Grande punto - koupě

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Jakej motor

1.4 8V
2
11%
1.4 16V
8
42%
1.3 jtd
1
5%
1.3 jtd 6kvalt
8
42%
 
Celkem hlasů: 19

Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

JardaK. píše:
Petr1985 píše:mel jsem 1.9M-jet a byl proste marnej...zvukovy projev, dokonce i spotreba nic moc...jasny, zatah mel, ale to je tak vse.

k tomu tvemu vyberu, jednoznacne 1.3 MJET 66kW 6ti kvalt, to je moderni a spickovy agregat (napr. oproti sice silnejsi, ale jiz znacne archaicke 1.9), spotrebou se vejdes pod 5L....jen pro inspiraci jeden pekny kousek s timto motorem je zde... http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/ ... to/7078707

mel jsem moznost jet ve vsech motorizacich a znovu opakuji, jako nejhorsi mi pripadne v porovnani cena/vykon 1.4 16V 70kW, kde jsem mel pocit, ze vetsina tech koni byla kdesi jinde.....
Tak bacha, to auto jsem osobně viděl, má pedály u spolujezdce, tzn. je to auto?kola, tak?e si doká?e? představit, jak asi dostalo do těla! Jinak je opravdu v plné palbě, jak pí?ou.
..jasny, z tech fotek (ty interierovy jsou hodne nekvalitni) to neni na prvni pohled poznat....ale delat autoskolu v takovym auticku neni vubec marne.... :wink:
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

Ja mám 1,2 ale teraz by som u? bral 1,4 16V. No keby som mal od začiatku tú 1,4 16V tak by som ho u? mal asi rozbité riadne, nerád jazdím toti? pomaly. Ale predsa je to moje prvé auto a tak na "zaučenie" v pohode stačí. Ďal?ia vec je, ?e ?iaž keď som kupoval auto tak neboli financie na lep?í motor. Ale v celku som s ním spokojný. Neboj tá 1,2 nieje ?iadna brzda premávky, aspoň vtedy keď ju ?oférujem ja :D .

Tro?ku out of topic ale: bol som včera v Osvienčime a videl som na dvore jednej auto?koly zaparkovaých 7 GP-ečiek. Vyzeralo to cool. ?koda, ?e som neurobil foto.
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Julo - a v jakém rozmezí jezdí? otáček a co jízda na dálnici do kopců, v?dy podřazuje??
to Pandora: Nepodtáčam ho, dávam mu riadne zabra? lebo je e?te v zábehu. Keď pozrie? na tech. údaje tak najväč?í krútiaci moment je pri 3000 ot/min. Keď vytočím cez 4000 a dám ďal?í prevod stupeň tak potom pekne klesnú tak okolo 3000 cez a pekne ?ahá. Rozmedzie ti neviem povedat, lebo to vežmi nesledujem ale v meste keď máme dovolené len 50 km tak je to 2500 - 3000. Ale keď idem mimo mesta tak mu sem-tam doprajem aj cca 5000. Ale vežmi ho vytáča? nemá zmysel, preto?e to ti u? vežmi ne?ahá len hučí. Keď si odsleduje? kedy ?ahá a kedy sa len trápi tak si potom nájde? ?týl jazdy aby si nebrzdil premávku a potom to u? ide.
Jasné ?e do kopca to chce s taký motorom rozbeh a potom podradi? alebo keď nie si rozbehnutý tak rovno podradi? a keď pekne vytočí? dá? tam ďal?í stupeň. Naposledy som odsledoval ?e som ani nepodraďoval, ale to som bol rozbehnutý a i?iel som sám a krááásne ?ahal.
Já se chystám stěhovat mimo Prahu a budu denně dojí?dět po dálnici cca 25 km, tak nevím, jestli by člověk nebyl brzdou provozu a co spotřeba.
Na dialnici som doteraz ?iaden problém nemal. 130 podr?í krásne a e?te aj potiahne viac. Brzdou premávky si myslím ?e vôbec nie som a to nejazdím ako pretekár.
A spotreba? Fígež je v tom ?e je to má krátke prevody, tak?e sa hneď vytočí. Čím väč?ia rýchlos? tým vy??ie otáčky a viacej spapká. To je fakt a s tým neurobí? nič.
:arrow: no teraz sa v?etci technicky zdatnej?í a skúsenej?í do mňa pustite čo som napísal za somariny :wink:
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Zamčeno