Menic napatia 12V/230V

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Juro
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 21, 2008 15:48
Bydliště: Momentalne Praha

Menic napatia 12V/230V

Příspěvek od Juro »

Ahoj, nemate niekto skusenosti s menicmi napatia? Chystame sa na dovolenku, prevazne pod stan a chcem nejako vyriesit nabijanie hlavne fotakov a mobilov a nechce sa mi zhanat specialnu nabijacku do auta pre kazdy spotrebic zvlast...
Tie lacnejsie menice (do 1000cca) nemaju sinusovy priebeh napatia a viem, ze niektore spinane zdroje (u notebookov napr.) s tym mozu mat problem. Nabijackam by to snad mohlo byt jedno, nie? 3000+ penazi do sinusoveho menica vrazat nemienim :)
GP 1.2 Dynamic 5D (2007), Bolero Red
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Menic napatia 12V/230V

Příspěvek od 1nekros1 »

Juro píše:Ahoj, nemate niekto skusenosti s menicmi napatia? Chystame sa na dovolenku, prevazne pod stan a chcem nejako vyriesit nabijanie hlavne fotakov a mobilov a nechce sa mi zhanat specialnu nabijacku do auta pre kazdy spotrebic zvlast...
Tie lacnejsie menice (do 1000cca) nemaju sinusovy priebeh napatia a viem, ze niektore spinane zdroje (u notebookov napr.) s tym mozu mat problem. Nabijackam by to snad mohlo byt jedno, nie? 3000+ penazi do sinusoveho menica vrazat nemienim :)
ked to ma byt nahrada za 230v co je v zasuvke tak zakonite to musi byt sinusovy priebeh inak ti tam nebude fungovat nic! ja osobne mam s tesca za 1200sk a je do 150watou maximalne 200watou. ale nezabudi ze v GP moze byt pripojenych len 180w a pritom musis mat zapnuty klucik a takyto odber je pre baterku velmi velky cize neodporucam dlho saskovat len na baterke lebo ju vybijes velmi rychlo!
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

to jo hele mel sem na mimoni zapnutou lednicku bez motoru zapomel sem na to a za tri hodiny byla v pi.. a auto jen cvakalo... :lol: jinak fotak a mobil se da nabijet pres usb ne?kup si do zapalovace redukcii na USB a mas to jinak ten prevodnik stim skusenosti nemam teda... :(
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

Nabíjení telefonu bych se ale nebál, to bere méně jak rádio a za dvě hoďky je nabito
GP 1,4 16V SPORT
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Já byl loni v Norsku a nabíjeli jsme mobily, fo?áky a v?e OK
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Juro
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 21, 2008 15:48
Bydliště: Momentalne Praha

Re: Menic napatia 12V/230V

Příspěvek od Juro »

1nekros1 píše:ked to ma byt nahrada za 230v co je v zasuvke tak zakonite to musi byt sinusovy priebeh inak ti tam nebude fungovat nic! ja osobne mam s tesca za 1200sk a je do 150watou maximalne 200watou. ale nezabudi ze v GP moze byt pripojenych len 180w a pritom musis mat zapnuty klucik a takyto odber je pre baterku velmi velky cize neodporucam dlho saskovat len na baterke lebo ju vybijes velmi rychlo!
Na baterke to nabijat nebudem, ideme skor na taky 'road trip', takze budeme dost jazdit. Nieco tam fungovat musi, inak by to snad nepredavali :) Sinus tam byt nemusi, tie lacnejsie maju myslim pilu, vacsine spotrebicov (hlavne tych hlupych) by to mohlo byt jedno.
.bany píše:kup si do zapalovace redukcii na USB a mas to jinak ten prevodnik stim skusenosti nemam teda...
Usb nabijacku mam, ale z toho nabijem tak telefon a navigaciu, baterky do fotakov uz nie.
Tommy píše:Já byl loni v Norsku a nabíjeli jsme mobily, fo?áky a v?e OK
Ok, aspon jedna pozitivna skusenost mi staci, ja som optimista :) Nic viac ako mobil a fotak tam asi aj tak pchat nebudem.
Nejaky vyberiem, vyskusam a potom napisem.
GP 1.2 Dynamic 5D (2007), Bolero Red
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

.bany píše:to jo hele mel sem na mimoni zapnutou lednicku bez motoru zapomel sem na to a za tri hodiny byla v pi.. a auto jen cvakalo... :lol: jinak fotak a mobil se da nabijet pres usb ne?kup si do zapalovace redukcii na USB a mas to jinak ten prevodnik stim skusenosti nemam teda... :(
no ja som bol na prehliadke hradu asi 2,5hodiny a chladnicka stale frcala a potom bezproblemou nastartoval.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Juro
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 21, 2008 15:48
Bydliště: Momentalne Praha

Příspěvek od Juro »

Nakoniec som kupil toto:
http://www.softcom.cz/produkt/4world-na ... i/?flist=1
Male, skladne, ma to aktivny vetrak, takze to trochu sumi, ale zmesti sa to do priehradky a kabel k zapalovacu sa da vyviest jej zadkom, takze to nepocut.
Fungovalo to 2 tyzdne v kuse bez problemov a hlavne to ma okrem klasickej zastrcky este USB port navyse, takze sa dala nonstop nabijat navigacia/mobil + nieco dalsie.
GP 1.2 Dynamic 5D (2007), Bolero Red
Odpovědět