Palivová a ostatní hadice

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

mluvím o poslední generaci, sloní zadek, zajdi do servisu VW nevěří?-li mi, silentbloky na nápravách a kulové čepy odcházejí mnohem rychleji, ne? je bě?né, o váhách vzduchu a zapečených turbech motoru 2.0 TDI snad ani nebudu psát, to zná ka?dý....

trochu OT
Kdy? u? jsme u toho, kamarád dělá u Sab Millera (prazdroj) a má slu?ební vozidlo VW Passat 1.8 T, předchozí generace po faceliftu, pokud někdo pí?e u GP ?e mu něco vr?e, snad mu domluvím schůzku, aby zjistil, co to je, kdy? něco vr?e

A je?tě prosím objasnit tu palivovu hadici, já ji mám opravdu modrou a modrou jsem ji měl i Punta I, tak se ptám, jestli u těc va?ich motůrků je to taky tak....
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

To Honzus: Ta modrá hadice je podle mě odvětrávaní nádr?e a vede přes elektroventil někde pod ?krtící klapku nebo do sání motoru. Je z materiálu jako na hadice k vzduchotechnice. Myslím, ?e v té co zmiňuji teče tlakový benzín ke vstřikovačům. Zkus hodit fotku 16V, zajímalo by mě jak to vypadá u tebe.

PS: s tím kverulanstvím s tebou souhlasím. Takové drobnosti typu hadice v jiné svorce a to, ?e sem tam něco vrzne nejde brát jako by? drobné závady a rozhodně to nevypovídá o kvalitě toho, či onoho auta a značky. Naopak chronicky odcházející stabilizační spojky přední nápravy na fábii bych asi bral jako nedostatek (ne stra?ný, ale přece).

Mě ty banality vůbec nevadí a nebudu s ka?dou kravinou jezdit prudit na servis a pak se pohor?ovat kolikrát u? jsem tam byl :wink: Tak?e jako český Honza: VIVA FIAT !!!!
Naposledy upravil(a) Jarouš dne ned zář 02, 2007 18:27, celkem upraveno 1 x.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Jarou?: na mých stránkách mám fotky motoru, ale ne detail, ten udělám někdy v týdnu, teď je auto v gará?i ;-)

Ale ta modrá barva - vzduch, to by bylo i celkem logické vysvětlení, jinak 16V má jinak umístěné příslu?enství (konektory, rezonanční kolena v sání atd) ne? 8V verze, tak?e fotky určitě udělám...
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Honzus píše:Robo: jistě?e mi ?ahali do motou, u? jen kvůli výměně oleje a několik lapsusů u starého auta se jim povedlo, například neza?roubovaný ?roub slou?ící k odvzdu?ňování při dolévání oleje, mimo jiné právě prasklá jedna úchytka atd, tak?e tvou ironickou poznámku nechápu. Ostatně nechápu vět?inu poznámek, buďto mě něco ?tve, pak se toho zbavím a jsem spokojený jinde, mám-li ?těstí, nebo prostě vyře?ím pár drobností a jezdím spokojeně s vědomím, ?e jinde jsou zase jiné problémy. Ale nechápu kverulanství, to zavání DrBubem co si po Fiatu pořídil Fabii a u? 200 000 km jezdí na jednu nádr?, jeden olej, jedny svíčky, jedny brzdový destičky se spotřebou 3 l na 100 s průměrnou rychlostí 150 km/h.

P.S. já netvrdím, ?e několik drobností jsem neměl, ale vzhledem k tomu, ?e jsem měl jedno z prvních aut, tak jsem s tím počítal, ale jezdím, ?ádná závada mě nezastavila a o to jde u auta předev?ím, pří?tě taky třeba počkám rok po uvedení nového modelu, ale to jak se například sypou podvozky passatů, proto?e jsou převzaty z golfa, který je mnohem lehčí a není dimenzovaný na hmotnost passatu, to bych za?ít nechtěl...
Octan : No nie som povinny auto do neba vychvalovat, nie som ani predajca, importer, majitel servisu ani motoristicky novinar ci nic podobneho. Som obycajny zakaznik, jeden z mnoha tisicov co si toto auto kupil plny ocakavani. Nie som clenom ziadneho fiat fans klubu. Myslim ze mam pravo sa k tomuto autu vyjadrit a komentovat to svojim sposobom. Iste auto ma sklamalo viackrat, niektore veci ma stvu ale nekupil som ho preto aby som ho po 1roku predal za 50%, zatial sa ho nezbavujem. Neviem ci ta moje prispevky natolko irituju ze sa bojis ze predajnost GP ci znacka Fiatu nejakym sposobom utrpi ked ma prirovnavas s Drbovi ktori toto auto nema :evil:
Zadne priste uz v pripade GP nebude. Ked si taky prebornik a vsetko vies ocakavam ze tvoje prispevky budu na odbornej urovni a vsetko mne "kverulantovi" vysvetlis nakolko si sa uz viac krat nechal pocut ze tvoj vztah k fiatu je iny ako end user.....
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Robo1.2 píše:Dusan a si si isty ze Ti predali nove auto???
Neviem preco by mu tu sponu niekto lamal, iba ak by mu sahal do motora.....
Sahal ti uz niekto do motora?Je to sice detail ale tiez vselico napovie
No, novotou vonělo.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Robo: pokud auto prodá? po roce za 50 % ceny, tak je někde problém....

nevím kde jsi a co jsi četl o mém vztahu k Fiatu, ale jsem pouze fanou?ek značky, nic víc, na výmysly nebo nařčení reagovat nebudu, jediné co jsem psal, bylo, ?e mám mo?nost vyzkou?et a porovnat vět?inu nabídky na trhu, to? v?e a přesto jsem si koupil Fiat

jak říkám, nemám nic proti konstruktivní kritice, ale tu od tebe čtu málokdy, spí? jen takové to domácí stě?ování, pokud tě slovo kverulant urá?í, nemusí, je to jen označení věčně si stě?ujícího člověka, nic proti

co si koupí? pří?tě, je tvoje věc, přeju ??astnou ruku, ale bude? asi sklamán při prodeji, proto?e za dva roky u? za GP dostane? dle tvé logiky 25 %, za tři roky 12,5 % a za 4 roky 6,25 % (př ceně 300 000 z nové nějakých 18 750) ;-)

Přirovnání k DrBovi, no promiń bylo to trochu drsné, ale fakt mi ho ty tvoje nářky a nará?ky připomněly ajak se to promítne na prodejnosti Gp je mi ví? kde, stran toho, ?e na tom nejsem nikterak finančně ani jinak závislý notabene prodeje Fiatu u nás/u vás to klidně ovlivnit mů?e, ale hor?í to stejně být nemů?e.

Co se týče mých příspěvků, v?dy se sna?ím o věcnou argumentaci.

Tak?e take it easy :wink:
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Honzus píše:Robo: pokud auto prodá? po roce za 50 % ceny, tak je někde problém....

nevím kde jsi a co jsi četl o mém vztahu k Fiatu, ale jsem pouze fanou?ek značky, nic víc, na výmysly nebo nařčení reagovat nebudu, jediné co jsem psal, bylo, ?e mám mo?nost vyzkou?et a porovnat vět?inu nabídky na trhu, to? v?e a přesto jsem si koupil Fiat

jak říkám, nemám nic proti konstruktivní kritice, ale tu od tebe čtu málokdy, spí? jen takové to domácí stě?ování, pokud tě slovo kverulant urá?í, nemusí, je to jen označení věčně si stě?ujícího člověka, nic proti

co si koupí? pří?tě, je tvoje věc, přeju ??astnou ruku, ale bude? asi sklamán při prodeji, proto?e za dva roky u? za GP dostane? dle tvé logiky 25 %, za tři roky 12,5 % a za 4 roky 6,25 % (př ceně 300 000 z nové nějakých 18 750) ;-)

Přirovnání k DrBovi, no promiń bylo to trochu drsné, ale fakt mi ho ty tvoje nářky a nará?ky připomněly ajak se to promítne na prodejnosti Gp je mi ví? kde, stran toho, ?e na tom nejsem nikterak finančně ani jinak závislý notabene prodeje Fiatu u nás/u vás to klidně ovlivnit mů?e, ale hor?í to stejně být nemů?e.

Co se týče mých příspěvků, v?dy se sna?ím o věcnou argumentaci.

Tak?e take it easy :wink:
Tak potom si hodne "drsnej fanousek|" tejto znacky .
Myslim si ze som sem priniesol hodne konstruktivnej kritiky [bez toho nutneho obdivovania znacky] ale nepracujem v servisnej sieti Fiatu aby som sem pisal pre zopar posmutnejsich majitelov s problemami navody na opravu. Domaci stezovani, no mozno, uz raz Ti myslim Tomko hodne drsne odpisal.
Neviem aka konstuktivnejsia kritika sa este ocakava. Praveze v tvojich prispevkoch som nikdy nenasiel nejaku radu pre majitelov s problemom

A ten problem 50% sa tusim vola "meno znacky" [nevyvolavam flame]

Nechajme toho, je to ako hadat sa s wolfom :D :D
win win?
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Robo, mě jsou diskuze na internetu vcelku volný a hlavně to neberu jako osobní souboj, co se týče tomka, osvě? mi prosím pamě? ;-)

Nevím jestli ti kritika ve smyslu "no jo, co chce?, je to fiat" připadá konstruktivní

nerozumím nará?ce, ?e nepracuje? v servisní síti fiatu, ani já ne, tak?e?

problém 50 %, zkus se podívat i do bazarů, jo? ;-) zase taková ta fámička o fiatu :-)

Radu, no tak naposledy včera jsem radil s roztečí, od začátku jsem v?em radil, ?e je to 4x100 a jak vidí?, bylo to k ničemu, asi, jako ty, nečtou :wink:

tvojí nará?ku s wolfem beru jako tu moji s DrBubem na tebe, jinak by to fakt nebylo vtipný :roll: :evil: 8) :lol:

Co se týče mého názoru, doká?u jej změnit po diskuzi a předlo?ení argumentů a taky nejsem fanatik, jen si prostě myslím, ?e někteří u? hledají za ka?dou cenu (kolik příspěvků na téma husí krky versus izolace a srovnání s konkurencí a funkce izolace jsem u? napsal a stále si někteří myslí, ?e je to nekvalitní, odfláknuté a co já vím co je?tě) a kdy? něco najdou, tak no jo jeto Fiat, u VW by to bylo jen, no jo stát se to mů?e, ale jinak to je kvalitka :idea:
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

off
nemyslite si, ze ste tak s temou trocha mimo?
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

nal: myslíme :>
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Honzus píše:nal: myslíme :>
tusim to idem pomazat :D
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

robo: nema? to, zkusim to ?oupnout ;-)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Honzus píše:mluvím o poslední generaci, sloní zadek, zajdi do servisu VW nevěří?-li mi, silentbloky na nápravách a kulové čepy odcházejí mnohem rychleji, ne? je bě?né, o váhách vzduchu a zapečených turbech motoru 2.0 TDI snad ani nebudu psát, to zná ka?dý....

trochu OT
Kdy? u? jsme u toho, kamarád dělá u Sab Millera (prazdroj) a má slu?ební vozidlo VW Passat 1.8 T, předchozí generace po faceliftu, pokud někdo pí?e u GP ?e mu něco vr?e, snad mu domluvím schůzku, aby zjistil, co to je, kdy? něco vr?e

A je?tě prosím objasnit tu palivovu hadici, já ji mám opravdu modrou a modrou jsem ji měl i Punta I, tak se ptám, jestli u těc va?ich motůrků je to taky tak....
v?ak jo, my měli i tu poslední generaci passatu 2.0tdi + chip. Měli jsme ho rok, prodali jsme ho v lednu. Nikde nic nevrzalo, motor taky ok, i kdy? neměl moc najeto cca. 45tis. Jen vyhořelo rádio a ode?lo natáčení u bixenonů :)
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Colin: docela drahý "srandy" ;-)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

ale ste sa tu rozbehli :D
nic nemazte, bolo to celkom osviezujuce a napinave citanie.. normal som cakal co bude dalej :lol:
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Odpovědět