Pěti nebo ?estistupňová převodovka?

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Zamčeno
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Pěti nebo ?estistupňová převodovka?

Příspěvek od JardaK. »

Tak u? jsme to tady tro?ku přemílali a já mám divný pocit! Na stránkách fiat.it se dá nakonfigurovat Evo a já tam vidím ústup od 6-ti stupňové manuální převodovky její náhradou za 6-tistupňový automat (pokud teda dobře rozumím výrazu Dualogic). U naftové verze je manuální ?estka jen u verze Sport s 88kW. Je to mo?né v době, kdy se v?ude jinde rozmáhá ?está, příp. i sedmá manuální rychlost? Nevím, jestli jsem se dobře díval, ale i u Brava a GP je situace podobná!
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Jardo, sedmistupňový manuál je naprostý nesmysl.....

Pokud ustupují u nového Multijeta 1.3 od ?estistupňové převodovky, znamená to podle mého dvě věci:

1) dostane moderněj?í novou převodovku (přesněj?í, krat?í?...)
2) Motor získal rozsah vyu?itelných otáček a odpadá nutnost hustěji naskládaných stupňů.... dobře odstuĄpňovaná pětistupňová převodovka má pětku stejně dlouhou jako ?estistupňová převodovka s men?ími rozestupy mezi rychlostmi.......

Tzn manuální pětikvalt bohatě postačuje (?esti má smysl a sedmi je blbost na n tou ;-) )
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

ani já bych to neřekl tak hezky...
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Kdo by se měl proboha strefovat u 7st. manuálu do v?ech těch rychlostí :lol: Automat má taky občas co dělat, aby si správně a včas vybral.
GP 1.4 8v Emotion - angel eyes pryč, xenony pryč, spodní mří?ka masky od MS Desing rozbitá od Fiatu, ... proč já to jen kupoval, mohl jsem u?etřit takových peněz.
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Colin píše:Kdo by se měl proboha strefovat u 7st. manuálu do v?ech těch rychlostí :lol: Automat má taky občas co dělat, aby si správně a včas vybral.
Odpus?te hlupákovi jeho nevědomost! Honzusi, má? skvělé přesvědčovací schopnosti, po Tvém výkladu u? jsem klidněj?í a jsem zvědavý, co mi o kvaltech řeknou v prodejně, a? si budu vybírat novou voňavku?
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

JardaK. píše:
Colin píše:Kdo by se měl proboha strefovat u 7st. manuálu do v?ech těch rychlostí :lol: Automat má taky občas co dělat, aby si správně a včas vybral.
Odpus?te hlupákovi jeho nevědomost! Honzusi, má? skvělé přesvědčovací schopnosti, po Tvém výkladu u? jsem klidněj?í a jsem zvědavý, co mi o kvaltech řeknou v prodejně, a? si budu vybírat novou voňavku?
jardo, tak fórum je od toho, ?e kdy? něco nevím, tak se zeptám, no ne? ;-)

jinak já se tě nepokou?ím přesvědčovat, jen jsem se pokusil logicky zamyslet, co by za tím mohlo bejt a někde na autocaru jsem četl test toho novýho 1.3 MJET 70 kW a pěli na něj velkou chválu zejména pro zvý?enou pru?nost od dolních otáček.

Jinak co se týče prodejce, tak si nedělej iluze, povět?inou jsou to neznalci, kteří ani nevědí podrobnosti o autech, která prodávají... ;-)


citace z testu... nepřekládám ;-)

....We recently sampled the MultiAir petrol engine in the mechanical identical Alfa Romeo Mito and subsequently sung its praises. But the reworked MultiJet diesel launched in the Punto and soon to find its way into other Fiat, Alfa Romeo and Lancia models is even more impressive.

Using a new common rail injection process with up to eight individual cycles, it is exceptionally quiet, free revving and, in top-of-the-line guise, imbued with solid slab of mid-range poke, providing the new Fiat better cruising credentials, outstanding in-gear performance and a combined cycle average of 67.3mpg in standard five speed manual guise.

In other respects the Punto remains a very rewarding car to drive. The electro-mechanical steering is light but direct, providing it with excellent manoeuvrability and instilling the driver with confidence while the Punto?s MacPherson strut (front) and torsion beam (rear) suspension now handles pockmarked sections of bitumen in a more controlled and noticeably quieter manner....
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Pokud si pamatujete na první "znatelněj?í" modernizaci GP (nová grafika budíků (v pořadí ji? 3tí), polepy, vlaječky, nové poklice atd..) bylo v materiálech teď u? nevím jestli od Fiatu CZ nebo to bylo v angličtině u starjetu ?e bude mít 5st. převodovku..někde jsme se tu snad i nad tím pozastavovali.. no a co se nestalo.. ?estikval tam dávali nadále. Já u? těmto jejim předprodejním papírkům vůbec nevěřím.. Tímto potvrzuji slova Honzusova a dále bych radil počkat na první evo 1.3 95k v autosalonu, otevřel haubnu a kouk se co tam ve skutečnosti je :D
..ps: někde na ofiko specifikacích jsem o evu čet ?e bude mít na 15" plůecháčích gumy s profilem 55.. :D
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak co se týká těch převodovek tak to neni tak docela pravda ?e 6kvalt a 5kvalt je jenom jinak odstupnovanej a ve finale je nejvy??í kvalt stejný.
Mů?u říct z vlastní zku?enosti ?e ten 5kvalt točí na dálniční rychlost 3tis. ot. a ten 6kvalt tak 2400 a je lépe poskládaný a má přesněj?í kulisu.
Je pravda ?e nové EVO má jiné turbo tak?e točivý moment vrcholí v 1500ot. u GRANDE vrcholí v 1750ot. tak?e určitě bude nové evo pru?něj?í od spoda, ale zase bude se?něrované normou euro5 a bude mít povinný filtr pevných částic.
Bez toho filtru se GP je?tě obe?lo proto?e plní jenom normu euro4, jsem rád ?e ho mám je?tě bez toho filtru proto?e s tím jsou dříve nebo později jenom problémy hlavně na krat?í cesty tak do 20km se to nemá ?anci regenerovat a potom to zvy?uje spotřebu a doká?e to hodit motor a? do nouzáku.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Jirka píše:Tak co se týká těch převodovek tak to neni tak docela pravda ?e 6kvalt a 5kvalt je jenom jinak odstupnovanej a ve finale je nejvy??í kvalt stejný.
Mů?u říct z vlastní zku?enosti ?e ten 5kvalt točí na dálniční rychlost 3tis. ot. a ten 6kvalt tak 2400 a je lépe poskládaný a má přesněj?í kulisu.
Je pravda ?e nové EVO má jiné turbo tak?e točivý moment vrcholí v 1500ot. u GRANDE vrcholí v 1750ot. tak?e určitě bude nové evo pru?něj?í od spoda, ale zase bude se?něrované normou euro5 a bude mít povinný filtr pevných částic.
Bez toho filtru se GP je?tě obe?lo proto?e plní jenom normu euro4, jsem rád ?e ho mám je?tě bez toho filtru proto?e s tím jsou dříve nebo později jenom problémy hlavně na krat?í cesty tak do 20km se to nemá ?anci regenerovat a potom to zvy?uje spotřebu a doká?e to hodit motor a? do nouzáku.
Jirko, to asi nemluví? o 5ti a 6ti kvaltu u stejného motoru, nebo jo?

Samo to neplatí obecně, obecně ale platí, ?e není nutné a ani to tak nebývá, ?e by 6ti kvalt měl tě??í ?estku ne? pětikvalt u identického motoru.....

Příkladem budi? T-JET 120 k, který má v GP/Linee pětikvalt a v Bravu ?estikvalt, ale otáčky při 130 km/h velmi podobné....
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Ano o stejném moturu 1,3mjtd a jedná se o GP, mám osobně vyzkou?eno a u Linei s 1,3mjtd je to obdobný s tim 5kvaltem to točí na dalniční rychlost dokonce je?tě výce.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Jirka píše:Ano o stejném moturu 1,3mjtd a jedná se o GP, mám osobně vyzkou?eno a u Linei s 1,3mjtd je to obdobný s tim 5kvaltem to točí na dalniční rychlost dokonce je?tě výce.
Tak u GP jsou to dvě různé verze 55 a 66 kW, ale to je fuk... obecně jde o princip, ?e prostě lze udělat pětikvalt tak, ?e na dálniční rychlosti není ?estka vůbec nutná ;-)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Je pravda ?e jsem jezdil s octavií s 5kvaltem a ta točí na dalniční rychlost taky tak těch 2400ot.
Tady u GP u té 1,3mjtd je ten 6kvalt spí? takovej marketingovej tah , bez chipu ta 6ka moc netahala je to spí? takovej rychloběh, připadala mi a? dost dlouhá na ten motor hlavně kdy? jsi to nalo?il, ale je pravda ?e je lep?í poskládaná má men?í rozdíly mezi rychlostmi ale a? od 3ojky.
Jo a porovnával jsem samozřejmě verze 55kw s 5kvaltem a 66kw s 6kvaltem.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Zamčeno