Akumulátor

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Akumulátor

Příspěvek od Jarouš »

Nemyslel jsem, že se roztahovat nedá. Nemělo by se, ale jde to. Já myslel běh motoru úplně bez baterky.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Wolfi
kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 25, 2013 19:14

Re: Akumulátor

Příspěvek od Wolfi »

Zdravim,
mozem do GP 1,2 (2006) dat autobateriu BANNER Power Bull 12V 50Ah, pripadne BANNER Power Bull 12V 44Ah? Mam nejako zmatok v tom, ze po 1: vo Fiat servise mi tvrdil mechanik, ze silnejsiu, nez co tam je (nejaka Marelli? 40 amperova) mi nedokaze auto dobijat a po 2: neviem, ci mi tam na tu podlozku vlezie tato Bannerka, lebo co som pozeral, ide to na tu malicku autobateriu nejako presne (su tam nejake zarazky). Ta, co tam je ma uz asi 3 roky a obcas mi hapruje (skrta pri starte). Sice zriedkavo, ale predsa. Jednoducho by ma nasrdilo, ak by som kupil tu 50Ah, nasledne by bol problem s jej uchytenim a pokial by to tam aj bolo napasovane - ci by to moje auticko aj dobijat zvladalo ... . Kedze to nema klimu na jednej strane a na druhej zase jazdy su na mensie vzdialenosti (10+10km), ani o vacsej kapacite nejako neuvazujem.
Uz som ju asi 2x doma dobijal, snad tie svorky na kabloch nebudu na mieru tej Marelki - to bolo cez znackovy servis vymenene... .
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od 1nekros1 »

Tie male piramidky ci co to tam je sa daju dat prec. A tato baterka tam pasuje akuraat. Nedavno som ju kupoval v novych zamkoch za 55eur(typujem ze si zo slovenska)
Mas tam aj rozmery
http://www.motoolej.eu/motoolej/eshop/2 ... Ah-520A-C6

Inak daj si do googla test exide a banner a totalne tam prepadli. O exide som si myslel ze je dobra kvalita ale praveze opak a hlavne tie zakladne modeli su strasne. Radsej odporucam neco lepsie ako tu silver vartu.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
urboss
kolemjdoucí
Příspěvky: 35
Registrován: pon led 14, 2008 10:21

Re: Akumulátor

Příspěvek od urboss »

Zdravím,
Dnes jsem nastartoval a auto chytlo přeci jenom pomaleji než obvykle (po druhé za sebou).
Po asi 100 metrech začala svítit kontrolka- Porucha systému řízení motoru EOBD, "instinktivně" jsem zastavil a vypnul motor, potom jsem chtěl znovu nastartovat, ale motor se ani neprotočil.
V poloze MAR svítila potom kontrolka viz výše+ možná porucha ochraného systému vozu FIAT CODE. Nezhasli, což dohromady znamená -porucha Fiat CODE. To se může přihodit když klíče dostano tvrdý náraz (opravdu mě den před tím spadli), ale zase to vylučuje prvně svítící samostatnou kontrolku za jízdy... Je to ještě zapeklitější..
Odtáhnul jsem auto domů a zkouším opětovně nastartovat a tyto kontrolky již správně zhasnuly. Ale na palubním počítači běželo toto-Have power steering checked see handbook, tak že problémi z posilovačem a i jiné chyby. Na zahraničních fórech doporučovali koupit novou baterii, že prý auto z nedostatku energie si dělá co chce, většině to pomohlo..
Tak nevím kde je zakopaný pes, koupil jsem baterii a zkusím jí vyměnit, uvidím jestli se to všechno zpraví a nebo ne.
A teď konečně konkrétní dotaz: Někde jsem četl, že by se měla baterie vyměnit pouze v servisu když má auto PALUBNÍ POČÍTAČ, tak nevím jestli je to nutné, jaký je v tom rozdíl, těch kabelů u kladnýho je celkem dost (nebo to má vliv na řídící jednotku?..). Jinak baterií by to být mohlo, mám jí 6let a údržbu jsem bohužel neprováděl žádnou.
Auto je nepojízdné a odtach cca.50km do servisu se my teda platit nechce.

Díky za případnou odpověď, v autech se velice dobře vyznám ale jen do té doby než otevřu kapotu od motoru.. :))
GP Sport 1.4 95k (červená Exotica)
Uživatelský avatar
pema
kolemjdoucí
Příspěvky: 31
Registrován: pon srp 17, 2009 13:18
Bydliště: Okres Tábor

Re: Akumulátor

Příspěvek od pema »

Myslím,že je to baterkou.Měl jsem ten samej problém,vyměnil baterku a vše v pohodě.
Fiat 850S,128A 128C,127,Ritmo,Uno,PuntoI,Punto GT,PuntoIII,GP ABARTH
HONDA CBR 1000RR,Honda CRF africa Twin DCT
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Akumulátor

Příspěvek od Jarouš »

Výměna baterky je v klidu, vytáhneš starou, dáš novou. Žádná výměna v servise není třeba.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
urboss
kolemjdoucí
Příspěvky: 35
Registrován: pon led 14, 2008 10:21

Re: Akumulátor

Příspěvek od urboss »

Hmmm, tak baterka vyměněna a výsledek pořád stejný. Elektronika si prostě dělá co chce, škoda že ne při nastartovaném motoru...
No musím sehnad odtah nebo alespoň silnější auto na lano. Čeká mě úmorných 50km. Za 6 let žádnej problém a teď se to všechno .......
GP Sport 1.4 95k (červená Exotica)
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od jeník1 »

urboss píše:Hmmm, tak baterka vyměněna a výsledek pořád stejný. Elektronika si prostě dělá co chce, škoda že ne při nastartovaném motoru...
No musím sehnad odtah nebo alespoň silnější auto na lano. Čeká mě úmorných 50km. Za 6 let žádnej problém a teď se to všechno .......
Podíval bych se ještě na ukostření. Mínus z baterky vede jenom na karoserii a na převodovku. A všechny spotřebiče si berou mínus přes kostru auta nebo motor. Plus se rozvání na všechno extra přes pojistky, ale to asi víš. Dost závad je ta kostra.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
mie009
kolemjdoucí
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 06, 2012 20:07

Re: Akumulátor

Příspěvek od mie009 »

Tak ja uvažuju o nové baterii do mého fiata (1.2, r.v. 2009). Do teď jsem tam měl tu Magneti Marelli a bylo to bez problemu teď už je ale pomalu na konci s dechem. Uvažuju nad Vartou měl jsem je na jiném autě a nebyly s ní problemy. Jen potřebuju vědět jaké rozměry jsou idealní aby se mi tam vlezla a napětí aby ji dokazal altik dobít.
Fiat Grande Punto 1.2 48kW Sky dome
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od jeník1 »

To bych nerizkoval jí koupit a teprve doma zjistit že tam nesedí. Existují prodejny autobaterí, kde ti jí prodají a bez příplatku hned namontují do auta. Nebo tam jednoduše přijedeš autem a porovnáš s tou novou.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
mie009
kolemjdoucí
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 06, 2012 20:07

Re: Akumulátor

Příspěvek od mie009 »

Jak jsem se posledně zeptal tak cena byla dost astronomická za 44Ah baterku.Tak stačí mít metr a změřit si rozměr té původní baterie a dosedací plochy a většinou píšou rozměry těch baterii.Uvažují o Exide baterii o parametrech 12V 44Ah a 400A.
Fiat Grande Punto 1.2 48kW Sky dome
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor

Příspěvek od jeník1 »

No jestli máš klimu, má tam být 50Ah
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Akumulátor

Příspěvek od Jarouš »

mie009 píše:Tak ja uvažuju o nové baterii do mého fiata (1.2, r.v. 2009). Do teď jsem tam měl tu Magneti Marelli a bylo to bez problemu teď už je ale pomalu na konci s dechem. Uvažuju nad Vartou měl jsem je na jiném autě a nebyly s ní problemy. Jen potřebuju vědět jaké rozměry jsou idealní aby se mi tam vlezla a napětí aby ji dokazal altik dobít.
Změř a přečti parametry ze staré :arrow: kup takovou novou. Co bys chtěl radit? Napětí? No 12V :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Vasek06
kolemjdoucí
Příspěvky: 17
Registrován: čtv led 10, 2013 20:44
Bydliště: Uherský Brod

Re: Akumulátor

Příspěvek od Vasek06 »

Pokud jsi rozhodnutý pro Vartu zkus "http://www.pneuconex.cz/katalog-zbozi/autobaterie/varta". Jinak baterie maji obecne typizovane základní rozmery (bez ohledu na výrobce) a vše je jenom o ceně tzn. kolik jsi za ni rozhodnut dát. Jediná záležitost u GP - je možné, že budeš muset upravit - přizpůsobit pásek, který ji drží - pokud ho teda používáš.
mie009
kolemjdoucí
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 06, 2012 20:07

Re: Akumulátor

Příspěvek od mie009 »

Nad Vartou jsem uvažoval ale je větší než ta původní tak asi koupím Exide Excell která má stejné rozměry jako původní a trošku lepši výkonnostní parametry. Jen by mně zajímalo jestli někdo neví jakou baterku by ještě utáhl altík?
Fiat Grande Punto 1.2 48kW Sky dome
Odpovědět