Víceoktanový benzín (98 a 100) Ano či Ne?

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Něco málo o vysokooktanových benzínech:
http://www.tuning.as/cz/benzin-vyssi-ok ... islo-test/

... a naopak (co? v na?em případě hehrozí):
http://auto.idnes.cz/levny-benzin-ma-i- ... 8_pneu_fdv
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Roman
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: ned kvě 02, 2010 15:03

Příspěvek od Roman »

Čau borci,
já bych se chtěl zeptat,jestli někdo z vás nezkou?el míchat do benzínu Ethanol E85? Kamo? to tankuje do starýho Seatu a míchá to cca 2:3 u? půl roku a motor mu furt ?lape.

A proto?e u nás na benzince je za 22,50 tak se cena benzínu dohromady sní?í o pěkných pár korun. Jen?e mám strach abych si nezničil motor nebo katalyzátor nebo je?tě neco jinýho.

Tak se ptám vás jestli s tím nemáte nějaký zku?enosti :idea: Jestli se mě sní?í výkon o 5 - 10% mě je fuk. Není mě 18náct abych měl potřebu jezdit jako prase a předjí?dět ka?dó Oktáfku 1.9TDI :mrgreen:
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Já bych to tedy nemíchal. Na E85 jsou specielně upravené motory.
Stačí kdy? nám u? nyní do obyčejné 95-tky míchají a? moc lihu
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Du?an píše:Já bych to tedy nemíchal. Na E85 jsou specielně upravené motory.
Stačí kdy? nám u? nyní do obyčejné 95-tky míchají a? moc lihu
Pohonná jednotka je odvozena z existujícího motoru a upravena pro spalování benzinu i bioetanolu E85. Hlavní rozdíly jsou v palivovém systému, upraveno musí být vstřikování, válce, ventily a ventilová sedla, tak aby odolávaly korozně působící směsi etanolu a benzinu E85.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Roman
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: ned kvě 02, 2010 15:03

Příspěvek od Roman »

díky za rychlou odpověď :) kamo? to teď začal lit do Brava,tak su zvědavé i na jeho názor :roll:
Grande Pun?a 1.4 16V
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Po del?ím čase jsem zkusil natankovat BA-98 (v Chorvatsku za stejnou cenu jako BA-95).
Ujistil jsem se ve výsledku, ?e min. u maloobjemových motorů nemá víceoktanový benzín tankovat (navíc v Česku za vy??í cenu)
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

a čímpak ses ujistil du?ko?..?já teda ?e assi co třetí a? pátou nádr? tankuji víceoktan..a řekl bych ?e v pohodě
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Měl jsem na mysli mou dvanáctistovku - u ní rozdíl v jízdě na oba benzíny ?ádný
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Roman píše:Čau borci,
já bych se chtěl zeptat,jestli někdo z vás nezkou?el míchat do benzínu Ethanol E85? Kamo? to tankuje do starýho Seatu a míchá to cca 2:3 u? půl roku a motor mu furt ?lape.

A proto?e u nás na benzince je za 22,50 tak se cena benzínu dohromady sní?í o pěkných pár korun. Jen?e mám strach abych si nezničil motor nebo katalyzátor nebo je?tě neco jinýho.

Tak se ptám vás jestli s tím nemáte nějaký zku?enosti :idea: Jestli se mě sní?í výkon o 5 - 10% mě je fuk. Není mě 18náct abych měl potřebu jezdit jako prase a předjí?dět ka?dó Oktáfku 1.9TDI :mrgreen:
Kdy? jsem měl Pandu, dával jsem tam téměř rok E85 v poměru 1:1 a bylo to dělo, jezdilo to výborně.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Víceoktanový benzín (98 a 100) Ano či Ne?

Příspěvek od jeník1 »

Kriss píše:Ahoj

Docela by mne zajimalo jake mate zku?enosti s benzinem s vy??ím oktanovým číslem.

OMV 100 ok.
Shell W-Power 95ok
Shell W-Power Racing 99ok
Lukoil nebo Agip 98 ok.

Zajímalo by mne jestli nekdo při načerpání těchto paliv zaznamenal :

Zlep?ení tahu, vět?í pru?nost motoru, men?í spotřeba atd.

Taky pokud se najde nejaký odborník a bude schopen napsat zda jsou pro na?e motory dobré? Jetsli to nebude dělat problem aby si řídící jednotka poradila s vy??ím oktanem atd.

Díky
Někde jsem četl, od kompresního poměru 11:1 by se měl pou?ívat 100 oktanový benzín (případně 98) Je o tom hodně článků na netu a v?ude doporučují od 11:1 více ne? 95 oktanů. GP má dokonce 11,1 : 1.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Zvět?ení oktanového čísla

Příspěvek od jeník1 »

Zdravím,
zkou?el někdo v GP 1,2 přidávat do benzínu tzv. Zvy?ovač oktanového čísla? Jsou různé druhy, třeba tento:
http://www.oleje-mazivo.cz/?34,zvyseni- ... 0ml-baleni
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Zvět?ení oktanového čísla

Příspěvek od Dušan »

jeník1 píše:Zdravím,
zkou?el někdo v GP 1,2 přidávat do benzínu tzv. Zvy?ovač oktanového čísla? Jsou různé druhy, třeba tento:
http://www.oleje-mazivo.cz/?34,zvyseni- ... 0ml-baleni
A to se vyplatí :mrgreen: Nechápu jak někdo něco takového mů?e vyrábět. Za 154 Kč mín 50 l 99 oktanového benzínu :clap ,to si ho mů?u zrovna koupit.
Jinak lít do slabé 1,2-ky víceoktanový BA nemá vůbec smysl
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

Lit vysoceoktanovy benzin ma smysl do jakehokoliv objemu, pokud motor klepe. Pokud motor na normalni benzin nema samozapaly, je to vyhazovani penez a efekt je nula.
Jinak silne pochybuju, ze 150 ml jakehokoliv zvysovace v 45litrech benzinu bude mit znatelny efekt. Napr 100 oktanovy benzin obsahuje ~14% ETBE, coz je
- 6 littru zvysovace ve 40 litrech paliva
- slozitej alkohol vyrabenej z etanolu. Tzn je levnejsi to rovnou namichat z e85, efekt stejnej a usetri se.
GP 1.4 Tjet
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Tak jsem dnes koupil 250 ml Zvy?ovače oktanového čísla značky Sonax a celých 250 ml jsem smíchal s 10 litry benzínu. A je to bomba! Motor má hrubý zvuk jako Ferrari, reakce na plyn je fantastická, raději jsem vubec nezkou?el maximálku ale 150 je tak za okam?ik. Fakt je to bomba a přitom spotřeba je stejná, mo?ná je?tě ni??í. Při klidné jízdě je ov?em spotřeba zcela minimální snad srovnatelná s nízkoobjemovým dieslem. Doporučuji v?em zkusit, je to ov?em návykové pak to tam budete lít pořád. Asi jako jízda s benzínovým turbomotorem 1,4 T-Jet

Problém je ov?em cena toho zvy?ovače, stál 150 koun :(
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

jeník1 píše:Tak jsem dnes koupil 250 ml Zvy?ovače oktanového čísla značky Sonax a celých 250 ml jsem smíchal s 10 litry benzínu. A je to bomba! Motor má hrubý zvuk jako Ferrari, reakce na plyn je fantastická, raději jsem vubec nezkou?el maximálku ale 150 je tak za okam?ik. Fakt je to bomba a přitom spotřeba je stejná, mo?ná je?tě ni??í. Při klidné jízdě je ov?em spotřeba zcela minimální snad srovnatelná s nízkoobjemovým dieslem. Doporučuji v?em zkusit, je to ov?em návykové pak to tam budete lít pořád. Asi jako jízda s benzínovým turbomotorem 1,4 T-Jet
Problém je ov?em cena toho zvy?ovače, stál 150 koun :(
:D Tak a? slou?í .... ale jezdit na benzín za skoro 55 Kč za litr, to mi nehrozí
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět