Motorový olej

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

flluber838 píše:
mosto píše:
flluber838 píše:co hovorite na tu cenu
http://olejposta.sk/r_1794.html
ja som tie? z tej stránky objednával,ale Selénia PURE ENERGY 5W40..a olejový filter RICAMBI...keď som aj na?iel lacnej?í olej inde,tak bolo vy??ie po?tovné...tak?e má? to asi za jedno... :wink:
a dodanie prbehlo v pohode?
úplne bez problémov...a keď si objedná? za určitú cenu,po?tovné neplatí?...a doma som to mal za 3 dni...e?te som si k tomu doobjednal chladiacu kvapalinu PARAFLU 1L a po?tovné som neplatil
:wink:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
flluber838
kolemjdoucí
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 10, 2010 11:09
Bydliště: Modra

Příspěvek od flluber838 »

mosto píše:
flluber838 píše:
mosto píše: ja som tie? z tej stránky objednával,ale Selénia PURE ENERGY 5W40..a olejový filter RICAMBI...keď som aj na?iel lacnej?í olej inde,tak bolo vy??ie po?tovné...tak?e má? to asi za jedno... :wink:
a dodanie prbehlo v pohode?
úplne bez problémov...a keď si objedná? za určitú cenu,po?tovné neplatí?...a doma som to mal za 3 dni...
oki teda objednavam diky za info a preco si tam dal ten Pure Energy a nie K
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

flluber838 píše: oki teda objednavam diky za info a preco si tam dal ten Pure Energy a nie K
tu som to niekde čítal,?e je to jedno lebo aj to je SELENIA K ale pure energy...mám to odtialto z fora... :wink:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

flubber,e?te si pozri na tej stránke,je tam aj katalog vyrobcov a zadaj si do tabulky typ motora a presne ti vypí?e typ oleja...mne to pí?e SELENIU K pure energy :idea:
http://www.flitalia.it/it/fl/content/view/163/293/
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
flluber838
kolemjdoucí
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 10, 2010 11:09
Bydliště: Modra

Příspěvek od flluber838 »

mosto píše:flubber,e?te si pozri na tej stránke,je tam aj katalog vyrobcov a zadaj si do tabulky typ motora a presne ti vypí?e typ oleja...mne to pí?e SELENIU K pure energy :idea:
oki kuknem nato, aj filtrou mi tam ukazuje 3 druhy
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Pozri si
http://www.eaa.sk/oleje-selenia/
Je tam aj popis k olejom.
P.S.: Odporúčam čisti? palubnej dosky AREXONS s matným efektom. Tie mastné lacné voňavé shity z hyper nechcem ani vidie?. Onedlho otestujem aj ďal?ie výrobky.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: Olej pre 1,2ku

Příspěvek od Mara87 »

Du?an píše:
mosto píše:...a este co ma najviac dozralo,dali mu tam 10w40...ze vraj pokial ma tak malo nabehane,tak ze mu staci 10w...je toto normalny pristup :?:
pytam sa,lebo aj mna caka v marci 1.serviska a nerad by som bol,keby mi tam naliali miesto 5w- 10w
Mně tak na poslední servisce také nalili 10W-40 a kdy? jsem se jich zeptal, jak je to mo?né, tak prý, ?e to odsouhlasil ?éf servisu.
Trval jsem na 5W-40, který je předepsán v servisní kní?ce a museli mi ho vyměnit.
Mě porojistotu do servisky nenapsali jake´j olej nalili, Jen ze Seleniu. Takze nevim stjne nic, Po najeti 10000 po garancce to auto bylo tak liny ze sem zajel do soukromeho servisu kde jsem nechal menit olej a filtr. Po vyjeti ze servisu sem mel pocit ze litam se stihackou a ne autem 1,2. Mam dojem ze olej tam snad ani nenalili a ze olejovej filtr taky nevymenili. Za 4800kč co jsem zaplatil neudelali vubec nic. Uz nikdy do autorizovanyho servisu nejedu. Uz jen do soukromich servisu kde budes u toho a okontrolujes to. Ten Servisak ti alespon vsecko rekne jak to funguje v autorizovanych.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Mara87 ja jezdim do autorizaku stat tam muzu u auta taky a kdyz se na neco zeptam tak mi taky odpovi. Ale i tak chapu tve rozhodnuti. Nekdy to v autorizaku stoji za prd.
Obrázek
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

Ja byl v autorizovanym servisu na olej jen jednou (zaruka). Dle uctenky vymenili jen 2,5l oleje, pritom kdyz jsem to delal doma, nalil jsem tam 3 dle papiru. Netusim jak to dokazali, mozna se neobtezovali s vymenou filtru (kterej u tjetu je extra blbe pristupnej). Barvou olej po vymene odpovidal tomu ze tam pulitr zbyl starej. Kdyz to delam doma, necham auto den, dva odkapavat a pak je olej fakt vymenej..... Takze autorizak jen pro silne povahy.
GP 1.4 Tjet
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

tkupilik píše:Ja byl v autorizovanym servisu na olej jen jednou (zaruka). Dle uctenky vymenili jen 2,5l oleje, pritom kdyz jsem to delal doma, nalil jsem tam 3 dle papiru. Netusim jak to dokazali, mozna se neobtezovali s vymenou filtru (kterej u tjetu je extra blbe pristupnej). Barvou olej po vymene odpovidal tomu ze tam pulitr zbyl starej. Kdyz to delam doma, necham auto den, dva odkapavat a pak je olej fakt vymenej..... Takze autorizak jen pro silne povahy.
Den, dva odkapávat ???? :lol: :lol: :lol: a těch 30 ml co zbudou kolem ventilových zdvihátek vysává? pijákem? :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

Jarou? píše:
tkupilik píše:Ja byl v autorizovanym servisu na olej jen jednou (zaruka). Dle uctenky vymenili jen 2,5l oleje, pritom kdyz jsem to delal doma, nalil jsem tam 3 dle papiru. Netusim jak to dokazali, mozna se neobtezovali s vymenou filtru (kterej u tjetu je extra blbe pristupnej). Barvou olej po vymene odpovidal tomu ze tam pulitr zbyl starej. Kdyz to delam doma, necham auto den, dva odkapavat a pak je olej fakt vymenej..... Takze autorizak jen pro silne povahy.
Den, dva odkapávat ???? :lol: :lol: :lol: a těch 30 ml co zbudou kolem ventilových zdvihátek vysává? pijákem? :D

Co jsem četl tak ?e existuje nějakej připravek kterej by se měl pou?it při výměně oleje a ?e to ten motor vyčisti. Mate stím někdo nějake zku?enosti???
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

Jarous: nevim proc ta jizlivost, kdyz olej vypustis a hned lejes novej, tak tam zbyde decka dve, ktera kdyz se to necha tak vykape sama. Nic se nema prehanet, ale zrovna tohle nic nestoji a udela se to samo :/ Vymenit 2.5 litru oleje, nechat tam pulitr starej a rict si za to 2200 je vec kterou nezkousnu. Nemam tolik penez abych si kazdych 6 let kupoval novy auto a zrovna olej ma nejvetsi podil na tom jak rychle bude starnout motor.
GP 1.4 Tjet
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

tkupilik píše:Kdyz to delam doma, necham auto den, dva odkapavat a pak je olej fakt vymenej.
Jaká Jarou?ova jízlivost? :D S tím 1 - 2 dny jsi to myslel vá?ně? Jo kdybys napsal hodinu, to bych mo?ná já (snad i Jarou?) zkousl.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

este ze nemenis olej tak ze ho preplachnes novym a hned to vylejes a nalejes dalsi new :twisted:
aj tak ked za 6 rokou najazdis 50000km tak sa ti vzdy zacne kazit vybava benzin motor vydrzi hodne hodne vekom auta sa skorej zacne kazit vybava. to je statistika.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Příspěvek od tkupilik »

Si myslite ze u toho auta ty dva dny sedim nebo co? Auto stoji v garazi a je jedno jestli pri tom ma otevrenej vypustni sroub....
nekros: najezdim 30k za rok, je to 1,4 ktera je upravena na 155koni a motor potazmo olej dostava cocku, nejezdim jak klobouk. Zeptej se servisaku od skodovky jak vypadaj ventily na HTP motoru po 100k kdyz majitel jezdil po dalnici a menil olej v doporucenem servisnim intervalu....
dusan: budes se divit, ale po hodine z toho olej furt normalne kape
GP 1.4 Tjet
Odpovědět