Vyskakování startéru

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Ted jsem byl zmerit napeti baterky v aute a nameril jsem 12,33V. Staci to nebo je to malo? :).'.
Obrázek
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

co sa tyka autobaterii VARTA, tiez som mal jeden krat problem prvu zimu co som mal gp, ale pocul som zasa ze VARTA je jedna z najlepsich baterii vobec. Ale tiez by som si ju uz asi nekupil. Velmi dobre skusenosti mam s talianskymi bateriami Magnetti Marelli. Mali sme ju v ducate, vydrzala 5 rokov bez dobijania. Ja som ju mal v stile vyse troch rokoch bez dobijania a nikdy som nemal problemy s nastarovanim. Takisto aj otcovi v Stile vydrzala 5,5 roka. Potom som ju vymenil za Bosch Silver. Ta sa mi nezda byt taka dobra ako Magnetti Marelli. Uz som ju musel dobijat. Auto po troch tyzdnoch statia ani nepiplo.
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Teddy86 píše:Ted jsem byl zmerit napeti baterky v aute a nameril jsem 12,33V. Staci to nebo je to malo? :).'.
Jestli to startuje, tak to stačí :-) čím to měří?? Ta hodnota 12,5 -12,6 V na baterii v dobré kondici je jen orientační. Zále?í na měřáku, teplotě baterky a podobně. Jen tak pro zajímavost zkusím změřit tu svou dám vědět :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Jarou? píše:
Teddy86 píše:Ted jsem byl zmerit napeti baterky v aute a nameril jsem 12,33V. Staci to nebo je to malo? :).'.
Jestli to startuje, tak to stačí :-) čím to měří?? Ta hodnota 12,5 -12,6 V na baterii v dobré kondici je jen orientační. Zále?í na měřáku, teplotě baterky a podobně. Jen tak pro zajímavost zkusím změřit tu svou dám vědět :wink:
Meril jsem to multimetrem.
Obrázek
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Teddy86 píše:
Jarou? píše:
Teddy86 píše:Ted jsem byl zmerit napeti baterky v aute a nameril jsem 12,33V. Staci to nebo je to malo? :).'.
Jestli to startuje, tak to stačí :-) čím to měří?? Ta hodnota 12,5 -12,6 V na baterii v dobré kondici je jen orientační. Zále?í na měřáku, teplotě baterky a podobně. Jen tak pro zajímavost zkusím změřit tu svou dám vědět :wink:
Meril jsem to multimetrem.
To ti toho moc nerekne, chtelo by to zatezovy voltmetr, aby jsi zjistil, jestli je baterka schopna udrzet tohle napeti i pri zatezi ;-)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Přesně jak pí?e Davids, baterka se má měřit při zátě?i. Jen pro info, teď jsem byl v gará?i, obyčejným multimetrem má baterka na svorkách 12,63V, na plusu oproti bloku motoru je taky 12,63V. Tuto hodnotu naměřím skoro v?dy, léto i zima. Baterka Magnetti Marelli 50Ah 360A.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

?koda ,?e skoro nerozumím tomu o čem se bavíte,,,,,,, 8) ne á nevím,ale i při těch mrazech co ted' poleední dobou byly... mi to chytlo hned napoprvé(a to i GP stalo par dnu)ú .... si ce nevím typ baterřky... ale startuje-......



p.s. omluvte chyby... ted' jsem při?l z pivka......
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Karel
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: pát úno 01, 2008 8:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vyskakování startéru.

Příspěvek od Karel »

Myslím ?e to uzavřu posledními zji?těními..

Jak jsem naposledy psal 6.1.2008, tak hned druhý den jsem baterku znovu vytáhl a zjistil následující.
- na svorkách bez zátě?e měla 12.6V, přes to v?echno při startu, i kdy? startér točil dobře, tento občas vyskočil a hned zaskoči (přes zuby), včetně doprovodných úkazů - rafika teploty do maxima a rozvícení kontrolky teploty.

- Baterku jsem dal na modelářskou mikrorocesorovou nabíječku (kdo zná, tak ví o čem mluvím - co ty lep?í typy v?echno umí a ?e za cenu jedné takové nabíječky bych koupil nové baterky tři), abych viděl hodnoty při nabíjení.
Nastaven nabíjecí automat s max. proudem 2A.
Po 20 minutách klesl proud na 0.8A a po dal?í půlhodině na necelých 0.45A, při napětí 13.8V. Tak jsem to nechal celou prac dobu (a něco přes). Nakonec se nabíjení ustálilo na 0.2A, co? není ani konzervační proud a napětí 13.9V, tak jsem to vypnul
- Celkově dobito pouze něco přes 2.7A .

Shrnutí, baterka stojí za "hov..." a nedr?í napětí při zátě?i !!
?koda, ?e nemám zátě?ák, ale a? bude čas, tak se po nějakém podívám, nebo si to nechám někde změřit. V ka?dém případě hodnoty při nabíjení svědčí s vysokou pravděpodobností o tom, co jsem psal vý?e.

Zji?tění z nabíjení mě mírně rečeno na?tvalo, tak jsem hned večel letěl do k?eftu a koupil BOSH 45Ah..

No a pokud dobře počítám, tak u? přes deset dní jezdím bez tady ji? dříve zmiňovaných příznaků.. :wink:

Jak si někde udělám zátě?ový test a pokud se příznaky nevrátí, tak bude následovat tvrdá reklamace !! :evil:
FIAT GP 5dv.1,2 65 k Active FRESH, Barva - Modrá New Orleans
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

jak jsem si byl objednat u fiatu zrcátko tak jsem nahodil téma startér-baterka.no prý tam jezdí GPčka s vybitými baterkami ka?dou chvilku....přitom jsem měl v Pandě baterku magnetti marelli 4 roky a vůbec jsem si jí nev?ímal. ale zas tam nebylo tolik spotřebičů.zdaleka nejsem jarou? ale dle mě je prostě kapacita poddimenzovaná a je fuk jakou si kdo koupí značku...
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

J.B. píše:jak jsem si byl objednat u fiatu zrcátko tak jsem nahodil téma startér-baterka.no prý tam jezdí GPčka s vybitými baterkami ka?dou chvilku....přitom jsem měl v Pandě baterku magnetti marelli 4 roky a vůbec jsem si jí nev?ímal. ale zas tam nebylo tolik spotřebičů.zdaleka nejsem jarou? ale dle mě je prostě kapacita poddimenzovaná a je fuk jakou si kdo koupí značku...
..a proto si Karel koupil 45 Ah Boschku :-) to se tam neve?la aspoň 50 -55ka?

To Karel: není nad změření hustoty elektrolytu, to nel?e o stavu nabití nikdy.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

jejda jarou?i-nevím jestli se mnou souhlasí? či ne.jsem dnes nějaký natvrdlý-dopíjíme sud z víkendu :roll:
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Karel
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: pát úno 01, 2008 8:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel »

J.B. píše:
..a proto si Karel koupil 45 Ah Boschku :-) to se tam neve?la aspoň 50 -55ka?

To Karel: není nad změření hustoty elektrolytu, to nel?e o stavu nabití nikdy.
Jo to vím, ale ta marellka je bezúdr?bová a nedostanu se do ní, bez vylomení krytu - asi kryt nad víčky, nevím jak to pod ním vypadá...

P.S: 55Ah by se tam asi ve?la, přemý?lel jsem o ní, ale měl jsem obavy o dobíjení - dobíjecí proud..
Snad časem - uvidíme :wink:
FIAT GP 5dv.1,2 65 k Active FRESH, Barva - Modrá New Orleans
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

J.B. píše:jejda jarou?i-nevím jestli se mnou souhlasí? či ne.jsem dnes nějaký natvrdlý-dopíjíme sud z víkendu :roll:


:D Jen jsem se pozastavil nad Tvým a Karlovým příspěvkem, kde oba ?ehráte na baterii v GP. Tobě se zdá, ?e má malou kapacitu (myslím, ?e 50 Ah na takové auto s benzínovým motorem je naprosto bě?né) a Karel si ji proměřil, zjistil ?e nedr?í kapacitu a koupil 45Ah Bosch. Tak jsem se v této souvislosti pozastavil nad tím, ?e kdy? u? kupoval novou, tak proč tam nenarval to největ?í, co pojme dr?ák. A 55 - 60 Ah tam určitě vejde. :wink:

PS: jaký byl sud? 50-ka? 8)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Karel píše:
J.B. píše:
..a proto si Karel koupil 45 Ah Boschku :-) to se tam neve?la aspoň 50 -55ka?

To Karel: není nad změření hustoty elektrolytu, to nel?e o stavu nabití nikdy.
Jo to vím, ale ta marellka je bezúdr?bová a nedostanu se do ní, bez vylomení krytu - asi kryt nad víčky, nevím jak to pod ním vypadá...

P.S: 55Ah by se tam asi ve?la, přemý?lel jsem o ní, ale měl jsem obavy o dobíjení - dobíjecí proud..
Snad časem - uvidíme :wink:
Karle, buď v klidu. Marelli jen bezúdr?bově vypadá. Kryt s nálepkou se normálně vyloupne a pod ním jsou normální ?punty. Na garančce mi dolívali vodu.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

sud stále lámeme a já mám ve svém autíčku jen baterku 40ah.nemá ani to zelené oko...nestě?uju si jen mě zajímá ten problém....startuji na první ?krtnutí,občas to zacrhčí ale zas jsem od vánoc najel asi 50kilákú a startoval asi tak 6krát denně...jednou mi pravda vyskočila teplota zvenku kterou na malém display nemám mít...
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Zamčeno