Vysoká teplota!

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

popo píše:no mne sa popisovane problemy vyskytli asi dva krat za cely cas co mam GP. Aj to bolo v case ked som mal zatopene auto z vnútra (vid. môj davnej?i problem) a od vtedy ani prt. Ale u? sa mi iné stalo, ked auto nechám dlh?ie stá? cca 3-4 dni, a na?tartujem tak sa začne klepa? celý predok auta, volant, no proste jak keby sa v?etky vybracie z motora prena?ali do auta, ako keby motor bol len polo?eny v motorovom priestore bez nejakeho odtlmenia. Stalo sa mi to zatial len dvakrát, a trvalo to v?dy zopár sekúnd po nakopnutí. Stačilo pár krát prida? plyn a vybrácie ustali. Čo by to mohlo by? ?
Tak to same jsem zazil s mym byvalym autem. Na 99% je to svicka a motor ti jede jen na tri valce. Potom ty ostatni tahaji ten co nezapaluje a vznikaji ty vybrace na volantu na radici pace no proste se trepe cele auto. Pricina byla prosakovani oleje do valce a ten dusil svicku. :(
Obrázek
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

Teddy86 píše:
popo píše:no mne sa popisovane problemy vyskytli asi dva krat za cely cas co mam GP. Aj to bolo v case ked som mal zatopene auto z vnútra (vid. môj davnej?i problem) a od vtedy ani prt. Ale u? sa mi iné stalo, ked auto nechám dlh?ie stá? cca 3-4 dni, a na?tartujem tak sa začne klepa? celý predok auta, volant, no proste jak keby sa v?etky vybracie z motora prena?ali do auta, ako keby motor bol len polo?eny v motorovom priestore bez nejakeho odtlmenia. Stalo sa mi to zatial len dvakrát, a trvalo to v?dy zopár sekúnd po nakopnutí. Stačilo pár krát prida? plyn a vybrácie ustali. Čo by to mohlo by? ?
Tak to same jsem zazil s mym byvalym autem. Na 99% je to svicka a motor ti jede jen na tri valce. Potom ty ostatni tahaji ten co nezapaluje a vznikaji ty vybrace na volantu na radici pace no proste se trepe cele auto. Pricina byla prosakovani oleje do valce a ten dusil svicku. :(
no fasa, tak to si ma potesil :( ...... a ake bolo riesenie ? výmena nejakého tesnenia ? ináč sviečky mi menili pri poslednej výmene oleja, čo bolo pred cca 17-18tis km. Predpokládam ?e to nebude asi jeden z tých lacnej?ích servisových zásahov-ked?e som u? po uplynutí záruky. :evil:
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
brasci
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 26, 2007 18:16

Příspěvek od brasci »

Pepa B. píše:
brasci píše:Mohli by aj celé auto...
copak, to je kvůli té teplotě nebo nejsi s GP spokojený?
No a Tebe by sa nepáčilo ma? po roku zas nové auto??? :lol:

Ale nie, tak toto ma ?tve, tie? ma začína ?tva? tá prevodovka, trochu jej ?vitorí keď je vonku zima a je to studené a je stále niekde niečo hŕka, vŕzga... Ale inak spokojný som, zas som nemal prehnané očakávania tak?e pohoda... Stá? ma to nikdy nikde nenechalo a to je podstatné...
dualogic
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

popo píše:
Teddy86 píše:
popo píše:no mne sa popisovane problemy vyskytli asi dva krat za cely cas co mam GP. Aj to bolo v case ked som mal zatopene auto z vnútra .........
Tak to same jsem zazil s mym byvalym autem. Na 99% je to svicka a motor ti jede jen na tri valce. Potom ty ostatni tahaji ten co nezapaluje a vznikaji ty vybrace na volantu na radici pace no proste se trepe cele auto. Pricina byla prosakovani oleje do valce a ten dusil svicku. :(
no fasa, tak to si ma potesil :( ...... a ake bolo riesenie ? výmena nejakého tesnenia ? ináč sviečky mi menili pri poslednej výmene oleja, čo bolo pred cca 17-18tis km. Predpokládam ?e to nebude asi jeden z tých lacnej?ích servisových zásahov-ked?e som u? po uplynutí záruky. :evil:
popo pocuj kup si tam poriadne sviecky najlepsie a to mi vsetci odsuhlasia su IRIDIUM POWER su suce hooodne drazsie okolo 500SK kus ale ozaj stoja zato a vyrobca dava na ne zivotnost 100 000km osobne som ich videl na felde s plynom po 50000km a boli ako nove a ciste
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

1nekros1 píše:
popo píše:
Teddy86 píše: Tak to same jsem zazil s mym byvalym autem. Na 99% je to svicka a motor ti jede jen na tri valce. Potom ty ostatni tahaji ten co nezapaluje a vznikaji ty vybrace na volantu na radici pace no proste se trepe cele auto. Pricina byla prosakovani oleje do valce a ten dusil svicku. :(
no fasa, tak to si ma potesil :( ...... a ake bolo riesenie ? výmena nejakého tesnenia ? ináč sviečky mi menili pri poslednej výmene oleja, čo bolo pred cca 17-18tis km. Predpokládam ?e to nebude asi jeden z tých lacnej?ích servisových zásahov-ked?e som u? po uplynutí záruky. :evil:
popo pocuj kup si tam poriadne sviecky najlepsie a to mi vsetci odsuhlasia su IRIDIUM POWER su suce hooodne drazsie okolo 500SK kus ale ozaj stoja zato a vyrobca dava na ne zivotnost 100 000km osobne som ich videl na felde s plynom po 50000km a boli ako nove a ciste
a to pomô?e a vyrie?i to celý problém ? ináč, ked som bol v servise, tak som zrovna neplatil málo za tie ich sviečky(1760,-sk).
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

no ved samozrejme to moze byt sposobene aj niecim inym ale vo vecsine pripadou preco ide auto na 3 valce je ten ze sviecka neodpaluje. mohla sa tam na nu prilepit aj daka necistota ... mohla byt vadna (taku som mal aj ja bola dobra ale ked sa zohriala fucal tlakcez nu von)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

1nekros1 píše:no ved samozrejme to moze byt sposobene aj niecim inym ale vo vecsine pripadou preco ide auto na 3 valce je ten ze sviecka neodpaluje. mohla sa tam na nu prilepit aj daka necistota ... mohla byt vadna (taku som mal aj ja bola dobra ale ked sa zohriala fucal tlakcez nu von)
tak diky moc za radu, pri najbli??om servise im to tam spomeniem, nech si daju zale?a?.
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

popo píše:
Teddy86 píše:
popo píše:no mne sa popisovane problemy vyskytli asi dva krat za cely cas co mam GP. Aj to bolo v case ked som mal zatopene auto z vnútra (vid. môj davnej?i problem) a od vtedy ani prt. Ale u? sa mi iné stalo, ked auto nechám dlh?ie stá? cca 3-4 dni, a na?tartujem tak sa začne klepa? celý predok auta, volant, no proste jak keby sa v?etky vybracie z motora prena?ali do auta, ako keby motor bol len polo?eny v motorovom priestore bez nejakeho odtlmenia. Stalo sa mi to zatial len dvakrát, a trvalo to v?dy zopár sekúnd po nakopnutí. Stačilo pár krát prida? plyn a vybrácie ustali. Čo by to mohlo by? ?
Tak to same jsem zazil s mym byvalym autem. Na 99% je to svicka a motor ti jede jen na tri valce. Potom ty ostatni tahaji ten co nezapaluje a vznikaji ty vybrace na volantu na radici pace no proste se trepe cele auto. Pricina byla prosakovani oleje do valce a ten dusil svicku. :(
no fasa, tak to si ma potesil :( ...... a ake bolo riesenie ? výmena nejakého tesnenia ? ináč sviečky mi menili pri poslednej výmene oleja, čo bolo pred cca 17-18tis km. Predpokládam ?e to nebude asi jeden z tých lacnej?ích servisových zásahov-ked?e som u? po uplynutí záruky. :evil:
At ti to v servise pichnou na diagnostiku a tam uvidi jestli ti to jelo nekdy na tri valce. Jinak mi tam tenkrat vymenili tesneni a svicky.
Obrázek
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

jako myslí? jestli s emu z auta nestal HTP? :lol: ;/ :lol: :lol: :lol:
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Zamčeno