Motorový olej

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

mosto píše:
Petr píše:
Du?an píše:To auto za to nemů?e, tak?e nezbývá nic jiného ne? jebat, jebat (ty servismany)
Souhlasím, ale kdy? je jebání nadbytek, tak tě přestane bavit, to mluvím o jebání v?eobecně :) .
nemyslim si,ze ze len vo fiate su taky "odbornici",podla mna je to vsade rovnake...vid moja skusenost-pisal som o nej vyssie a so scootrom,ked som bol na garancke,tak mi servisman povedal,ze aby som doniesol aj knizku so servisnymi intervalmi,aby vedel,co ma menit a ked som odtial odchadzal,motor bol totalne rozladeny-myslim karburator,po telefonate ze to chcem reklamovat mi bolo povedane,ze mam prist o tri tyzdne,ze maju plno,tak som si to radsej vyladil sam :evil:
po tychto skusenostiach som sa zaprisahal,ze do autorizovaneho strediska nikdy nepojdem aj ked mam auto v zaruke...neviem,ci mi to za to stoji,aby mi tam liali daky olej zo suda divneho povodu..otazne je,ci ho menia vsetok alebo len 2l vycucaju a doleju do spinaveho...neviem neviem,neverim uz nikomu,len sebe,co sa servisou tyka :roll:
Moje řeč. Obě garančky jsem sice absolvoval v autorizáku a zatím s nima mám jen dobré zku?enosti (ochota, odbornost, pru?nost) Nicméně poka?dé jsem byl za prdelí mechanikovi po celou dobu prohlídky. Jednou jsem ho teda musel odehnat s divným sudem obsahujícím údajně olej 10W40, ale během okam?iku byl zpátky s litrovým balením Selenie K. Sice tvrdil, ?e tu 20K do GP bě?ne lejou, ale u mě nepochodil :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Hovoříte mi z du?e chlapi, buďto si v?e dělat sám, kdy? to zkurvím, alespoň jsem si to zkurvil sám, nebo stát mechanikovi za prdelí a kontrolovat, co? ale ve vět?ině servisů nejde (bezpečnost práce atd.), nehledě na to, ?e kontrola kvality a správnosti prováděných úkonů by měla v servisu probíhat uvnitř, a ne aby zákazník mechaniky poučoval o druhu oleje, který patří do jeho typu auta. Pokud autorizáku nemů?e člověk věřit ani při nejbě?něj?ím úkonu, jako je výměna oleje a "odborníci" vesele lejou do aut olej s jinou viskozitou, ne? je určeno výrobcem, tak jsme kde? V prdeli. Opakuji to tady u? po několikáté, mů?e za to přímo výrobce, pota?mo jeho české zastoupení, nebo? to uděluje autorizaci.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

je este jedna moznost, ak nedovolia stat za ritou a odsledovat co tam leju, po garancke si naliat svoj olej,, ale predrazi sa to
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

No nevim jak je to jinde ale v AF Centru (autorizovany servis Fiat) v Ostrave jsem mohl byt klidne celou garancku na dilne a sledovat, pripadne se i pobavit s technikem ktery na aute delal.
Obrázek
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

ja mam pocit ze v CZ do celkom "jde" u nas to vyzera aspon z pocutia velmi zle, mam taky pocit ze na 1.prehliadku po roku ktoru mam zdarma pojdem radsej inde a zaplatim si tu hodinku za pracu..
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Mě na první prohlídce jenom vyměnili olejový filtr a dolili olej, který jim při tom vytekl. Řekli mi to na rovinu a nemám s tím problém,
stav tachometru 4800 km :oops: , kdybych si to měl dělat sám dopadlo by to asi stejně, mo?ná i bez nového filtru.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

ja sa obavam ze ked tam pojdem s necelymi 5000 km ze mi ho ani nevymenia, iba si zan zaplatim :?
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

milos79 píše:ja sa obavam ze ked tam pojdem s necelymi 5000 km ze mi ho ani nevymenia, iba si zan zaplatim :?
vymeni? ti ho vymenia...respektíve ti ho asi vycucajú,olej si bude? musie? zaplati?,ale robotu asi nie...sa mi zdá,?e prvá výmena oleja čo sa týka roboty zadarmo...opravte ma ak to nie je tak... :roll:
ja som si ho jednoducho vymenil sám....aj olej aj filter...a nelutujem,lebo keď som videl,čo mi odtial vytieklo :shock: a to po 5000km :roll:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

mosto píše:
milos79 píše:ja sa obavam ze ked tam pojdem s necelymi 5000 km ze mi ho ani nevymenia, iba si zan zaplatim :?
vymeni? ti ho vymenia...respektíve ti ho asi vycucajú,olej si bude? musie? zaplati?,ale robotu asi nie...sa mi zdá,?e prvá výmena oleja čo sa týka roboty zadarmo...opravte ma ak to nie je tak... :roll:
ja som si ho jednoducho vymenil sám....aj olej aj filter...a nelutujem,lebo keď som videl,čo mi odtial vytieklo :shock: a to po 5000km :roll:
No nevim jak u vas ale u nas platis za celou garancni prohlidku. Takze i material i praci.
Obrázek
carlos_ray
Návštěvník
Příspěvky: 102
Registrován: čtv črc 23, 2009 7:49
Bydliště: Velvary

Příspěvek od carlos_ray »

Tak v autě je sice longlife, ale stejně se má měnit tak v půli jeho ?ivotnosti. Tak se chystám na jaře do servisu. Jeliko? Selenia je drahá, tak budu volit MOL. Má téměř stejné paramety (je míň agresivní ne? selenia, ale je hust?í). Nečekal jsem, ?e budou v servisu tak vstřícní. Řekli mi, ?e mi tam nalejou co jen si budu přát.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

carlos_ray píše:Řekli mi, ?e mi tam nalejou co jen si budu přát.
Prosím, přej si olej
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Du?an píše:
carlos_ray píše:Řekli mi, ?e mi tam nalejou co jen si budu přát.
Prosím, přej si olej
:lol: najlep?ie olivový... :lol: :lol: ten je vraj najzdrav?í :idea:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
flluber838
kolemjdoucí
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 10, 2010 11:09
Bydliště: Modra

Příspěvek od flluber838 »

co hovorite na tu cenu
http://olejposta.sk/r_1794.html
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

flluber838 píše:co hovorite na tu cenu
http://olejposta.sk/r_1794.html
ja som tie? z tej stránky objednával,ale Selénia PURE ENERGY 5W40..a olejový filter RICAMBI...keď som aj na?iel lacnej?í olej inde,tak bolo vy??ie po?tovné...tak?e má? to asi za jedno... :wink:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
flluber838
kolemjdoucí
Příspěvky: 27
Registrován: ned led 10, 2010 11:09
Bydliště: Modra

Příspěvek od flluber838 »

mosto píše:
flluber838 píše:co hovorite na tu cenu
http://olejposta.sk/r_1794.html
ja som tie? z tej stránky objednával,ale Selénia PURE ENERGY 5W40..a olejový filter RICAMBI...keď som aj na?iel lacnej?í olej inde,tak bolo vy??ie po?tovné...tak?e má? to asi za jedno... :wink:
a dodanie prbehlo v pohode?
Odpovědět