Grande Punto Sport 1.9MJET - začal papat a málo táhne

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

alexm1800r
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 24, 2009 20:22

Grande Punto Sport 1.9MJET - začal papat a málo táhne

Příspěvek od alexm1800r »

Dobrý den kolegové, jsem od 4/2007 majitelem GP. Nyní mám najeto cca 55.00km. Jsem čerstvě po servisní prohlídce v Křenicích. V současné době začalo hodně papat a musím více ?lapat na plyn, abych udr?el rychlost. Kdy? zmáčknu max. plyn tak to jede, ale ta spotřeba. Změnil se také zvuk motoru. Motor se mi zdá trochu přidu?ený. Diagnostika nic neukázala. Alespoň to říkají v servisu. Před měsícem se na Nuseláku vyvalil oblak dýmu z výfuku, ale po chvilce to přestalo. To se stalo před náv?těvou servisu. Mám podezření na váhu vzduchu, turbo, nebo vstřiky.
V servisu říkají, ?e váha se projeví na diagnostice, ale nic. Turbo sly?ím.

Děkuji Vám za ka?dou radu.

Jinak kdo bude mít zájem, GP prodávám. Maximální výbava, včetně orig. doplňků jako je přední a zadní spojler NFS.
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

máme tu samou motorizaci, co to znamená přesně, ?e má vět?í spotřebu?? přítelkyně jezdí cca 80 procent město a ?lape tomu na krk a spotřeba je cca 6.9 litrů....

a s tím, ?e málo táhne, nevím no, jak se to projevuje???
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

preco ho predavas ?
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

kubenko píše:preco ho predavas ?
..no řekl bych, ?e proto?e netáhne a moc ?ere :lol: :wink:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
alexm1800r
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 24, 2009 20:22

Příspěvek od alexm1800r »

Ahoj, jezdím v Praze za cca 9-10l. Mimo Prahu 8l. Při mačkání pedálu plynu je poloha ni??í ne? dřív. První 2cm nic moc ?ádná odezva.

Jinak GP prodávám, jeliko? přecházím na značku, která táhne a ne?ere :lol:
shiver
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob říj 25, 2008 22:09
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shiver »

Mů?e to být EGR ventil. Trápilo mě to na 1.9JTD taky. Auto prostě nejelo, hulilo a chlastalo. Na Maree 81kw pomohlo EGR zaslepit, tady nevím. Mě to udělalo poprve někde kolem 150 tisíc km
www.shiver.blog.cz Aktuálně Fiat GP 1.3 MultiJet 95CV-230Nm Chip. Arancio Capriccioso Metallizzato + ko?ený paket, loketku a el. bederní opěrku. Doporučuji :-)
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

to muze delat leda cos,nejaky cidlo,kabely,hadice povolena od turba,cokoli,dneska je vsechno u aut propojeny mel by to ale komp poznat,tezko rict takhle z hlavy,skusit jedine nekoho kdo dela fiaty a neni v autorizovanym servise,vetsinou soukromnici to delaj uz od mladistvich let a rozumej tomu daleko vic nez autorizovany servisi,pokud ma jen trochu lespi vybaveni tak si myslim ze nato pride!jinak co planujes za novy auto?
jo a jaka by byla cena toho netahavího grandaka?
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
alexm1800r
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 24, 2009 20:22

Příspěvek od alexm1800r »

Ahoj. Bude to BMW 335d Coupe. Cena GP 350.000.-
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

hm tak to je dost dobra volba,mas dobrej v kus :D
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

to kupecko budes kupovat nove alebo jazdene ?
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
alexm1800r
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 24, 2009 20:22

Příspěvek od alexm1800r »

Děkuji. Byl to můj se a cíl. Jinak BMW bude nové. Tím, ?e je finanční recese tak mám skvělou cenu a záruku.

Pánové, já ale očekával, ?e mi poradíte co se současným GP. To auto jede, ale hrozně ?ere.
Naposledy upravil(a) alexm1800r dne pon led 26, 2009 17:17, celkem upraveno 1 x.
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

No ta hadice od turba by to mohla být, ?e by to hůře tlakovalo a pak třeba i ty vstřiky, jestli jsi někde nenatankoval ?patnou naftu. A nedělalo to jen, kdy? byli ty mrazy? Někde jsem četl, ?e i nemrznoucí nafta začíná "rosolovatět" při cca -10°C, nebo tak něják.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

a tak ta nafta by to bjt moha,skusit dojezdit a natankovat lepsi ,nebo jinak nevim,je to tezky skusit vic sevisu,ale pokud to mas v zaruce,musej ti to vyresit v servisu at chtej nebo ne!!!to si musej oni zaridit sou povinny
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
shiver
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob říj 25, 2008 22:09
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shiver »

.bany píše:a tak ta nafta by to bjt moha,skusit dojezdit a natankovat lepsi ,nebo jinak nevim,je to tezky skusit vic sevisu,ale pokud to mas v zaruce,musej ti to vyresit v servisu at chtej nebo ne!!!to si musej oni zaridit sou povinny
Tý naftě moc nevěřím. Typuju buď EGR nebo prasklá gumová hadice od turba nebo váha vzduchu. Kdy? to jede a dusí se to tak bych řek ?e tam bude něco se vzduchem. Je?tě bych se podíval do saní jestli jsi nenasál nejakej igelit nebo neco takovýho. Taky se mě to stalo. Nasál jsem zhruba před rokem docela velkej kus igelitu a takovýho dost silnýho a bylo to přidu?ený jak prase.
www.shiver.blog.cz Aktuálně Fiat GP 1.3 MultiJet 95CV-230Nm Chip. Arancio Capriccioso Metallizzato + ko?ený paket, loketku a el. bederní opěrku. Doporučuji :-)
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

ved s tym zabehni do servisu, nech to daju na pocitac a mozno sa ukaze kde je chyba. Keby si bol zo slovenska, tak ti poradim specialny servis na diesle.
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Zamčeno