Řízení

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Minule som na parkovisku za jazdy vypol motor a vyslapol spojku.

No mal som dost, posilovac funguje tak 2sekundy a potom je nutna brutalna sila na volant
Stat sa to mojej zene tak neotoci volantom,

Urobil som to preto zaujimalo ma proste co bude nasledovat po totalnom vypadku elektrniky [motora], co sa teoreticky moze stat [resp. aj prakticky po roztrhnuti toho remena na alternatore ]
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Vytahujem staru temu
Aj ked Fiat hral pstrosa na CZ-SK, predsa je len oficialna zvolavacka na riadenie
http://img505.imageshack.us/img505/8559 ... 001ik3.jpg
http://img151.imageshack.us/img151/5089 ... 002mf7.jpg

Aby panika bola dokonala tu je pribeh majitela ktoremu sa stalo cosi s volantovou tycou[ nechcem povedat ze sa priamo rozpojila, ale translator to tak prelozil ]

http://www.grande-punto.de/t3637-neue-lenkung.html
tu su fotky starej a novej
http://www.grande-punto.de/thread.php?p ... #post52565

Kto vie po nemecky, mohol by otatnym prelozit ake su rozdiely medzi starou a novou tycou?

Viva Italia
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

Tak?e tu som sa to posna?il prelo?i?:

Pri po?kodenej časti zaberala tyč riadenia kvázi cez jemné orubenie do ďal?ej časti, ktorá ale nebola zo spodu zaistená. Je to tak kon?truované, ?e pri náraze sa to mô?e posunú?, ale súčasne to nieje poistené proti ?ahu.
Na novej časti je u? toto poistenie prítomné (Art. Nr. 55703937).
Neskôr urobím obrázky novej časti a potom mô?te porovna? či ste na bezpečne strane. Čo je tie? pekné : počas rozpojenie stĺpika riadenia bol prestrihnutý káblik airbagu => tak?e ten nefungoval.

Je pekné ma? znava GP naspä? a vedie?, ?e sa to u? viac krát sta? nemô?e..ale dúfam neuveritežnému, ?e sme mali iba ojedinelý prípad.

Tak?e teraz som urobil obrázky. Tu je najprv čas?, ktorá musela by? nahradená (k videniu je nová čas?):

Obrázek

V tomto mieste tyč z kĺbu vy?la a pri novej tyči, na rozdiel od starej, vo vnútri vyvrátenie (neviem prelo?i? ale asi nejaká kontra matica alebo nejaké zabezpečenie proti znova vyskrutkovaniu), ktoré tomu zabráni. ?iaž to sa tam nedá vidie?.

A e?te raz priestor nôh, aby ste vedeli o ktorú čas? presne ide:

Obrázek
(nad brzdovým pedálom)

PS: niekto by mohol prís? so mnou poprata? to auto......som rád ?e e?te ?ijem, tak?e si mô?em da? prestávku s tým čistením

Dúfam, ?e je som to dobre prelo?il a ?e to pomohlo.
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Dusan dik, tie obrazky co si prilozil su uz z tej novej tyce. Sa mi zda ze stara vyzera inak. MOhol by niekto kto ma staru vlozit sem kvalitnejsie foto tej "starej tyce"
http://www.grande-punto.de/attachment.p ... entid=4187

pred vymenou ma nenapadlo si ju odfotit
_3dno
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 03, 2007 13:41
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od _3dno »

prikladam fotku z mojho auta. este som to nemal menene.

Obrázek
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

3dno dik vyzera to inak ako ta "nova"
aj ja som mal takuto
_3dno
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 03, 2007 13:41
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od _3dno »

robo navrhujes aby som si to dal vymenit? osobne nepozorujem ziadne problemy ....
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Tak som sa dnes pozeral a mame novu :)
_3dno ja by som si to dal asi vymenit, uz len pre klud duse
Aktivna Velka Bodka 1.2 5D, strieborna 2007...Ford Focus wagon mk1 1.6 2003/2004, Ford Focus wagon mk2 1.6TDCi 2010/2011
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

_3dno píše:robo navrhujes aby som si to dal vymenit? osobne nepozorujem ziadne problemy ....
3dno nechcem Ti radit ani vyvolat teraz nejaku masovku majitelov do Fiat servisov, mne sa to prejavovalo volou v riadeni a tyc to poriesila
Skus si do nejakeho solidneho servisu zavolat ze aky je dovod ze existuje ina tyc a ci Ti to urobia a preco sa to meni....
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

V pátek jsem přezul na letní 17" a začalo mi něco klepat v pravém předním kole.Včera jsem s tím byl v servisu a zjistili mi ?e je něco s řízením a musí se to celé vyměnit.Tak mám z toho docela radost auto má najeto 8500km a čeká mě výměna řízení.
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

libor a aky mos roky vyroby? Uz 2007 resp. 2008?
Aktivna Velka Bodka 1.2 5D, strieborna 2007...Ford Focus wagon mk1 1.6 2003/2004, Ford Focus wagon mk2 1.6TDCi 2010/2011
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

olso píše:libor a aky mos roky vyroby? Uz 2007 resp. 2008?
kupoval jsem to v 10 měsící 2007 ale nemá to je?tě blu&me tak si myslím ?e je to vyrobeno v roce2006
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

libor píše:V pátek jsem přezul na letní 17" a začalo mi něco klepat v pravém předním kole.Včera jsem s tím byl v servisu a zjistili mi ?e je něco s řízením a musí se to celé vyměnit.Tak mám z toho docela radost auto má najeto 8500km a čeká mě výměna řízení.
Výměnu řízení u? mám za sebou včetně sloupku volantu. Kupoval jsem to 01 2007 ale vyrobeno podle vin. 11 2005.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
_3dno
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 03, 2007 13:41
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od _3dno »

dnes som bol na garancnej prehliadke po 2 rokoch. pytal som sa aj na tyc riadenia a zvolavacku ohladne nej. bola vadna jedna seria stareho modelu (vid fotky niekde hore). ja mam sice stary model tyce, ale zvolavacka a teda ani pripadne problemy sa ma netykaju. posledny problem bol vyskakujuca lista ventilacie pod prednym oknom pred vodicom. objednali novu.
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

_3dno píše:dnes som bol na garancnej prehliadke po 2 rokoch. pytal som sa aj na tyc riadenia a zvolavacku ohladne nej. bola vadna jedna seria stareho modelu (vid fotky niekde hore). ja mam sice stary model tyce, ale zvolavacka a teda ani pripadne problemy sa ma netykaju. posledny problem bol vyskakujuca lista ventilacie pod prednym oknom pred vodicom. objednali novu.
3dno A vies co je najlepsie? Ze ja mam 3 riadenia a druhu volantovu tyc a nikto ma na ziadnu zvolavacku nepozval. Je potom zaujimave koho vlastne pozvali ?

Ze som hybal volantom +/- 4mm a nic sa nedialo, sorry ale to som musel riesit, nemal som nervy ci ma nahodou zavolaju.

Inak schvalne prebehol som kopec inych for ale nikde som nenasiel taketo fatalne zavady u novych vozidiel ako u Fiata GP,
aj mne auto jemna taha po vymene gum vlavo, ale zrejme su zle zjazdene gumy po 2 nastaveniach geometrie a co ja viem coho este. So zimnymi to bolo ok.
Zamčeno