Nefunkční řazení při mrazech

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

jarkou
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 12, 2010 8:32

Nefunkční řazení při mrazech

Příspěvek od jarkou »

Dobrý den, nemáte někdo nějakou zku?enost s skoro nefunkčním řazením v tomto zimním období? Jde mi zařadit pouze 1 nebo 2 a musím tak cca 10 min protáčet motor aby ?lo řadit.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

U mě řazení za mrazů v pohodě
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

no ked bolo -18 tak tiez mi neslo chvylku zaradit 1stupen ale kym som oskrabal auto a pozametal s neho sneh tak to uz slo
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

1nekros1 píše:no ked bolo -18 tak tiez mi neslo chvylku zaradit 1stupen ale kym som oskrabal auto a pozametal s neho sneh tak to uz slo
Takytak! Často se vyskytuju na horách a 1, 2 kvalt jdou po ránu tro?ku ztuha.. Po zahřátí bez problémů.
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

na predchadzajucom aute som mal s tymto problemy...taktiez po zahriati motora to uz slo,ale po druhej zime som menil olej v prevodovke :arrow: vyrobcove tvrdenie-dozivotna napln a to ste mali vidiet,aky humus odtial vytiekol :shock: ako mazlave blato...po vymene prevodoveho oleja som uz nikdy problemy s radenim nemal :mrgreen:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

Mne ide tiez zaradit tazko v zime ale iba dvojka. Po zahriati je to OK. Od kolegu som sa dozvedel, ze radenie dvojky je "fiat feature". Ma totiz uz tretieho Fiata a na kazdom to mal takto. Neviem kto dodava prevodovky do GP ale zda sa mi ze si ich robi FIat sam.

@Mosto: S urcitym opotrebenim prevodovky sa pocita vzdy - uvolnenie necistot, pokial si to "sadne". Dost ale zalezi aj na celkovej cistote pouzitych komponentov a cistote vyroby. U nas pri vyrobe prevodoviek sa na to dba velmi. A to by si neveril aka je specifikacia oleja. Sakra limity su na cistoty, obsah silikonovych castic a obsah vody v oleji. Sice my robime automaty takze tie su viac nachylne na znecistenie.
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

matus píše:Mne ide tiez zaradit tazko v zime ale iba dvojka. Po zahriati je to OK. Od kolegu som sa dozvedel, ze radenie dvojky je "fiat feature". Ma totiz uz tretieho Fiata a na kazdom to mal takto. Neviem kto dodava prevodovky do GP ale zda sa mi ze si ich robi FIat sam.

@Mosto: S urcitym opotrebenim prevodovky sa pocita vzdy - uvolnenie necistot, pokial si to "sadne". Dost ale zalezi aj na celkovej cistote pouzitych komponentov a cistote vyroby. U nas pri vyrobe prevodoviek sa na to dba velmi. A to by si neveril aka je specifikacia oleja. Sakra limity su na cistoty, obsah silikonovych castic a obsah vody v oleji. Sice my robime automaty takze tie su viac nachylne na znecistenie.
jasne,ze sa s opotrebenim musi pocitat...inac by nepisali dozivotna napln...ja som pisal len tolko,ze mne vymena oleja v prevodovke vyriesila problem so zaradovanim prevodovych stupnov na aute pocas mrazivych dni :wink:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

připojuji se ke stě?ovatelům... :roll: ale po zahřátí jde... zkou?el to někdo ře?it přes záruku? :?:
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

najeto 20 000-včera- a řazení bez nejmen?ích potí?í....
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

najeto 61000 km dneska, řazení bez potí?í :D

PS: pokud jdou ?patně řadit některé kvalty (vět?inou ty co jsou pohybem fofrklacku do stran, nejčastěji - 1,2) tak je třeba seřídit lanovody k převodovce, resp. ten, co má na starosti pohyb kulisy při pohybu páky do stran.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
tirosk
Návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: sob říj 25, 2008 12:25
Bydliště: Pre?ov, SR

Příspěvek od tirosk »

Hlavne sa to nesnaz pretlacit silou. Mne sa to tiez stalo na starom Punte. Pouzil som trocho sili a nejake lanko o nevydrzalo. Pockaj kym sa to troska zohreje a potom to určite pojde.
Grande Punto 1.3 MultiJet 16v 75k Dynamic, čierna met. , 5dv., rok vyroby 2007
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... mám defenda a v kose se mi po odemčení vyřazuje zpátečka s celkem slu?ným odporem,jinak np.
Obrázek
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

je to jak rika mosto, husty a znecisteny olej v prevodovce, pri zahrati se jeho vyskozita zlepsi a radit najednou jde. Kdyby bylo treba seridit lanovody, razeni jde spatne i v lete. Toto je opravdu pricina spatneho oleje a je nutno ho vymenit.
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

misha píše:je to jak rika mosto, husty a znecisteny olej v prevodovce, pri zahrati se jeho vyskozita zlepsi a radit najednou jde. Kdyby bylo treba seridit lanovody, razeni jde spatne i v lete. Toto je opravdu pricina spatneho oleje a je nutno ho vymenit.
tak?e mám jít do servisu a hodit to na záruku?
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

misha píše:je to jak rika mosto, husty a znecisteny olej v prevodovce, pri zahrati se jeho vyskozita zlepsi a radit najednou jde. Kdyby bylo treba seridit lanovody, razeni jde spatne i v lete. Toto je opravdu pricina spatneho oleje a je nutno ho vymenit.
Zneči?těný olej u skoro nového auta??? Mo?ná jedině málo oleje. Pokud je ?patně seřízené řazení, tak to při studené převodovce stačí na to, aby tam ?el kvalt ztuha. Při zahřátí oleje se to samozřejmě zlep?í.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Zamčeno