Převodovka Dualogic

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

ironlionzion píše:ty nové znaky ti závidí, červené by mé ?edé barvě slu?eli ...
Červené znaky k mé červené by se mi také líbily.
ironlionzion píše:PS: pokud jedu po městě 50-60 km/h plynule a nepotřebuji zrychlovat, taky jedu na 5. stupeň ... (vychází to zhruba na 1800-2000 otáček)
Přesně jako já
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

Ja uz je tam nastesti taky mamObrázek Ale kdo by po tech cervenych znacich moc touzil muze si celou sadu koupit Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

carlos píše:Ja uz je tam nastesti taky mamObrázek Ale kdo by po tech cervenych znacich moc touzil muze si celou sadu koupit Obrázek
JO, KDYBY BYLY ZA PÁR ?LUPEK ...
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
dall
Štamgast
Příspěvky: 421
Registrován: pon čer 18, 2007 13:38
Bydliště: Staré Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dall »

Brasci: jakým způsobem je u Dualogicu ře?eno parkování? Má to nějakou polohu P jako normální automaty? Nebo jak to funguje?
brasci
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 26, 2007 18:16

Příspěvek od brasci »

To nie... Buď to nechá? na normálne na jednotke, dvojke, alebo spiatočke... Keď tam nechám N tak a vypnem motor tak to začne píska? a upozorňuje na neutrál ale po chvíli prestane...

Po na?tartovaní to automaticky zaradí N a musím zvoli či dopredu alebo dozadu.. Pri prepínaní alebo pri ?tartovaní musí by? stlačená brzda...
Grandéčko
kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 26, 2010 19:55
Bydliště: Hainburg

Příspěvek od Grandéčko »

Ahoj Brasci.

Prosím kde v BA býva?? Ja som tie? z Ba a priatelke idem kúpi? EVO, kde je MTA a chcel by som to vyskú?a?, resp. vidie?, ako to ide, lebo nikde nieje k dispozícii predvádzačka.

Keby sa to dalo, bolo by to velké gesto :)
Kde TDI končí, MultiJet začína
brasci
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 26, 2007 18:16

Příspěvek od brasci »

Je to e?te aktuálne??? Tak nejako som si to skôr nev?imol... :D
dualogic
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Návštěvník
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 18, 2010 14:37
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Punto grande automaticka prevodovka - skúsenosti

Příspěvek od SpiritWolker »

Zdravým Vás. Ma niekto z Vás Punto Grande s automatickou prevodovkou? Chcem kupit Punto automat

Prosím napište vaše skúsenosti s prevodovkou. Aky olej používate, filtre, interval vymeny, servis,
čo ste už všetko menili na prevodovke, na čo si dat pozor pri kupe, ako volite jazdu,
proste napište všetko čo Vás napadne a vaše skusenosti
Opravujem servo-riadenia posilovac Fiat Punto GRANDE aj nove Fiat Punto EVO
Chyba v rj: C1002, cena od 200e/5000kč +50e/1200kč montaž, je možne poslat aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto grande automaticka prevodovka - skúsenosti

Příspěvek od 1nekros1 »

pokial viem iba jeden uzivatel to mal ... ale ten tu uz roky nebol....
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Návštěvník
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 18, 2010 14:37
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto grande automaticka prevodovka - skúsenosti

Příspěvek od SpiritWolker »

O už som skoro kupil Pekne Grande automat z Ilavy za 4500e ale už to niekto kupil ked som nebol k dispozicii.
Teraz je jedno v RS za 3500e dovoz ale tomu neverim stav je to dovoz.
Keby nekdo vedel o Grande automatu na prodej v SK tak mi posunte info .)
este zamyslam nad Puntom 2 z CVT
Opravujem servo-riadenia posilovac Fiat Punto GRANDE aj nove Fiat Punto EVO
Chyba v rj: C1002, cena od 200e/5000kč +50e/1200kč montaž, je možne poslat aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
pali.sk
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 16, 2015 21:42

Re: Převodovka Dualogic

Příspěvek od pali.sk »

To naše som kúpil pred 2rokmi, najazdených odvtedy 5tis.km! takže nič som zatiaľ nerobil (okrem výmeny predných pružín, ktoré sa rozpadli), pred kúpou (vo Fiate) ževraj vymenili prevodovku lebo odišla (123tis.km) ..

Teraz som bol na STK a na druhý pokus som aj prešiel (nejaká chyba zapísaná v riadiacej jednotke), servisák skontroloval bol tam len záznam, zmazal a potom sa už neobjavil. Práve rozmýšľam či tam dám meniť náplne, alebo to predám lebo kočík tam nedáme :(

Inak to nie je žiadna leštenka (na vodičovej strane na dverách tesnenie úplne zničené, plato v kufri odtrhnuté, zadné okno nejde otvoriť, asi kľučka lanko v péčku, pravé spätné zrkadlo nevyhrieva, a v motore izoláciu vyžrala kuna :) ) Okrem tej kuny to takto bolo pri kúpe, ale na ten môj nájazd sa mi to nechcelo opravovať :) Jop a 2x som to dal vyčistiť, ale ešte to stále nie je ideálne lebo prvý majiteľ bol fajčiar ...

No a k pointe a prevodovke: čo hovoril ten servisák pri kúpe, že nemôže tá prevodovka dlho stáť (napr. mesiac bez jazdenia) potom sa tam niečo začne srať. A ešte treba sledovať pri štarte nech sa natlakuje najprv a až potom štartovať (počuť ten zvuk). Ak sa to dodrží tak by to malo byť ok.
GP 1,4 8V blue AT (dualogic)
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Návštěvník
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 18, 2010 14:37
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka Dualogic

Příspěvek od SpiritWolker »

Dik za info, to GP čo bolo v Ilave sa už davno predalo, stalo 4500e a bol na nom meneny robot prevodovky vo fiate za 1500e. Tušim servisovane len vo fiate v Trenčine. a tušim že bolo v top stave. Možno dobre ze som ho nekupil, asi kupim Fiat 500 limitovanu ediciu s automatom ak sa do pondelka nepreda za 12ke, alebo segru GP Opel Corsa D s automatom za 10ke, ešte kamoš ma Punto 2 CVT plne funkčne, len predošli majitelia mu dali zabrat, zacali ho blbci rozpredavat, a teraz ho treba dat do slušneho stavu. ešte mi chyba tretie brzdove svetlo .) a treba prečalounit lavu sedačku, pozhanal som pravu v primeranom stave za 10e .) za čo budeš predavat GP? opytam sa kamošky či by chcela .) Len ked jej poviem že bolo fajčarske tak ma zabije .) skušal si to čistit ozonom?
Opravujem servo-riadenia posilovac Fiat Punto GRANDE aj nove Fiat Punto EVO
Chyba v rj: C1002, cena od 200e/5000kč +50e/1200kč montaž, je možne poslat aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
pali.sk
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 16, 2015 21:42

Re: Převodovka Dualogic

Příspěvek od pali.sk »

Fuha netuším za koľko by som to predal reálne, ja som kúpil za 4.200, dokúpil som micheliny crossclimate za 220 E + 200 E servis a asi by som to predal za 3.800? Ale moc sa mi to nechce riešiť, a určite je lepšia voľba kúpiť teraz nejaké nové, lebo tu nikdy nevieš kedy sa niečo nepokazí, nehovoriac o tej prevodovke. A malé autá s automatom podľa mňa hocikedy predáš a už to veľmi neklesne, pod tých 4tis. Toto punto stálo dakedy nové 500tis.SKK dnes za 10-11 tis máš robota, a plus tam máš ESP a kopec ďalšej výbavy.

Na druhej strane keď kúpiš nové auto tak k cene musíš prirátať disky, servis , HW poistku a pod. teda z tých 11tis. máš 13tis ani nevieš ako a vo výsledku budeš na 1.000 EUR/rok, čo pri jazdenke ak sa niečo nepokazí asi nikdy nebude. My máme ešte Megana III ktorý ma stál 18tis (cena+leasing+serivs) a teraz som kúpil za 5.500 4 ročného s lepším motorom a servis obidvoch áut je rovnaký. Tak som sa rozhodol, že do nového auta už nikdy nepôjdem :) Problém je , že spoľahlivých áut s automatom moc na výber nie je. Silno rozmýšlam nad Priusom III jazdeným, ale u nás tiež nie je veľký výber.

A čistiť som to neskúšal nejak ďalej pretože jazdíme na tom tak 2x do týždňa na 10-15km ... takže nejak moc to netrápi.
GP 1,4 8V blue AT (dualogic)
Odpovědět