Dvouzónová automatická klimatizace

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Blondak
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 15, 2007 10:49
Bydliště: Přerov

Dvouzónová automatická klimatizace

Příspěvek od Blondak »

Mám najeto asi 42 000 km. Klimu pou?ívám normálně jako ka?dý, v zimě topím spí? klasickým topením. No co se mi nestalo. Pri zapnutí tlačítka kompresoru klimatizace se nerozsviti patricna kontrlolka ( ta sneohva vlocka), předpokládám, ?e tedy kompresor nejede. Nestalo se to někomu z vás? Pradíte co s tím?
GP 1.4 16V StarJet Sport
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Dotaz na majitele dvouzónové automatické klimatizace

Příspěvek od Jarouš »

Blondak píše:Mám najeto asi 42 000 km. Klimu pou?ívám normálně jako ka?dý, v zimě topím spí? klasickým topením. No co se mi nestalo. Pri zapnutí tlačítka kompresoru klimatizace se nerozsviti patricna kontrlolka ( ta sneohva vlocka), předpokládám, ?e tedy kompresor nejede. Nestalo se to někomu z vás? Pradíte co s tím?
Při venkovních teplotách pod 0°C kompresor klimy nejde. Je ale fakt, ?e kontrolka se rozsvítí v?dy.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Dotaz na majitele dvouzónové automatické klimatizace

Příspěvek od JardaK. »

Blondak píše:Mám najeto asi 42 000 km. Klimu pou?ívám normálně jako ka?dý, v zimě topím spí? klasickým topením. No co se mi nestalo. Pri zapnutí tlačítka kompresoru klimatizace se nerozsviti patricna kontrlolka ( ta sneohva vlocka), předpokládám, ?e tedy kompresor nejede. Nestalo se to někomu z vás? Pradíte co s tím?
Já bych zkusil někoho posadit do Tvého auta, nastartovat, zvednout kapotu a pak bych poslouchal, jestli se po zapnutí tlačítka klimy nesní?í otáčky motoru, případně, jestli neusly?ím chod té klimy. Pokud klima jede a nechladí (v zimě se to ?patně zji??uje!), má? problém s náplní, pokud klima nesepne, podíval bych se nejdříve na pojistky a pokud jede a i chladí, vyměnil bych ?árovku v tlačítku.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Dotaz na majitele dvouzónové automatické klimatizace

Příspěvek od Jarouš »

JardaK. píše:
Blondak píše:Mám najeto asi 42 000 km. Klimu pou?ívám normálně jako ka?dý, v zimě topím spí? klasickým topením. No co se mi nestalo. Pri zapnutí tlačítka kompresoru klimatizace se nerozsviti patricna kontrlolka ( ta sneohva vlocka), předpokládám, ?e tedy kompresor nejede. Nestalo se to někomu z vás? Pradíte co s tím?
Já bych zkusil někoho posadit do Tvého auta, nastartovat, zvednout kapotu a pak bych poslouchal, jestli se po zapnutí tlačítka klimy nesní?í otáčky motoru, případně, jestli neusly?ím chod té klimy. Pokud klima jede a nechladí (v zimě se to ?patně zji??uje!), má? problém s náplní, pokud klima nesepne, podíval bych se nejdříve na pojistky a pokud jede a i chladí, vyměnil bych ?árovku v tlačítku.
...drobná úprava: motor si při sepnutí klimy otáčky přizvedne. :wink: Je?tě mohlo dojít k poklesu tlaku v okruhu klimy - automatika ji tím pádem nespustí. (stejně se to chová i při vysokém tlaku v systému - přeplnění chladivem)

Teď se dá testovat klima jsem v gará?i kde je teplo. Jak jsem psal, klima při teplotách pod 0 nespíná. (automat teda určitě ne)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Re: Dotaz na majitele dvouzónové automatické klimatizace

Příspěvek od dony »

Při venkovních teplotách pod 0°C kompresor klimy nejde. Je ale fakt, ?e kontrolka se rozsvítí v?dy.
[/quote]

... tak tohle mě zajímá povídej, (v re?imu akutního ofuku s odmrazováním kompresor rozhodně chodí,ne? :shock: ) [v minusových teplotách]
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Dotaz na majitele dvouzónové automatické klimatizace

Příspěvek od Jarouš »

dony píše:
Při venkovních teplotách pod 0°C kompresor klimy nejde. Je ale fakt, ?e kontrolka se rozsvítí v?dy.
... tak tohle mě zajímá povídej, (v re?imu akutního ofuku s odmrazováním kompresor rozhodně chodí,ne? :shock: ) [v minusových teplotách]
ne nechodí, ?ádná co vím.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Re: Dotaz na majitele dvouzónové automatické klimatizace

Příspěvek od mosto »

Jarou? píše:
dony píše:
Při venkovních teplotách pod 0°C kompresor klimy nejde. Je ale fakt, ?e kontrolka se rozsvítí v?dy.
... tak tohle mě zajímá povídej, (v re?imu akutního ofuku s odmrazováním kompresor rozhodně chodí,ne? :shock: ) [v minusových teplotách]
ne nechodí, ?ádná co vím.

moj postreh s manualnou klimou...
ja som vcera zapinal klimu,vonku -14 a podla zvuku sa mi zdalo,ze kompresor zoplo aj otacky mi kusok podskocili...ale po 5 minutach ked som ju vypol zvuk sa nezmenil a ani otacky...tak neviem ci mi ju len na chvilku zoplo a ked system zistil ze vonku mrzne,ci sa aj automaticky nevypol :roll: ale kontrolka mi svietila stale az kym som ju rucne nevypol :idea:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

vcera bolo -16 zapol som rychle ohrievanie ale kompresor nezapol vobecale vlocka svitila
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Z mých zku?eností kompresor zapíná v?dy, kdy? je rozsvícená vločka (autoduál), v případě ni??ích teplot slou?í jen k vysou?ení vzduchu....

Jasný rozdíl je praktická zkou?ka s orosenými okny zevnitř, dát si nastavení ofuku předního okna a mít klimu vyplou... okno se téměř neodml?uje, provést jedinou změnu a přidat klimu vločkou, okno je odml?ené během 30 sekund.... z toho mi logicky vyplývá, ?e kompresor jede, bez něj vzduch nevysu?íte... ;-)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... lépe bych to neřekl Honzusi :idea:
Obrázek
Blondak
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 15, 2007 10:49
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Blondak »

Tak nevím co se stalo, ale dnes ráno jsem zapnul topení a normálně se mi na displeji objevil znak, jako by se predtim nic nestalo..tak ted nevim. Ted uz urcite klimatizace funguje, protoze vyhrati auta je o hodne rychlejsi.
GP 1.4 16V StarJet Sport
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Blondak píše:Tak nevím co se stalo, ale dnes ráno jsem zapnul topení a normálně se mi na displeji objevil znak, jako by se predtim nic nestalo..tak ted nevim. Ted uz urcite klimatizace funguje, protoze vyhrati auta je o hodne rychlejsi.
ja nevedel, ze pri zaple klimatizaci mi auto zacne topit driv :-) to musim zkusit :)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Davids píše:
Blondak píše:Tak nevím co se stalo, ale dnes ráno jsem zapnul topení a normálně se mi na displeji objevil znak, jako by se predtim nic nestalo..tak ted nevim. Ted uz urcite klimatizace funguje, protoze vyhrati auta je o hodne rychlejsi.
ja nevedel, ze pri zaple klimatizaci mi auto zacne topit driv :-) to musim zkusit :)
zacne ale jed do dajakych -4 asi potom to uz o moc rychlejsie nebude
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

1nekros1 píše:
Davids píše:
Blondak píše:Tak nevím co se stalo, ale dnes ráno jsem zapnul topení a normálně se mi na displeji objevil znak, jako by se predtim nic nestalo..tak ted nevim. Ted uz urcite klimatizace funguje, protoze vyhrati auta je o hodne rychlejsi.
ja nevedel, ze pri zaple klimatizaci mi auto zacne topit driv :-) to musim zkusit :)
zacne ale jed do dajakych -4 asi potom to uz o moc rychlejsie nebude
to jako fakt?, kdyz budu mit zaplou ikonku klimatizace a bude kolem nuly bude mi autko topit rychleji? to by mne ani ve snu nenapadlo...jak je to mozne?prece motor se zahreje stejne pomalu jedine, ze by k vuli zaplemu kompresoru klimatizace a okamzitemu zvednuti otacek se zahral o par vterin drive :-)
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

klimatizacia vie fungovat aj naopak ze chladich chladi (v zime moc neprakticke kedze ho nema co ohrievat a preto sa vo velkych minusovych teplotach nema zapinat) a v kabine ti zohrieva. v lete to je samozrejme naopak
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Zamčeno