Tlumiče pérování

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Tlumiče pérování

Příspěvek od gogo28 »

Nenasiel som tu nikde temu ohladne vymeny tlmičov, tak zakladam novu, dufam ze som nikde neprehladol...
Pomaly ale isto su tlmice na mojom GP na odchode... v juny som bol na prvej STK a prilnavost bola pod 45% ... predpokladam, ze po zime uz budu total vymlatene, nakolko cesty po ktorych jazdim su v dezolatnom stave uz 10 rokov a pochybujem, ze sa to zmeni :D
Otazka znie, ake tlmice na puntika??? Mam pocit , ze tie, ktore sa montovali od vyroby budu dostupne len vo fiate, co znamena, ze budu neskutocne drahe... na brave mam tlmice znacky bilstein...max spokojnost, aj so zivotnostou (po cca 40 000km stale 56% prilnavost ) na nasich cestach, ale puntikom jazdi 90% manzelka s malym synom a tie bilsteiny su dost tvrde...nejake rady, skusenosti so znackami?? Hlavne nech je to co najblizsie k seriovym, co sa pohodlia tyka...
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

normalne sa cudujem kolko KM si presiel na nich?
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Příspěvek od gogo28 »

aj ja som bol prekvapeny, lebo na brave mi seriove vydrzali takmer 100 000 a az potom zacali tiest...
puntik ma 65 000 a uz su na odchode :cry: mozno koli tym 16" diskom
edit:// 62 000..trosku som mu pridal :)
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

To se mi teda zdá dost brzy na výměnu tlumičů, ale je pravda ?e Donymu je měnili v záruce, proto?e jeden tekl a najeto měl daleko méně.
Co se týká značky tak Bilstein je určitě kvalita, potom třeba Koni nebo něco normálního jako Sachs, Monroe určitě nebrat.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Příspěvek od gogo28 »

uz som menil aj tycky stabilizatora asi pred dvoma mesiacmi, lebo mi to buchalo a boli total vymlatene.. ako som pisal, cesty u nas na vychode su velmi zle a hlavne po zime je problem sa dostat z prace bez nadavok, lebo vyhnem sa jednej diere a vletim do dalsej...
nema niekto skusenosti z tlmicmi KAYABA ?? Monrou som mal tu cest a po troch mesiacoch vytiekli...nastastie mi uznali zaruku a vratili mi peniaze, ale za montaz som musel platit znovu :roll:
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Kámo? dával tyto tlumiče na feldu a za měsíc vytekli, tak nevim rad?i ne.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Určitě sáhni po tlumičích známých značek (Sachs, Bilstein) Obracet se na prodej origo tlumičů přes Fiat asi není moc dobrý nápad. Na autě jsou toti? z prvovýroby montované nějaké polské noname. :wink: Tak?e se ani nedivím, ?e po 65 tkm ?ly k čertu. :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Příspěvek od gogo28 »

uuu tak to je horsie ako monroe :twisted:
tak dik za rady, pozriem ake su ceny a asi aj to zavazi pri vybere
este jedna otazocka..neviete niekto, ake tlmice sa montovali na GP od vyroby??? mozno by sa dali niekde zohnat z alepsiu cenu ako vo fiate :ehm
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
gogo28
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 10, 2010 14:22
Bydliště: Kosice-okolie / SLOVENSKO

Příspěvek od gogo28 »

Jarou? píše:Určitě sáhni po tlumičích známých značek (Sachs, Bilstein) Obracet se na prodej origo tlumičů přes Fiat asi není moc dobrý nápad. Na autě jsou toti? z prvovýroby montované nějaké polské noname. :wink: Tak?e se ani nedivím, ?e po 65 tkm ?ly k čertu. :wink:
hehe tak uz mam vsetko zotpovedane, uz sa len rozodnut ...taha ma to k znacke bilstein hlavn ekoli osobnej a velmi dobrej skusenosti, len mam mierne odrazdza to, ze su trochu tvrdsie... ale snad si moja stara zvykne...a na vyber moc nema, lebo do brava uz nechce sadnut, od kedy sme kupili GP-cko :D
jirka, jarou? dakujem za odpovede a za pomoc :)(:
grande punto 1.4 16V / bravo 1.6 16V
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kotas »

KAYABY mám u? tři roky na Mazdě, mám na nich najeto kolem 35tkm po ne zrovna extra pěkných cestách skoro pořád ve 4 lidech. Jsou to plynokapalinové, jeví se jako nové i na pohled. Mám s nima rozhodně lep?í zku?enosti ne? se značkou Sachs.

V?eobecně hodně dobrá cena pro Kayabu je na stránkách www.autopet.cz ale chce to tam zavolat, proto?e v katalogu tlumiče pro GP nejsou. A mají aj jiné značky (Bilstein, Koni, Record atd...) Chce to se zeptat, co by ?lo.
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Nase cesty su skutocna katastrofa, tiez uvazujem o vymene tlmicov, aj ked netecu, ale z dovodu pohodlia. Ked som auto kupoval, co malo 73t. km, mam dojem, ze pocit z jazdy bol iny ako teraz pri 92tis. km. Nieco zacina pri nerovnostiach pomaly ale isto vydavat tupy zvuk hore na uchyteni tlmica a mam dojem, ze viac nadskakuje od nerovnosti. Cesty su uplne krasne japonske (samayama), od domu mam 0,5km vlnenia a potom pred vstupom do roboty je 2km vlnenia, takze rozkos jazdit.

Koni si jeden chlapec pochvaloval na Suzuki, tak asi tiez pojdem do dakych znackovych.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Uživatelský avatar
Eses
Štamgast
Příspěvky: 209
Registrován: pon čer 01, 2009 7:41
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Eses »

Abarth doporučuje tyto tlumiče, u? jsem napsal je?í?kovi :lol:

http://tuning.autodoplnky.cz/nastavitel ... -s86423992
Abarth 185k
Igor
Návštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: čtv dub 23, 2009 8:40

Příspěvek od Igor »

to, ze pises, ze pri STK Ti zmerali prilnavost tlmicov.. Nerobia to aj normalne pri garancke? Ja mam v kolonke kontrola podvozku iba odfajknute, ze je to OK... Asi sa s tym ne*eru. Uz mam skoro 50tis km a nechce sa mi verit, ze by som musel za cca 20tis km menit tlmice. Jazdim ale cca 70% dialnicu a zvysok mesto BA/TN.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Igor píše:to, ze pises, ze pri STK Ti zmerali prilnavost tlmicov.. Nerobia to aj normalne pri garancke? Ja mam v kolonke kontrola podvozku iba odfajknute, ze je to OK... Asi sa s tym ne*eru. Uz mam skoro 50tis km a nechce sa mi verit, ze by som musel za cca 20tis km menit tlmice. Jazdim ale cca 70% dialnicu a zvysok mesto BA/TN.
Součástí kontroly podvozku asi kontrola tlumičů není (i kdy? by mohla).
U nás (ne ve Fiatu) testují trvale tlumiče zdarma.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Igor píše:to, ze pises, ze pri STK Ti zmerali prilnavost tlmicov.. Nerobia to aj normalne pri garancke? Ja mam v kolonke kontrola podvozku iba odfajknute, ze je to OK... Asi sa s tym ne*eru. Uz mam skoro 50tis km a nechce sa mi verit, ze by som musel za cca 20tis km menit tlmice. Jazdim ale cca 70% dialnicu a zvysok mesto BA/TN.
myslím,?e tá kontrola podvozku na garančke,čo je v kolónke zahŕňa iba vizuálnu kontrolu podvozku...keby si ich upozornil na nejaký problém,potom by ho mali skúma? detailnej?ie...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Zamčeno