lobby »

tkupilik píše:to zni dost jako spojkove lozisko, ne? jukni na youtube jestli se poznas, clutch bearing se to jmenuje anglicky
No koukal jsem na nekolik videii, ale me se ten divny zvuk objevuje pri sešlápnute spojce na podlahu, jinak je to podobny zvuk jako v tech videich. Takze spojkove lozisko myslis?
Naposledy upravil(a) g-lobby dne pát kvě 29, 2015 10:04, celkem upraveno 1 x.
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od tkupilik »

no spojkovy lozisko se toci prave pri vyslapnute spojce, tlaci se tim na pritlacny talir ktery se toci s motorem zatimco hridel prevodovky se spojkou stoji. Je to muj tip, ale nejsem mechanik :) Jarous k tomu rekne vic...
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

tkupilik píše:menil jsem spojku, ale protoze me plynar znicil dvouhmotu... jde to bez problemu udelat v jednom cloveku za den / vikend podle fyzicke zdatnosti :) Punto pouziva hydraulicke lozisko, takze by spojka mela zabirat vzdy na stejnem miste - z principu je to samostavitelne, podobne jako brzdy. Tyhle priznaky ze to zabira az dole pak dela spojkovy valec nebo jak se to jmenuje (to co je pripojene k pedalu), muze to byt jen zavzdusnene / tece to.
Tu spojku jsem delal ve 150000 a byla uplne v pohode (jak nova), menil jsem ji hlavne proto, ze tjet v 2009 dostal jinou, silnejsi z abarth/bravy, ta stara me po chiptuningu prokluzovala.
cau
zle si si to precital pisal som ze mi zabera az uplne hore (posledne 1-3cm od uplneho pustenia spojk.pedala)nie dole pri podlahe.
viem ze ma hydrospojku.
tento rok musim naplanovat taky vecsi servis. :-/
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od tkupilik »

pravdu mas, moje chyba.... to ji asi budes mit KO. Jediny zadrhel bylo, ze nedavaji do spojkove sady centrovaci pripravek -> delal jsem to podle oka. Ofiko postup podle elernu pouziva specialni nastroj kterym se to centruje / stlaci.
GP 1.4 Tjet
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Fido162 »

Čauky chci se zeptat k čemu je spojkový spínač? Byl jsem na diagnostice a na diagnostice mi to napsalo že je vadný.
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Jarouš »

pokud nemáš tempomat, tak na nic.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Fido162 »

Jarouš píše:pokud nemáš tempomat, tak na nic.
Tempomat nemám :-)
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
eagle
kolemjdoucí
Příspěvky: 15
Registrován: ned úno 15, 2015 15:38

Rachot při sešlápnutí spojky 1.9 JTD

Příspěvek od eagle »

Ahoj,
od včerejška se mi začal ozývat divný zvuk při sešlápnutí spojky:
Při stání
Při jízdě
Ten zvuk se objevuje jen když mám sešláplou spojku. Co to může být?

Co vím, tak setrvačník je nejspíš KO a čeká mě výměna, má to s tím setrvačníkem něco společné?
Každopádně bych ocenil tip na nějakou spojkovou sadu spolu se setrvačníkem. Je potřeba brát spojku i s vypínacím ložiskem? Mám 1.9JTD rv. 2006

Díky
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Rachot při sešlápnutí spojky 1.9 JTD

Příspěvek od Fido162 »

eagle píše:Ahoj,
od včerejška se mi začal ozývat divný zvuk při sešlápnutí spojky:
Při stání
Při jízdě
Ten zvuk se objevuje jen když mám sešláplou spojku. Co to může být?

Co vím, tak setrvačník je nejspíš KO a čeká mě výměna, má to s tím setrvačníkem něco společné?
Každopádně bych ocenil tip na nějakou spojkovou sadu spolu se setrvačníkem. Je potřeba brát spojku i s vypínacím ložiskem? Mám 1.9JTD rv. 2006

Díky
Podle mě to vypadá na prasklou talířovou pružinu nebo vysypané vypínací ložisko . A s tím spojkovým ložiskem jestli chceš sundávat převodovku třeba na dvakrát tak tam nechej staré. Ale žádný kvalitní servisák ti tam staré ložisko nenechá aby si vzal na triko že mu za 2 týdny dojedeš na laně. Chceš šetřit na nepravých místech. Kolik má auto najeto? Ptám se z důvodu toho setrvačníku.
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
eagle
kolemjdoucí
Příspěvky: 15
Registrován: ned úno 15, 2015 15:38

Re: Rachot při sešlápnutí spojky 1.9 JTD

Příspěvek od eagle »

Fido162 píše:
eagle píše:Ahoj,
od včerejška se mi začal ozývat divný zvuk při sešlápnutí spojky:
Při stání
Při jízdě
Ten zvuk se objevuje jen když mám sešláplou spojku. Co to může být?

Co vím, tak setrvačník je nejspíš KO a čeká mě výměna, má to s tím setrvačníkem něco společné?
Každopádně bych ocenil tip na nějakou spojkovou sadu spolu se setrvačníkem. Je potřeba brát spojku i s vypínacím ložiskem? Mám 1.9JTD rv. 2006

Díky
Podle mě to vypadá na prasklou talířovou pružinu nebo vysypané vypínací ložisko . A s tím spojkovým ložiskem jestli chceš sundávat převodovku třeba na dvakrát tak tam nechej staré. Ale žádný kvalitní servisák ti tam staré ložisko nenechá aby si vzal na triko že mu za 2 týdny dojedeš na laně. Chceš šetřit na nepravých místech. Kolik má auto najeto? Ptám se z důvodu toho setrvačníku.
K té spojce jsem se jen ptal právě z těchhle důvodů. Protože to budu kupovat já, tak abych na něco nezapomněl, případně nekupovat něco, co není potřeba měnit.
Auto má najeto jen 90tkm. Ale jak jsem se dozvěděl, pro životnost setrvačníku jsou důležité hlavně motohodiny. A proto, že to auto víceméně jezdilo po městě (tak 70% času), tak už i ten setrvačník bude asi KO.
Odpovědět