Koupě GP

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

no já dostal k autu sadu ?árovek a pojistek.. a? na to ?e jsem dostal sadu H1+7 a uplně jiné pojistky:D
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Uživatelský avatar
Buchtič
Site Admin
Příspěvky: 219
Registrován: pon srp 30, 2010 16:36
Bydliště: Broumov/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buchtič »

Zdravím,
Plánuji vyměnit své jedničkové Punto za Grande. Chci se zeptat, jaký je rozdíl mezi autem s původním modrým znakem a tím novým červeným. Je to pouze o znaku a nebo do?lo k nějakým změnám? A odkdy byl vlastně ten nový znak, co jsem na?el tak 07 jak které.
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Buchtič píše:Zdravím,
Plánuji vyměnit své jedničkové Punto za Grande. Chci se zeptat, jaký je rozdíl mezi autem s původním modrým znakem a tím novým červeným. Je to pouze o znaku a nebo do?lo k nějakým změnám? A odkdy byl vlastně ten nový znak, co jsem na?el tak 07 jak které.
Cau cerveny znak je tusim od 10/2007. Jinak nejake zmeny tam byly ale presne nevim.
Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Změnou byla určitě od verze Dynamic vý?e manuální klimatizace v základu
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Změnou byla určitě od verze Dynamic vý?e manuální klimatizace v základu
Klima v základu byla u? dřív, já mám modrý znak a manuální klima tam byla. Ve verzi dynamic se standartně klima objevila někdy na začátku roku 2007.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

... sní?il se počet barevných verzí interiéru
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
Buchtič
Site Admin
Příspěvky: 219
Registrován: pon srp 30, 2010 16:36
Bydliště: Broumov/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buchtič »

OK, jen drobnosti a nikoli vyladění věcí při výrobě apod. Tak?e je jedno jestli půjdu do modrého nebo červeného znaku.
Fiat Punto 60 SX Cult 5DV black -> Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 5DV black
Osobní blog o IT
Obrázek
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Buchtič píše:OK, jen drobnosti a nikoli vyladění věcí při výrobě apod. Tak?e je jedno jestli půjdu do modrého nebo červeného znaku.
Je přece známo, ?e je nejlep?í kupovat auto z posledního roku výroby, kdy u? byly vět?inou vychytány dětské nemoci. Červený znak znamená nověj?í auto, tak?e pokud budou vedle sebe stát stejná auta, sáhni raději po tom s červeným znakem!
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

JardaK. píše:Je přece známo, ?e je nejlep?í kupovat auto z posledního roku výroby, kdy u? byly vět?inou vychytány dětské nemoci. Červený znak znamená nověj?í auto, tak?e pokud budou vedle sebe stát stejná auta, sáhni raději po tom s červeným znakem!
Jeliko? své GP s modrým znakem neprodávám, řiď se radou JardyK
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
p.jurencak
Návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: pon pro 06, 2010 23:08
Bydliště: CZ, Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Na co si dát pozor?

Příspěvek od p.jurencak »

Zdravím v?echny milovníky GP :)
U? nějakou dobu po GP koukám, ale stále to byl pro mě nedosa?itelný cíl, jsem pouze chudý student :D V dne?ní době se konečně ojetý GP dají sehnat za vcelku pěkný peníze Smile
Chtěl bych se touto cestou zeptat Vás, v GP u? zběhlých, na co si dát při koupi největ?í pozor? Jednalo by se o buďto 1.2 nebo 1.4 v benzínu. U? jsem se dočetl ?e první série měly nějaký problémy se servem, ale jinak nic moc nevím. Nechtěl bych dopadnout jako s mým aktuálním, kdy jsem ho na opravách zaplatil celý znovu :( Mám vyhlídnutých u? pár kousků, tak snad brzy budu jedním z Vás :)
Doufám ?e jsem to sem vlo?il správně:)
Fiat Punto 0.9T TwinAir
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

no kluci tu jednadvojku docela chválí,ale osobně si myslím ?e jednačtyřka bude asi vhodněj?í..auto jako takové bych řekl ý?e je zdařilé,krom nějakých dětských nemocí..u prvních modelů byly nějaké svolávačky ohledně brzdových hadiček.,ale to bylo myslím u verzí s kotouči i vzadu,poté u jendačtyřky něco s ručkou,poté první modely problémy s posilovačem řízení,několika klukům tady to měnili celé nové,a pak detaily...vrzající ulo?ení zadních tlumiču,u třídveřů,zatékání vody přes třetí brzdovku,ale je to jen na co si vzpomínám...zkus tady pohledat,je tady toho spoustu
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Na co si dát pozor?

Příspěvek od Dušan »

p.jurencak píše:Jednalo by se o buďto 1.2 nebo 1.4 v benzínu.
Já mám 1,2-ku a ta je na dálnici v plném obsazení (4-5 dospělých) nevhodná. Proč? Vzhledem k poměru hmotnost a výkon. Jinak mimo dálnici pohoda, krásná spotřeba, dr?í krok s ostatními podobnými malolitrá?ními auty.

Tak?e pokud jezdí? sám nebo ve dvou, bude ti stačit. Já bych dnes bych koupil raději 1,4-ku
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
p.jurencak
Návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: pon pro 06, 2010 23:08
Bydliště: CZ, Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Vá? názor

Příspěvek od p.jurencak »

Taky bych rad?i 1.4, auta u? 6tým rokem studuju, tak?e o nich něco vím. Ale mám mo?nost od známého koupit 1.2, a taky se na vás obracím s prosbou o schválení či zamítnutí :D Jedná se o 1.2 klasickej osmiventil, rok 2009 listopad, výbava dynamic, najeto 40tkm za nějakých 140-150 tisíc. Je to od známýho, ?ádný hovado, jezdilo del?í vzdálenosti tak?e motor neběhal na studeno. Zdá se mi to jako docela dobrá nabídka. Co na to říkáte Vy? :D
Fiat Punto 0.9T TwinAir
miky
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: úte dub 21, 2009 10:39
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od miky »

Tak já bych ?el taky do té 1.4 a nejlépe 16V. Ségra má grande 1.2 8V najeto 20 tisíc a do ?koly a zpět přibli?ně 35km to bohatě stačí. Ale jakmile se jede del?í trasa(podíl dálnice, rychlostní silnice), nějaké to zatí?ení tak je to prostě znát. Spotřeby jsou přibli?ně na stejných hodnotách. Je to jen na prioritách kupujícího. Zatím punto bez problémů. A hlavně to není okoukaný auto :wink:
Uživatelský avatar
p.jurencak
Návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: pon pro 06, 2010 23:08
Bydliště: CZ, Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Vá? názor

Příspěvek od p.jurencak »

Doufám ?e se miky nebude zlobit, ale názor odborníků je k nezaplacení :)
Chtěl bych se teda zeptat co říkáte na tohle auto - http://auto.bazos.cz/inzerat/8081626/FI ... -stavu.php
A fotky interiéru
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
trochu se m inepozdávají ty se?lapaný pedály a kobereček :( ale mů?e to být nepodstatný :)
Děkuju předem za názory :)
Fiat Punto 0.9T TwinAir
Odpovědět