Řízení

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

_3dno píše:.... posledny problem bol vyskakujuca lista ventilacie pod prednym oknom pred vodicom. objednali novu.
K tej liste - si ma "potesil" ze som neni jediny, kto mal s nou problem, pozri:
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/view ... ght=#10870
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

excaliber píše:
_3dno píše:.... posledny problem bol vyskakujuca lista ventilacie pod prednym oknom pred vodicom. objednali novu.
K tej liste - si ma "potesil" ze som neni jediny, kto mal s nou problem, pozri:
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/view ... ght=#10870
Excaliber ta lista uz vyskakuje uz na Fiate Stilo,
http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=18194

viem som hnusny..... :evil:
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

podla varovneho systemu Rapex

20
0051/08 Greece Category: Motor vehicles
Product: Passenger car ? steering column

Brand: FIAT
Type/number of model: Passenger cars, models Grande Punto and Grande Punto VAN (Campaign 5252).

Description: The recall concerns vehicles with left hand drive, with chassis numbers from 128680 to 157545, from 1110399 to 1138196, single chassis numbers 24265 ? 117935 ? 121759 ?1062184 ? 1498344 (produced in Melfi plant) and from 105778 to 169447, from 1078325 to 1156208, from 2000001 to 2009229 and single chassis number 98964 (produced in Mirafiori plant).

Country of origin: Italy

No picture available

Injuries

The product poses a risk of injuries because on some vehicles the counter bore of the upper section of the steering column, at the connection to the universal joints, may not have been carried out correctly. Consequently, the steering function may be lost.
Voluntary corrective actions taken by the importer.

No vyborne,
tu je to vlastne prelozene z www.spotrebitele.info

Řecko

20
0051/08
Kategorie: motorová vozidla

Výrobek: osobní automobil ? hřídel volantu

Značka: Fiat

Typ/číslo modelu: Grande Punto a Grande Punto VAN (sta?ení vozů ? akce č. 5252)

Popis: Sta?ení se týká vozů s řízením vlevo, s čísly karoserie v rozmezí 128680 a? 157545 a 1110399 a? 1138196, jednotlivými čísly karoserie 24265, 117935, 121759, 1062184, 1498344 (vyrobeno v továrně Melfi) a 105778 a? 169447, 1078325 a? 1156208, 2000001 a? 2009229 a čísla 98964 (vyrobeno v továrně Mirafiori).

Země původu: Itálie

Obrázek není k dispozici.
Nebezpečí úrazu.

Výrobek představuje riziko, proto?e u některých vozů bylo válcové zahloubení v horní části hřídele volantu ve spoji s univerzálními úchyty provedeno nesprávně. Mů?e proto dojít ke ztrátě kontroly nad řízením.
Dobrovolné nápravné kroky dovozce.

Podla cisla sa to tyka aj mna, uz mam toho plne zuby, teraz neviem ci sa to tykalo iba vymeny spodnej tyce alebo zas to je cosi noveho
_3dno
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 03, 2007 13:41
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od _3dno »

mna sa to nastastie netyka. to iste povedali aj v servise, takze pohoda. inac teraz pri vymene oleja davaju jeden liter na dolievanie zdarma, plus dostanete poukazku na zlavu 400 sk, ktoru mozete hned pouzit na olej ktory ste kupili.
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Inak schvalne prebehol som kopec inych for ale nikde som nenasiel taketo fatalne zavady u novych vozidiel ako u Fiata GP,
aj mne auto jemna taha po vymene gum vlavo, ale zrejme su zle zjazdene gumy po 2 nastaveniach geometrie a co ja viem coho este. So zimnymi to bolo ok.
Aha, tak to jsi projí?děl velmi ?patně, jsi zaujatý, to u? víme dávno. Například Kia Ceed a problémy s převodovkami, stávky elektroniky tak, ?e auto nesvítí nebo nejede. Asi nezná? význam slova fatální, ale u GP jsou to mouchy, nikdo s tím kvůli tomu neboural a nevím o nikom, ?e by s autem nedojel do cíle. Pořád nechápu, ?e auto neprodá? a neustále tu opakuje? jednu vyře?enou zále?itost. To, ?e se nic nedělo s tvým řízením je kombinací dvou faktorů, neschopného Fiatu ČR/SR a netrpělivého majitele.
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Ja jsem mel jiny problem s rizenim. Mi se nekolikrat stalo behem jizdy ze se mi vypl posilovac. Tak jsem s tim byl v servisu a tam mi zjistili az na podruhe ze pri vyrobe byl spatne nacvaknuty jeden PIN v konektoru u kabelaze kde jdou data mezi ridici jednotkou auta a jednotkou posilovace. Chyba nasatvala kdyz se konektor zahral a vznikl velky prechodovy odpor mezi jednotlivimy PINy a ridici jednotka behem jizdy vyhodnotila situaci ze auto posilovac nema tudis ho sama vypla. Po vypnuti motoru a opetovnem nastartovani bylo zase jakoby vse ok. Ale po nekolika dalsich kilometrech se to opakovalo. Od te doby je to OK. Tak zase jedna technicka kdyby se to nekomu stalo jako mi. 8)
Obrázek
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Dúfam, ?e tento topic nie je moj prípad, aj keby áno bol by som spokojnej?í, lebo by som nneď vedel na čom som.
Tak?e, mám GP kúpené čisto nové jún 2008-s novým znakom, najezdené len cca 8000 km. V poslednom čase pri prejazde nerovností-na?e cesty sú samá diera a zaplátané,poču? od prednej nápravy klopkavý zvuk. Je to pri pomalej jazde, ale zaujímavé ?e keď idem oo dialnici cez spoje mostov tak to neklopne. Aj to klopkanie nie je v?dy. Niekedy to cez nerovnosti klopne niekedy nie. U? mi to dos? začína vadi?. U? sa s tým chastám aj do servisu, len dúfam ?e to bude v rámci záruky. Tak neviem či je to to riadenie. Nemáte niekto s nových GP podobný problém?
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

julo píše:Dúfam, ?e tento topic nie je moj prípad, aj keby áno bol by som spokojnej?í, lebo by som nneď vedel na čom som.
Tak?e, mám GP kúpené čisto nové jún 2008-s novým znakom, najezdené len cca 8000 km. V poslednom čase pri prejazde nerovností-na?e cesty sú samá diera a zaplátané,poču? od prednej nápravy klopkavý zvuk. Je to pri pomalej jazde, ale zaujímavé ?e keď idem oo dialnici cez spoje mostov tak to neklopne. Aj to klopkanie nie je v?dy. Niekedy to cez nerovnosti klopne niekedy nie. U? mi to dos? začína vadi?. U? sa s tým chastám aj do servisu, len dúfam ?e to bude v rámci záruky. Tak neviem či je to to riadenie. Nemáte niekto s nových GP podobný problém?
Mohly by to být tyčky stabilizátoru, já měl tento problém také, utáhli a nic neklepe...... u? asi 15000 km....
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Dúfam ?e to budú len tyčky stabilizátora. Ono to klepnutie ide dak od nápravy. Klepne to kedy ako, podža nerovností na ceste.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Uwe Filter
kolemjdoucí
Příspěvky: 43
Registrován: pát srp 01, 2008 11:42
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Uwe Filter »

Taky mi to klepalo od pravého předního kola a byla to uvolněná matka na stabilizátoru... Oprava v záruce a za chvíli hotovo.
GP 5D 1,2 Dynamic, Azzuro Psychedelico + Interno Blu
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

ja som mal tiez uvolnenu matku, frajerka zbehla do servisu, dotiahli jej to a bolo vybavene, odvtedy uz chvalabohu ziadne problemy. Musim si zaklopat. TUK TUK :D
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Včera som s tým bol v servise. Previezli sme sa s technikom a klepalo to. Dali to na srvis a na prekvapenie nič nezistili. V?etko čo sa týka prednej nápravy je na 100 percent aj ulo?enie motra. Skoro nič sa nezmenilo. Objednajú mi nové horné uchytenie predných tlmičov a vymenia. Aj sme s technikom rozmý?žali čo to mô?e by? ale nič nám nenapadlo. Je to taký tupý plechový klepot v prednej časti.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Zamčeno