Motor 1.4T-jet (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

Macek píše:benja: sehnat motor z abartha neni az takovy problem vcetne prevodovky, jednotky...proste kompletni swap (a nestoji to zrovna moc) :wink:
bany: nebavim se tu o brzdach a papirech, ale kdyz uz si to tu nakousl tak podle katalogu ma T-jet stejne velke kotouce jak vpredu tak vzadu jako atmosfera.
No mě by zase zajímalo to papírování... co v?echno je potřeba udělat a kolik to stojí (času i peněz). Technicky přehodit motor není problém, zvláý??, kdy? se tam normálně montuje.

a upřímně, to ?e jsem nepočkal pár měsícu na T-Jeta mě začíná sr.t čím dál víc :)
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

v?echno by mělo jít ale přes fiat asi nedosáhne? ničeho tak?e jedině dekra a to se zase nedoplatí?, alespoň by to stálo více ne? ten motor :)
GP 1,4 16V SPORT
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

T-jet ma brzdy vepredu 284 a 16v jen 257 zadni maj oba stejny 264 jinak kdys se nebavime o papirech tak to pak jo,v polsku sem koukal na komplet kolem 25 klacku pred pul rokem kdys sem koukal na prevodovku,takze cenove dostupny ... no podle me ale blbost pokud to nepredelavas na zavody nebo neco podobnyho , takovydle upravy uz me davno presli ,pac stim bylo hafo prace -casu-starosti pak HODNE STESTI V UPRAVE ...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

uz sme se tu o tom jednou bavili ze 16V ma brzdy vpredu taky 284 :wink: jak by to asi vypadalo a fungovalo kdyby byly vzadu vetsi nez vpredu :D jinak zatim nic takoveho neplanuju, jen me to proste napadlo tak sem se zeptal :idea:
GP 1,4 16V SPORT
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Macek píše:uz sme se tu o tom jednou bavili ze 16V ma brzdy vpredu taky 284 :wink: jak by to asi vypadalo a fungovalo kdyby byly vzadu vetsi nez vpredu :D jinak zatim nic takoveho neplanuju, jen me to proste napadlo tak sem se zeptal :idea:
Ano, u? jsme se o tom tady bavili jednou a 1.4 16V má vpředu kotouče o průměru 257 mm :wink:

citace se servisního manuálu:

"KONSTRUKČNÍ CHARAKTERISTIKY
Jednotlivá provedení tohoto modelu se vyzančují značnými rozdíly hmotnosti a výkonu. Proto se rozměry předních kotoučových brzd značně li?í.

Benzínové motory 1.2 8v - 1.4 8v - 1.4 16v a motory diesel 1.3 Multijet 75CV:

- odvětraný kotouč o průměru 257 x 22 mm

- brzdové třmeny Bosch ZOH s pístem o průměru 54 mm

- povrch brzdového oblo?ení 43 cm2

Motory diesel 1.3 Multijet 90CV ? 1.9 Multijet

- odvětraný kotouč o průměru 284 x 22 mm

- brzdové třmeny Bosch ZOH s pístem o průměru 54 mm

- povrch brzdového oblo?ení 52 cm2"

... a vypadá to přesně tak, ?e vzadu má 1.4 16V vět?í kotouče ne? v předu, ale plné :wink:

citace ze servisního manuálu:

"KONSTRUKČNÍ CHARAKTERISTIKY
Provedení s motorem 1.9 Multijet a 1.4 16v SPORT mají zadní kotoučové brzdy. Rozměrové charakteristiky plného kotouče: 264x10 mm; třmeny Bosch BIR III; píst 36 mm; automatický stavěč vůle. Brzdové třmeny mají brzdový mechanismus, který lze ovládat i mechanicky pákou parkovací brzdy."

Tímto si dovoluji ukončit polemiky na téma velikosti brzdových kotoučů u jednotlivých motorizací GP 8)

PS: T-jet v manuálu je?tě není a ten má v předu průměr kotouče 284 mm, chlazený - jako 1.9 dehet :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

Nu dobra dobra, ale v katalogu (klidne poslu) je psane u 16V predek K 284 (ventilované) a zadek B 228, u verze Sport K 264.
GP 1,4 16V SPORT
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Macek píše:Nu dobra dobra, ale v katalogu (klidne poslu) je psane u 16V predek K 284 (ventilované) a zadek B 228, u verze Sport K 264.
jako v prodejním katalogu zpracovaém českým zastoupením FIATu ??? :D Pokud jo, tak to dostatečně omlová tvé chybné informace :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

ja mam u sportu ve predu vetsi brzdy nez vzadu, zimni 15" kola jsou kompletne vyplneny brzdovou soustavou, kdybych je mel zvetsit o 3cm v prumeru, tak uz bych potreboval vetsi kola.
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

bohuzel no, tudiz se omlouvam :oops: :D
GP 1,4 16V SPORT
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

misha píše:ja mam u sportu ve predu vetsi brzdy nez vzadu, zimni 15" kola jsou kompletne vyplneny brzdovou soustavou, kdybych je mel zvetsit o 3cm v prumeru, tak uz bych potreboval vetsi kola.
zajímavé :D měřil jsi to nebo jen odhaduje? podle kola? Např. Kriss má taky sporta, r.v. 2006, přední kotouče u? měnil kupoval průměr 257 mm, zkrátka stejné, jako mám na autě já.

PS: Dony s T-Jetem tam na kotouč 284 mm bez problému nasadí R15 kola :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

Jarou? píše:
misha píše:ja mam u sportu ve predu vetsi brzdy nez vzadu, zimni 15" kola jsou kompletne vyplneny brzdovou soustavou, kdybych je mel zvetsit o 3cm v prumeru, tak uz bych potreboval vetsi kola.
zajímavé :D měřil jsi to nebo jen odhaduje? podle kola? Např. Kriss má taky sporta, r.v. 2006, přední kotouče u? měnil kupoval průměr 257 mm, zkrátka stejné, jako mám na autě já.

PS: Dony s T-Jetem tam na kotouč 284 mm bez problému nasadí R15 kola :wink:
Odhaduju podle oka, hlavne se mi nezda, ze by zadni byl vetsi nebo stejny nez predni.... no overim to, nechci to tvrdit na krev :lol:
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Jarou? píše:
misha píše:ja mam u sportu ve predu vetsi brzdy nez vzadu, zimni 15" kola jsou kompletne vyplneny brzdovou soustavou, kdybych je mel zvetsit o 3cm v prumeru, tak uz bych potreboval vetsi kola.
zajímavé :D měřil jsi to nebo jen odhaduje? podle kola? Např. Kriss má taky sporta, r.v. 2006, přední kotouče u? měnil kupoval průměr 257 mm, zkrátka stejné, jako mám na autě já.

PS: Dony s T-Jetem tam na kotouč 284 mm bez problému nasadí R15 kola :wink:
pravda ked dam 15stky kolesa tak ani malicek nedam medzi strmen a koleso. vzadu je vecsia plocha brzdenia opticky ale zas nebrzdi to rovnako ucinne ako v predu.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Brzdy off
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

bany dostane ban, kazen musi byt tak je to spravne :lol:
GP 1,4 16V SPORT
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

Macek píše:bany dostane ban, kazen musi byt tak je to spravne :lol:
co ja ,ja sem tohle stupidni tema nezacal,a o brzdach ste se hadaly vy ...ja sem jen doplnil odpoved ...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Odpovědět