Fiat mě nakrkl...

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Zamčeno
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Fiat mě nakrkl...

Příspěvek od benja »

Mám u? dlouho objednaného Grandepuntíka.. tenhle týden byl psán ve smlouvě jako nejpozděj?í dodací lhůta.. včera jsem byl ve fiatu a řekli mi, ?e Puntík je na cestě do polska na překladi?tě a odtud udajně do 5dnů do Čr.. suma sumárum.. do 14 dnů ho prej budu mít.. problém je v?ak v tom ?e pří?tí tyden jedu do Jihlavy pracovně a strávím tam měsíc.. já se autíčka fakt nedočkám... :( :( :( ..ale co mě na?tvalo.. člověk si něco objedná zaplatí za to peníze.. a čekám.. u? to jsou 3 měsíce... myslíte ?e je to standartní postup?... dá se nějak laborovat s datem uvedeným na smlouvě...?..nebo třeba vy?adovat nějakou satisfakci...proto?e auto opravdu potřebuju a počítal jsem s ním... u??... tím pádem ?e mi eventuelně u?el nějaký zisk?.... asi mě s tím po?lou někam ?e,...... má s takovýmto přístupem někdo z vás zku?enost?.. jde Fiat Grande Punto 1.4 16V carribean orange a auto je objednáno v ostravském Nordexu...
dall
Štamgast
Příspěvky: 421
Registrován: pon čer 18, 2007 13:38
Bydliště: Staré Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dall »

tak ono nejspis hodne zalezi na tom, jak tu objednavku, nebo smlouvu o dodani mate sepsanou, ale v podstate by melo jit o normalni obchodni vztah zakaznik x dodavatel, pokud je vyslovne uveden nejpozdej?í termín dodání a oni ho nedodr?í, po?adoval bych bud slevu, nebo jinou nahradu a hrozil vypovezenim smlouvy z duvodu nedodrzeni dohodnuteho terminu
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Já měl smlouvu koncipovanou v tomto duchu, jak pí?e Dall. A naopak, pokud já nepřevezmu auto nejpozději do 5 - dnů od dodacího termínu ve smlouvě, tak propadá slo?ená záloha ve prospěch prodejce.

PS: Nordex není v Ostravě. Tam je AF. Nordex je Havířov a Český Tě?ín. :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

omluva není to nordex.. je to AF Centrum
Výstavní 1130
703 00 Ostrava-Vítkovice :wink: no mám tam ttermín dodání který u? teda byl poru?en.. z odstoupením od smlouvy..s tím jsem si v hlavě u? taky pohrával... ale to bych pak neměl puntíka... to spí? budu po?adovat nějakou satisfakci...
dall
Štamgast
Příspěvky: 421
Registrován: pon čer 18, 2007 13:38
Bydliště: Staré Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dall »

tak ono je to tezke, ale predpokladam, ze prodejce taky nebude chtit, aby mu tam zakaznicke auto zkejslo(ma kratkou splatnost), takze na to odstoupeni od smlouvy by mohli slyset a byt povolni dalsim ustupkum
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Nevím jak AF Ostrava, ale Nordex má pro sebe přímo excelentní smlouvu. "Termín dodání 2 měsíce, který mů?e být prodlou?en, v případě vzniku posunu výrobních termínů a v případě pozdního dodání z titulu vy??í moci. " Pokud kupující odstoupí od smlouvy bude mu záloha krácena o re?ijní náklady a s tím spojené ?kody. Ale na jejich obranu - dá se s nimi domluvit.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

kuta33 píše:"Termín dodání 2 měsíce, který mů?e být prodlou?en, v případě vzniku posunu výrobních termínů a v případě pozdního dodání z titulu vy??í moci. "
Docela logické :idea:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

Docela me překvapuje ?e AF ma takovýto problém. Nikdy s nimi problém nebyl. No jinak ti řeknu, ?e fiat nejprve spomalil a pak zastavil výrobu, kvůli krize. Tak?e AF jako takové za to svim způsobem nemů?e a tu smlouvu bych si přečetl dobře nemyslim si ?e by si nechali dělat smlouvy které jim pak v takovémto případě u?kodí....Ale pokud Ano tak samozřejmě po?aduj náhradu ve fromě kol, nejakeho paketu nebo tak neco...A cos sis obědnal???
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Du?an píše:
kuta33 píše:"Termín dodání 2 měsíce, který mů?e být prodlou?en, v případě vzniku posunu výrobních termínů a v případě pozdního dodání z titulu vy??í moci. "
Docela logické :idea:
Ta část je celkem logická. Ke zdr?ení mů?e dojít, ale zará?í mě, ?e v ka?dém případě je ztrátný zákazník, i kdyby chtěl odstoupit od smlouvy po tříměsíčním čekání.
No kdy? to po sobě čtu, ono to v dne?ní době zase a? tak divné není. ;/
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Zamčeno