Reset radia, vlhkost v aute, mravce v motore :-)

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Zamčeno
dmbiker
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 18, 2009 8:35
Bydliště: Martin

Reset radia, vlhkost v aute, mravce v motore :-)

Příspěvek od dmbiker »

Ahojte Grandaci,

opat sa chcem trosku postazovat. V poslednych dnoch dost prsalo, vsetci vieme. Predpokladam, ze moj problem suvisi prave s vodou, vlhkostou, dazdom.

Dnes som prisiel na to, ze mam resetnutu pamat autoradia. Stanice su v keli... Stalo sa niekomu nieco podobne?

Tiez mam pocit, ze mi do auta ide nejako vela vlhkosti, alebo ako to spravne napisat... Proste s mojou starou Fobiou mohlo byt vonku akokolvek mokro a vlhko, nikdy mi po nastartovani a zapnuti ventilatora nezahmlilo okna. Robim nieco zle, alebo je niekde voda? Ked som pustil klikmu, tak sa vlhkost stratila, ale to podla mna nie je riesenie. Nebudem chodit s klikou, ked je vonku 15 Celziov. Co myslite, da sa toto nejako riesit? Preco sa to vlastne deje?

A pikoska na zaver. Mam mravce v motorovom priestore. Nejako sa im zapacilo v priestoroch okolo tesnenia takeho co vypada jak z molitanu. Je ich tam pekna kopa. Fakt nechapem kedy a kde sa tam dostali. Asi som nasal niekde kralovnu alebo co. Ved na tom aute chodim kazdy den.

Drzte sa! Prajem vela letnych km....
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

No rad?ej vozievaj mravcov ako mačky :D Ja som raz previezol e?te na Stile mačku cca 15 km. Mi naskočila do motorového priestoru.
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

1) reset stanic, stát se to mů?e, je to jen elektronika....

2) vlhkost, vlhkost co má? vevnitř je právě z klimy. Vzniká, kdy? přijede? s klimou co musí chladit a na výparníku se pak srá?í vlhkost, ta tam zůstává a mizí po dal?ím zapnutí klimy... taky to hnije... ře?ením je v?dy, kdy? jede? s klimou, tak posledních cca 5 minut jí VYPNOUT a pustit ventilátor tak na půlku, na těch 5 minut, to tu vlhkost vysu?í a nebude se ti dělat po dal?ím nastartování a výrazně omezí? hnití (plesnivění) klimy.....

3) mravenci, tak to je raritka :-D
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Ten případ s rádiem se mi za 3 roky nestal :boze

Na mravence prodávají nějaký biolit, či čo :)
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

To s radiom sa mi uz raz stalo. Zatial sa to neopakovalo takze som nemal moznost prist na pricinu.

Co sa tyka toho zahmlievania skiel tak aj mne sa to stava. Pritom ju vypinam tak ako popisal Honzus. Stava sa to aj vtedy ked dlhsie prsi a nastartujem auto (aj ked klima nebola predtym zapnuta). Vtedy bud zapnem klimu na 5 - 10 min. nech sa to presusi a aby sa odrosilo sklo alebo pootvorim trosku okno.

Mravce zatial nevozim 8) .
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
dmbiker
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 18, 2009 8:35
Bydliště: Martin

...opat sa resetlo

Příspěvek od dmbiker »

Pozeral som vcera tie mravce, uz im doslo, ze tam nic na jedenie nie je, tak odisli. Dufam len, ze sa nepresunuli niekam kde ich nevidno... Ked mi v 140 na dialnici zacnu mravce lozit po rukach, asi nebudem rad...

Ta vlhkost podla mna nesuvisi s klimou. Niekde sa podla mna musela nabrat voda. To radio sa mi resetlo uz 2.-krat. Nie je to nahoda. Doteraz to v aute nikde tak nevlhlo ako v poslednych dazdivych dnoch. Do teraz sa ani radio nikdy neresetlo a teraz uz 2-krat.

Pojdem s tym do servisu, nech to pozru.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

skontroluj si ci mas sucho pod kobercekmi pri okne proste vsade z vnutra. a mne ked sa rosia okna a zapnem klimu a potom na druhy den ju vypnem a idem s autom a uz pekne slniecko svieti tiez sa mi hned zahmlia okna.
proste ta zostatkova vlhkost sa musi odtial dakade odparit. a to radio si skusal pripojit a odpojit? konektor? ci ho nemas len zle zastrceny
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Zamčeno