Problem so stieracmi

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Zamčeno
dmbiker
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 18, 2009 8:35
Bydliště: Martin

Problem so stieracmi

Příspěvek od dmbiker »

Ahojte profici,

poslednych niekolko dazdivych jazd som si vsimol, ze pri zapnutej prvej suvislej rychlosti stierania mi stierace niekedy isli rychlo, inokedy ocividne spomalili svoj pohyb po skle.

Dnes vypovedali uplne pri zapnutom cyklovaci. Ostali v hornej uvrati a bolo "vymalovane". Mohol som si akurat rukou utierat okno... Aj som vypol a nastartoval karu znova, nepomohlo. Aspon som mohol ostat u kamosky :-) Na cestu domov som sa vobec netesil lebo fajne prsalo. Sadnem do auta, nastartujem, skusim cuknut do packy stieracov a vsetko ide OK. Hmm, neskusal som cyklovac, ani tie dve rychlosti. Ale ocividne nie je vsetko v poriadku.

Stretol sa niekto s niecim podobnym?

Michal
dmbiker
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 18, 2009 8:35
Bydliště: Martin

Příspěvek od dmbiker »

noo, nasiel som nieco na zahranicnom fore. popisovany problem zodpoveda tomu mojmu. chlapik tam zistil, ze je spatne nejake uzemnenie v motore stieracov.

viac na linku tu:
http://www.fiatforum.com/grande-punto/2 ... relay.html

6.8.2010 - autor George Patson
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Mi to dela obcas taky ale ze by se vyply uplne to se mi zatim nestalo.
Obrázek
dmbiker
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 18, 2009 8:35
Bydliště: Martin

Příspěvek od dmbiker »

no, motor stieracov som dnes rozobral. ale... prd ja viem o tom co som mal hladat. skusim kontaktovat toho belgickeho typka, ze co s tym vlastne robil alebo sa poradit s nejakym autoelektrikarom, lebo ja som tam cakal nejake droty, to uzemnenie, ale vo vnutri nic take nebolo.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

dmbiker píše:no, motor stieracov som dnes rozobral. ale... prd ja viem o tom co som mal hladat. skusim kontaktovat toho belgickeho typka, ze co s tym vlastne robil alebo sa poradit s nejakym autoelektrikarom, lebo ja som tam cakal nejake droty, to uzemnenie, ale vo vnutri nic take nebolo.
Přečetl jsem tu radu z FF a pochopil jsem to tak, ?e uvnitř motoru stěračů je jeden z drátů (které venku končí konektorem) kostra na těleso motoru. Tam je ten ?patný kontakt. Nevím, jestli je ten drát letovaný nebo kontakt zaji?tuje jen někjaký pru?ný kus, ka?dopádně to asi chce udělat "bypass" kostry. Od konektoru dál je u? drát ten kostřící drát veden v kabelovém svazku někam na kostřící bod.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
dmbiker
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 18, 2009 8:35
Bydliště: Martin

Příspěvek od dmbiker »

prave to je ten problem, ze aj ja som tam vo vnutri cakal nejaky drot. ale bud som si ho nevsimol, alebo je to riesene, presne ako si povedal nejakym pruznym kusom a ten ja neviem detekovat. musim to zobrat ku kamosovi elektrikarovi. verim, ze clovek so skusenostami sa na to len pozrie a hned bude vediet co je ukostrenie.
Zamčeno