Grande punto - koupě

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Jakej motor

1.4 8V
2
11%
1.4 16V
8
42%
1.3 jtd
1
5%
1.3 jtd 6kvalt
8
42%
 
Celkem hlasů: 19

Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Grande punto - koupě

Příspěvek od Snoopy »

Ahoj chtel bych se zeptat tech co maji Punto Grande...uvazuji o koupi tohoto vozu a chtel jsem se zeptat jaky mate zkusenosti na co si hlavne dat bacha pri koupi (treba ve vybave)a hlavne jakej motor coz si lamu hlavu nejvic 1.2 se mi zda malo obcas vypadnu i z mesta a pak je to liny nejde mi o rychlost ale spis kdyz clovek chce smiknout kamion takze zrychleni...uvazuji tedy spise o 1.4 8 nebo 1.4 16 a nebo diesel 1.3 jezdim vetsinou ve 2 ale obcas se musi neco previzt.dekuju kazdymu za nejakou radu.Budu kazdymu vdecnej za kazdej poznatek co by mi mohl pomoct a doufam ze to klapne a budu dalsi clen grande klubu =) zatim jsem u Puntaru ve starsich strojich =)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Já teda 1,3mjtd 90PS 6tikvalt na předjí?dění perfektní v kopcích nemá nikdo ?anci na dálnici super na 130km/h točí jenom 2300 ot. , samozřejmě cena tomu odpovídá nic neni zadarmo.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

O motorech ji? zde bylo psáno dost.
Jaký motor? Vět?ina v?ech bude hájit ten, který mají sami. Jinak zále?í na financích, které jsi ochotný za něj vyklopit.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Mino
kolemjdoucí
Příspěvky: 45
Registrován: čtv dub 23, 2009 8:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mino »

Presne ako hovorí Du?an. Najskôr sa rozhodni či beznín alebo diesel a potom sa kukni na svoj účet, čo ti dovoluje :)
GP Orange Merengue. 1,4 8V - 3dv
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Příspěvek od Snoopy »

myslel jsem ze nejdriv se zeptam na rady co vlastne shnaet a pak se uvidime samozdrejme finance zadna slava ale to je asi takovej ceskej zvyk =) ale popravde nechci fungl novy takze to budu resit asi nejakou ojetinou proto se spis ptam na co si dat hlavne bacha pri koupi...a jeste jsem ani poradne nekoukal jakej motor by se shanel nejlip a jaky jsou rozdili v cenach.
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

mel jsem 1.9M-jet a byl proste marnej...zvukovy projev, dokonce i spotreba nic moc...jasny, zatah mel, ale to je tak vse.

k tomu tvemu vyberu, jednoznacne 1.3 MJET 66kW 6ti kvalt, to je moderni a spickovy agregat (napr. oproti sice silnejsi, ale jiz znacne archaicke 1.9), spotrebou se vejdes pod 5L....jen pro inspiraci jeden pekny kousek s timto motorem je zde... http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/ ... to/7078707

mel jsem moznost jet ve vsech motorizacich a znovu opakuji, jako nejhorsi mi pripadne v porovnani cena/vykon 1.4 16V 70kW, kde jsem mel pocit, ze vetsina tech koni byla kdesi jinde.....
Pandora
Návštěvník
Příspěvky: 123
Registrován: úte črc 15, 2008 20:32

Příspěvek od Pandora »

Ono v bazarech asi z benzínu nejvíce se?ene? 1,2.
Jinak pár majitelů 1,2 tvrdí, ?e dnes by si tuto motorizaci nekoupili a ?e by ?li do 1,4 16V, ale tam je rozdíl 60 000 v ceně oproti 1,2.
1,4 8V mi přijde zbytečně drahý za 40 000 navíc oproti 1,2.
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Petr1985 píše:mel jsem 1.9M-jet a byl proste marnej...zvukovy projev, dokonce i spotreba nic moc...jasny, zatah mel, ale to je tak vse.

k tomu tvemu vyberu, jednoznacne 1.3 MJET 66kW 6ti kvalt, to je moderni a spickovy agregat (napr. oproti sice silnejsi, ale jiz znacne archaicke 1.9), spotrebou se vejdes pod 5L....jen pro inspiraci jeden pekny kousek s timto motorem je zde... http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/ ... to/7078707

mel jsem moznost jet ve vsech motorizacich a znovu opakuji, jako nejhorsi mi pripadne v porovnani cena/vykon 1.4 16V 70kW, kde jsem mel pocit, ze vetsina tech koni byla kdesi jinde.....
Tak bacha, to auto jsem osobně viděl, má pedály u spolujezdce, tzn. je to auto?kola, tak?e si doká?e? představit, jak asi dostalo do těla! Jinak je opravdu v plné palbě, jak pí?ou.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

S těmi pedály se mů?ete v řízení střídat s Va?í polovičkou - nebo Vás mů?e krotit v rychlosti :D
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... tak dokup druhej volant a v Anglii si jen přesedne?,nebo to předá? druhému pilotovi :lol:
Obrázek
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Jinak pár majitelů 1,2 tvrdí, ?e dnes by si tuto motorizaci nekoupili a ?e by ?li do 1,4 16V
:pozor
Ja osobne by som si ju kúpil e?te raz. Pomaly po roku prevádzky keď si spočítam ?e jazdím preva?ne v meste a mimo len sem-tam tak som spokojný. U? pomaly ?ahá na 10 000 km a motor znatežne o?il. Aj keď sme i?li na dlh?ie trasy tak sme sa v?dy bezpečne dopravili. 1,4 16V by mi zbytočne papkala po meste a potenciál motoru by ostal nevyu?itý a do JTD sa mi neoplatilo investova? vzhžadom na počet najazdených km ročne.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Pandora
Návštěvník
Příspěvky: 123
Registrován: úte črc 15, 2008 20:32

Příspěvek od Pandora »

Julo - a v jakém rozmezí jezdí? otáček a co jízda na dálnici do kopců, v?dy podřazuje??
Pandora
Návštěvník
Příspěvky: 123
Registrován: úte črc 15, 2008 20:32

Příspěvek od Pandora »

Já se chystám stěhovat mimo Prahu a budu denně dojí?dět po dálnici cca 25 km, tak nevím, jestli by člověk nebyl brzdou provozu a co spotřeba.
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Pandora píše:Já se chystám stěhovat mimo Prahu a budu denně dojí?dět po dálnici cca 25 km, tak nevím, jestli by člověk nebyl brzdou provozu a co spotřeba.
No spotreba asi nebude nic moc, ale brzda rozhodne nebudes fiat umi delat motory 8)
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Pandora píše:Julo - a v jakém rozmezí jezdí? otáček a co jízda na dálnici do kopců, v?dy podřazuje??
Ja se rozjizdim do kopce na trojku v polovine radim ctverku a na vrcholku davam za 5 :D a nemam rad, kdyz me nejaka 3 valcova fabia brzdi v kopci to jde vzdycky krasne videt ze tam radi snad na jedna :D
Zamčeno