Check engine a kontrolka motoru

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Zamčeno
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Check engine a kontrolka motoru

Příspěvek od milhaus »

Tak byl dlouho klid a u? zase mám problém.Nastartoval jsem a zůstala mi svítit ?lutá kontrolka motoru ( to čerpadlo )a pak se objevilo hlá?ení CHECK ENGINE a začlo mi to pípat, kdy? jsem ale chtěl vypnout motor tak nic...bě?el pořád i kdy? u? jsem vyndal klíček ze spínačky, a? tak po 5 sekundách se vypnul.A kdy? otočím klíčem do první polohy tak je sly?et palivové čerpadlo jak tak nějak cuká.........Myslíte ?e to je čerpadlo nebo něco s elektrikou?Zkou?el jsem startovat asi 12x a pořád to samé, a? dneska ráno u? to zas funguje tak jak má..........
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

:arrow: jeď na diagnostiku (pokud to teda jede)

Jestli vydává čerpadlo divné zvuky, tak to mů?e být počátek jeho konce nebo zanesený palivový filtr (tu?ím, ?e je součástí sestavy čerpadla). Obojí má za následek nízký tlak paliva.

To co pí?e? o vypnutí motoru mi přijde divné, to by spí? napovídalo na spečené kontakty nějakého relé, které spíná zapalovací okruh. Jo a palivové čerpadlo je taky přes relé - taky mů? být v pytli.

PS: Milhaus, pří?tě to plácni třeba pod http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=932 :idea:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Zamykam. Pokracovat zde.

viewtopic.php?t=932
Obrázek
Zamčeno