Chybove hlasenie: Hill Holder unavailable ESP...

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

dmbiker
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 18, 2009 8:35
Bydliště: Martin

Chybove hlasenie: Hill Holder unavailable ESP...

Příspěvek od dmbiker »

Ahojte,

dnes som pri jazde niekolkokrat pocitil stratu vykonu. Presnejsie, rozbiehal som sa, po jednicke, som zaradil dvojku, GP zrychlovalo, zrazu prestalo a aj ked som pridal plyn, tak nic. Stalo sa to potom este niekolkokrat. Tato "diera" trvala tak sekundu. Kratko, ale dost na to aby som citi, ze nieco nie je OK. Urobilo to aj na trojke a aj na stvorke. Ked som manualne vypol ASR tak uato islo normalne.

Spravilo to asi tak 3 - 4-krat a potom som na display dostal hlasku nieco ako Hill Holder unavailable ESP (nepamatam si ju presne, sorry) a zasvietila mi kontrolka na tlacitku ASR a ostala svietit kontrolka vykricnik v trojuholniku s takou sipkou do kruhu - proste kontrolka, ktora preblikava, ked zasahuju protipreklz.

Ma niekto skusenost s niecim podobnym?

Poviem Vam, ze mam jedno nechutne podozrenie. Objavil som minule, ked som dolieval vodu do ostrekovacov, ze mi "nieco" chodilo po nasavani a ten tlmiaci kobere co je prichyteny na prepasku medzi kabinou a motorom bol akoby ohryzeny od nejakej skur... mysi, alebo ineho zvierata. Ak budem ten stastny, komu hlodavec zozral nekaje kable k ESP, tak prisaham ze pozabijam vsetky mysi na svete.... :-S

Michal
dmbiker
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 18, 2009 8:35
Bydliště: Martin

.....

Příspěvek od dmbiker »

akurat studujem zahranicne (eng) zdroje a chlapci tam v podobnych suvislostiach spominaju nejake spinace pod spojkovym a brzdovym pedalom....

btw: mam 1,4 16v 3d GP Sport ak by niekto chcel vediet model GP. Mozno ine modely tuto chybu nemaju.....
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Bylo tom mozna zapricineno jednotkou ktera ma funkci hill holder asr atd na starosti. Prehrat se mohla treba pokud je nekde nejake cidlo spatne.
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Viděl bych to na po?kozené dráty k jednotce ABS v motorivém prostoru (asi fakt ty my?i) Jiná jednotka tam není, pak u? jen uvnitř snímač ESP - pod středovým tunelem u ruční brzdy.
Naposledy upravil(a) Jarouš dne pát srp 13, 2010 7:33, celkem upraveno 1 x.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

no nevím jak u tebe,ale spí? bych se přikláněk knaru?ení kabelá?e,ale nějakým vět?ím "?t'urem¨ne? my?..my?i do aut nelozí a navíc nehlodají kabely...u nás na severní moravě(teda konkrétně v na?í ulici to dělají kuny či lasičky!bývalou slu?ební felu mi rozhryzali tě?ce a taky jsem měl tak 5kilo různých ptačích mrtvol v motoruzkus nějakou detailněj?í prohlídku kabelá?e
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
dmbiker
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 18, 2009 8:35
Bydliště: Martin

dikes za rady

Příspěvek od dmbiker »

...v utorok idem do servisu. Dnes islo auto normalne, takze to urcite bude len nejaky spinac, senzor. uvidime co povie diagnostika. Dam vediet.
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

no anebo se kabelá? ohla nebo pohla o stavu kdy funguje
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
dmbiker
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 18, 2009 8:35
Bydliště: Martin

Opravene

Příspěvek od dmbiker »

Ahojte,

mozete tento post presunut niekam do archivu. Problem zda sa odstraneny. Vymenili me spinac brzdoveho pedala. Ukazala nan aj diagnostika, takze hadam bude po probleme.

Michal
DavesMan
kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 23, 2012 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybove hlasenie: Hill Holder unavailable ESP...

Příspěvek od DavesMan »

Toto mohu jen potvrdit. Stejný problém (GP 1.9 130k), kontrolky ABS a ESP, hlášení, že není k dispozici ABS, ASR, ESP, EBD, Hill holder. Diagnostika ukazovala chyby spínače brzdového pedálu jak v jednotce motoru, tak v ABS. Výměna spínače (cena cca. 400-500 Kč) a je po problému.
Fiat Grande Punto 1.9 JTD Sport (130 k), 2006, 3D
igiss
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: sob črc 19, 2008 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybove hlasenie: Hill Holder unavailable ESP...

Příspěvek od igiss »

Zdravím, už přes rok mně hlásilo auto odpojení všech systémů brzdění (ABS, ASR, HH, ...). Mám GP 1.9D 130. Myslel jsem si, že je to zkrat na kabeláži, ale diagnostika mně ukázala, že jde o chybu C1215 - snímač brzd. Chci si ho dát vyměnit v Brně k Sedlákovi. Myslíte si, že je to dobrá volba a hlavně že je to vážně způsobený tím spínačem a né skratem na vedení? Spínač funguje, ale asi někdy vyhodí error a to způsobí hlášku a odpojení všech systémů. Pokud víte o někom v Brně, kdo to udělá brzy a spolehlivě, tak mi poraďte. Díky za rady a zkušenosti ;)
Fiat Grande Punto Sport 1,9 MultiJET
igiss
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: sob črc 19, 2008 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybove hlasenie: Hill Holder unavailable ESP...

Příspěvek od igiss »

A ještě by mě zajímalo, jaký konkrétní díl jste měnili a kolik výměna stála, díky ;)
Fiat Grande Punto Sport 1,9 MultiJET
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybove hlasenie: Hill Holder unavailable ESP...

Příspěvek od Zdenda »

Mě ho vyměnil můj mechanik, během 5 minut spínač stál asi 3 kila :)
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
lukynen
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 12, 2013 14:34
Bydliště: Znojemsko

Re: Chybove hlasenie: Hill Holder unavailable ESP...

Příspěvek od lukynen »

igiss píše:A ještě by mě zajímalo, jaký konkrétní díl jste měnili a kolik výměna stála, díky ;)

Zajeď do Pohořelic k Hemalovi a chtěj p.Dvořáka a neboj ,dá ti to kupy,řekni že jsi dostal kontakt od Lukáše :wink:
igiss
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: sob črc 19, 2008 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybove hlasenie: Hill Holder unavailable ESP...

Příspěvek od igiss »

Tak nakonec Sedlák v Brně. Spínač byl kolem 600Kč, ale práce jen 100Kč. Na počkání, takže spokojenost. Už jsem ujel 2000km a ani jednou to nenahlásilo ;)
Fiat Grande Punto Sport 1,9 MultiJET
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybove hlasenie: Hill Holder unavailable ESP...

Příspěvek od Zdenda »

Sedlák není zrovna nejlevnější vychází mi to 1200 kč na hodinu :D Dělám si srandu taky jsem dal mechanikovi kilo :lol:
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Odpovědět