Ventil odvětrávání výparů palivové nádrže GP 1.4 RV 07

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
MIRDUK
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 16, 2020 9:51

Ventil odvětrávání výparů palivové nádrže GP 1.4 RV 07

Příspěvek od MIRDUK »

Ahoj všichni, mám GP 1.4 RV 2007.

Vyskočila mi kontrolka motoru tak automaticky jsem valil do servisu kde mi po diag. řekli že mám špatný zmíněný ventil. Bylo mi řečeno že jediná možnost je výměna za nový cca 3500,- s tím že se to musí objednat přímo u Fiatu s tím že to kvůli dostupnosti (momentálně nebyl skladem) to potrvá cca 8-10 dní. Fajn, s tím nemám nejmenší problém. Včera jsem volal do servisu kde mi řekli že díl teda neobjednali ale že ten starý dali vyčisti (teď nevím jestli to je napíšu správně tak se nezlobte) na ?ultrazvuk? a že dnes mi ho zpět namontují a zkusí jestli jede. Pak prý teprve budou řešit objednání nového dílu. Když jsem začal zjišťovat info ohledně čištění daného ventilu jsem se dočetl že to se asi jen tak čistit nedá páč je tam aktivní uhlí. S čištěním jsem nijak nesouhlasil protože mi bylo hned sděleno že mi koupí nový díl. Mám mít obavy z ''vyčištěného'' dílu ? Případně kdyby museli koupit teda nový nehodlám platit službu která mi předem ani nebyla konzultována. Dělám správně ? Prosím o veškeré rady případně zkušenosti.

Děkuji MIRDUK
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventil odvětrávání výparů palivové nádrže GP 1.4 RV 07

Příspěvek od 1nekros1 »

nechapem naco tu nad tym spekulujes ? sak ten ventil novy stoji cca 500 kc alebo 19 eur vymen to a hotovo.
https://www.pdmauto.sk/produkt/0%20280% ... gL6gPD_BwE
hlavne sa tomu nerozumies a citas blbosti este aj blbost napises ani si to po sebe neprecitas. to je ventil ktory prepusta vypary z nadrze do nadoby z aktyvnym uhlim. ventil NEOBSAHUJE AKTIVNE UHLIE!!!! ked je raz zaseknuty tak je zaseknuty , vycistenie je iba docasne. toto sa velmi malinko krat pokazi vecsinou sa to posere ked niekto tankuje do UPLNEHO PLNA nadrze.
rada na zaver- najdi si servis kde neklamu, alebo nechod do autorizovaneho neviem kde si bol.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
JOSKAA
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: pát črc 05, 2013 11:24

Re: Ventil odvětrávání výparů palivové nádrže GP 1.4 RV 07

Příspěvek od JOSKAA »

Mám GP 1.4 16v 70kw RV 2007. Já tam mám jiný ventil https://www.autodoc.cz/meat-doria/10535543.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventil odvětrávání výparů palivové nádrže GP 1.4 RV 07

Příspěvek od 1nekros1 »

no vidis 3500 a 1200 je rozdiel
my ho mame tiez :-)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět