Problém pomoc

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

marena
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 19, 2018 16:08

Problém s katalyzátorem

Příspěvek od marena »

Potřebuju radu,neprošel jsem emisemi ,vyšší obsah CO bylo mi řečeno že je to katalyzátorem,je to možné? Grande punto benzin 1.2 48 KW
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s katalyzátorem

Příspěvek od 1nekros1 »

chod inde a tam prejdes nedal si mu peniaze zato ta nepustil. malokedy je problem v katalizatore skorej este ti mohla odist lambda sonda
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s katalyzátorem

Příspěvek od jeník1 »

To si přehnal. U nás se všechno fotí a hlavně data při měření se odesílají on-line někam do centrály. Takže podplácení skončilo...alespoň doufám. Svítila ti nějaká kontrolka?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Problém s katalyzátorem

Příspěvek od tkupilik »

ty ses jeniku velka najivka... dej to na STK do servisu a rekni jim o tom katalyzatoru a melo by to byt ok.
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s katalyzátorem

Příspěvek od 1nekros1 »

tkupilik tiez si to myslim o jenikovy :-) ale treba tu aj takych
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
EASY_SK
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: stř bře 21, 2018 21:19

Re: Problém s katalyzátorem

Příspěvek od EASY_SK »

Ja som sa spýtal v servisoch, že či pôjdu aj za mňa s autom lebo som pracovne vyťažený (čo je aj pravda, sám nestíham). Auto som mal pripravené a za dva dni hotové bez problémov. Na vlastnú päsť pred 3 rokmi som neprešiel ani cez TK ani cez EK.
fleet.admiral
kolemjdoucí
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 01, 2015 16:39
Bydliště: Ostrava

Re: Problém pomoc

Příspěvek od fleet.admiral »

oldys píše: pon zář 21, 2015 19:16 Děkuji za odpověd.Dnes mi volali ze servisu že je totalně ucpané olejové čerpadlo a že prý jsou chycené ojnice či co tož su zvědavý co ještě objeví.Mimo to mám prý v tahu i těsnící kroužky pod hlavou je to možné na 115 tis?
Mám asi stejný problém jako oldys (i stejný motor 1.2, najeto 108 000). Taky mě trápí kontrolka mazání, ale podle měrky tam olej je. I tak jsem preventivně dolil 0,5 litru, bez efektu. Na diagnostice není žádná chyba vidět, ani když ta kontrolka svítí. Kolik cca může stát oprava, pokud by to u mě mělo stejnou příčinu a následky?
Aktuálně: Punto I, GP, Panda II, Bravo II, 500 II, Barchetta
Ex: Uno, Uno Logo, 2x Punto IIa, Punto IIb
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Re: Problém pomoc

Příspěvek od Jarous1 »

To nezní dobře, čidlo tlaku oleje to určitě nebude, pokud ano, nesvítila by červená kontrolka mazání a chyba by byla v řj.motoru. Cenový odhad - těžko říct, motor to je jednoduchý, ale záleží co vše bude špatně a taky kdo to bude dělat.Držím palce ať to moc nestojí.
fleet.admiral
kolemjdoucí
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 01, 2015 16:39
Bydliště: Ostrava

Re: Problém pomoc

Příspěvek od fleet.admiral »

No, na dvojkovém puntu se mi dělo vlastně skoro totéž, tehdy to čidlo bylo. Jenže poprvé se mi to s GP stalo těsně po koupi v prosinci, hned šlo auto do servisu i na výměnu oleje a řekli, že ho tam prostě bylo málo (čidlo nechali být). Pokud by tam bylo zase málo oleje, znamená to, že ho motor neskutečně žere (1 litr na tisíc km), protože pod autem nejsou fleky a motor je suchý. Příští týden snad budu vědět víc, dneska dávám do servisu pětistovku a domluvíme si termín na GP.
Aktuálně: Punto I, GP, Panda II, Bravo II, 500 II, Barchetta
Ex: Uno, Uno Logo, 2x Punto IIa, Punto IIb
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Re: Problém pomoc

Příspěvek od Jarous1 »

Ještě k tomu čidlu - pokud zlobí, svítí pouze žlutá kontrolka. Na mě to působí, že problém měl už původní majitel. Navíc když byl problém hned po koupi, zkusil bych to řešit s ním, ať se na opravě podílí. Přeci to nebudeš platit jen Ty.
Přílohy
snimac tlaku.jpg
snimac tlaku.jpg (47.62 KiB) Zobrazeno 5866 x
fleet.admiral
kolemjdoucí
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 01, 2015 16:39
Bydliště: Ostrava

Re: Problém pomoc

Příspěvek od fleet.admiral »

Tak ta nesvítí, takže v čidle problém nebude. Uvidím, odvezl jsem auto do servisu v pátek odpoledne a počítám, že minimálně týden si tam pobude. Nechal jsem zkontrolovat tlak oleje, hladinu, těsnost a pak to případně rozhodit, aby se vidělo, jestli je tam jen binec, nebo je to horší. "Vtipné" je, že za celých těch 8 km do servisu se tentokrát nerozsvítila ani ta olejnička. Jsem lajk, ale tipnul bych, že problém bude s nějakým tím sajrajtem, který přicpává čerpadlo - a že po delší odstávce to všecko steče, zatímco při krátké to zůstane nacucnuté.
Aktuálně: Punto I, GP, Panda II, Bravo II, 500 II, Barchetta
Ex: Uno, Uno Logo, 2x Punto IIa, Punto IIb
Odpovědět