Motorový olej

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Olej pre 1,2ku

Příspěvek od Dušan »

mosto píše:...a este co ma najviac dozralo,dali mu tam 10w40...ze vraj pokial ma tak malo nabehane,tak ze mu staci 10w...je toto normalny pristup :?:
pytam sa,lebo aj mna caka v marci 1.serviska a nerad by som bol,keby mi tam naliali miesto 5w- 10w
Mně tak na poslední servisce také nalili 10W-40 a kdy? jsem se jich zeptal, jak je to mo?né, tak prý, ?e to odsouhlasil ?éf servisu.
Trval jsem na 5W-40, který je předepsán v servisní kní?ce a museli mi ho vyměnit.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Re: Olej pre 1,2ku

Příspěvek od mosto »

Du?an píše:
mosto píše:...a este co ma najviac dozralo,dali mu tam 10w40...ze vraj pokial ma tak malo nabehane,tak ze mu staci 10w...je toto normalny pristup :?:
pytam sa,lebo aj mna caka v marci 1.serviska a nerad by som bol,keby mi tam naliali miesto 5w- 10w
Mně tak na poslední servisce také nalili 10W-40 a kdy? jsem se jich zeptal, jak je to mo?né, tak prý, ?e to odsouhlasil ?éf servisu.
Trval jsem na 5W-40, který je předepsán v servisní kní?ce a museli mi ho vyměnit.
jaj?to si spominal,ze ti tam dali 10w a ze preco,dostal si odpoved,ze nemali 5w v servise a sef odsuhlasil 10w,tak ti tam dali 10w... :evil: to je sila... :--
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
toki55
kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 19, 2010 11:45

Příspěvek od toki55 »

originalne tam davaju 10w-40 a odporučam vam aby ste ho nemenili na 5w-40 kym ten motor be?í kultyvovane to znamená ?iadne hrkotanie klepkanie atd. 10-40 je polosintetika,5-40 je plnosintetika z10 na 5 mô?e? ale z5 na10 nie preto?e sa ti vytvoria usadeniny v celom motore t.j. kanáliky,skriňa,valce,ventily atď drahý ?pas oprava. Zaver oporučam 5w-40 asi po prvej výmene rozvodov
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

toki55 píše:originalne tam davaju 10w-40 a odporučam vam aby ste ho nemenili na 5w-40 kym ten motor be?í kultyvovane to znamená ?iadne hrkotanie klepkanie atd. 10-40 je polosintetika,5-40 je plnosintetika z10 na 5 mô?e? ale z5 na10 nie preto?e sa ti vytvoria usadeniny v celom motore t.j. kanáliky,skriňa,valce,ventily atď drahý ?pas oprava. Zaver oporučam 5w-40 asi po prvej výmene rozvodov
odporúčaj, ale výrobcem je 5W-40 předepsán
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

toki55 píše:... z10 na 5 mô?e? ...
to bych radsej neriskoval

inakked doneses plechovkovu seleniu K novo zabalenu nechapem jak mozes strati zaruku, by somsi to tam dal zapisat ze naliali tam taky olej novy, zabaleny..

to co tam leju oni zo sudu, tomu by som vobec neveril, tie jejich zvasty
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

milos79 píše:
toki55 píše:... z10 na 5 mô?e? ...
to bych radsej neriskoval

inakked doneses plechovkovu seleniu K novo zabalenu nechapem jak mozes strati zaruku, by somsi to tam dal zapisat ze naliali tam taky olej novy, zabaleny..

to co tam leju oni zo sudu, tomu by som vobec neveril, tie jejich zvasty
presne ako vravis a aj mechanik tvrdil,ze veri ze si ho vie clovek zohnat lacnejsie a ze je v origo baleni,ale ze oni to tak maju dane smernicou,ze po zaruke nech si tam leje aj svatenu vodu,ze potom im to uz bude jedno,ale kym je auto v zaruke a nechce clovek o nu prist,ze si nema nosit nic ale pekne od nich a dva krat drazsi brat :evil:
pytam sa ci to maju len v lovinobani takuto smernicu,ked v KE si clovek moze doniest svoj olej...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

toki55 píše:originalne tam davaju 10w-40 a odporučam vam aby ste ho nemenili na 5w-40 kym ten motor be?í kultyvovane to znamená ?iadne hrkotanie klepkanie atd. 10-40 je polosintetika,5-40 je plnosintetika z10 na 5 mô?e? ale z5 na10 nie preto?e sa ti vytvoria usadeniny v celom motore t.j. kanáliky,skriňa,valce,ventily atď drahý ?pas oprava. Zaver oporučam 5w-40 asi po prvej výmene rozvodov
skor by som povedal,ze presne naopak....z 5W mozes na 10W ale naopak ked to nalejes z 10W na5W vznikne to svinstvo,co si pisal...preco by mu menili vo fiate origo napln 5W40 za 10W40 :?: a ked sa pytal,ze preco mu to tak naliali,dostal odpoved,ze ked ma len 11tis km za rok,ze tam uplne staci 10W :evil:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

mosto píše:presne ako vravis a aj mechanik tvrdil,ze veri ze si ho vie clovek zohnat lacnejsie a ze je v origo baleni ...
Zále?í na cenové politice, ale v?eobecně je olej z velkého balení (sudu) levněj?í.
Jinak jsem kupoval litrovku Selénie 5W-40 a čuměl jsem jak se ceny li?í - cca od 300 do 500 Kč :shock:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

no od kamarata pytali za liter kolo 600sk...ja som seleniu 5w40 zohnal na nete za 350sk.a ked sa pytal v servise na cenu selenie,naliali mu totiz shell,ze oba oleje su za rovnaku cenu...
takze Dusan,mal by byt sudovy olej lacnejsi,ale oni ho predavaju drahsie...
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

toki55 píše:originalne tam davaju 10w-40 a odporučam vam aby ste ho nemenili na 5w-40 kym ten motor be?í kultyvovane to znamená ?iadne hrkotanie klepkanie atd. 10-40 je polosintetika,5-40 je plnosintetika z10 na 5 mô?e? ale z5 na10 nie preto?e sa ti vytvoria usadeniny v celom motore t.j. kanáliky,skriňa,valce,ventily atď drahý ?pas oprava. Zaver oporučam 5w-40 asi po prvej výmene rozvodov
Od výrobce je do 1.2 motoru dáván olej Selenia K 5W-40, plná syntetika, nebo do nověj?ích ročníků výroby Selenia K Pure Energy 5W-40, co? je vylep?ené K, splňující nověj?í normy. Usazeniny se mohou uvolnit, kdy? z minerálního oleje přejde? na syntetiku, tak?e úplně opačně, ne? pí?e?. Selenia 20K 10W-40 je polosyntetika, tak?e nepředpokládám tvorbu usazenin, ka?dopádně tam mají v servisu dávat Selenii K, případně Selenii K Pure Energy, cena obou by měla být podobná. K je také krapet řid?í ne? 20K, co? se ale okem nepozná. V některých servisech ani neví, ?e je předepsáno K a lijí tam 20K, které bylo předepsáno do star?ího Punta, samotnému se mi to také stalo, ale včas jsem se před výměnou zeptal, co tam chtějí dávat.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Myslím, ?e kdy? vám někomu nalili do motoru Selenii 20K, místo K, tak se za rok provozu nic nestane, ka?dopádně to ale něco vypovídá o tom, jak takový servis čte dokumentaci a doporučení výrobce pro jednotlivé modely. Po mých zku?enostech s odborností, kvalitou práce a pravdomluvností Fiat servisáků, mě záměna typu oleje vůbec nepřekvapuje, buďte rádi, ?e vám do chladiče nenalili vodu do ostřikovače, nebo naopak. GP se mi líbí, myslím, ?e to není ?patné auto, ale právě kvůli servisům u? bych si jej asi nekoupil, ale to u? patří do jiného vlákna.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Petr píše:
toki55 píše:originalne tam davaju 10w-40 a odporučam vam aby ste ho nemenili na 5w-40 kym ten motor be?í kultyvovane to znamená ?iadne hrkotanie klepkanie atd. 10-40 je polosintetika,5-40 je plnosintetika z10 na 5 mô?e? ale z5 na10 nie preto?e sa ti vytvoria usadeniny v celom motore t.j. kanáliky,skriňa,valce,ventily atď drahý ?pas oprava. Zaver oporučam 5w-40 asi po prvej výmene rozvodov
Od výrobce je do 1.2 motoru dáván olej Selenia K 5W-40, plná syntetika, nebo do nověj?ích ročníků výroby Selenia K Pure Energy 5W-40, co? je vylep?ené K, splňující nověj?í normy. Usazeniny se mohou uvolnit, kdy? z minerálního oleje přejde? na syntetiku, tak?e úplně opačně, ne? pí?e?. Selenia 20K 10W-40 je polosyntetika, tak?e nepředpokládám tvorbu usazenin, ka?dopádně tam mají v servisu dávat Selenii K, případně Selenii K Pure Energy, cena obou by měla být podobná. K je také krapet řid?í ne? 20K, co? se ale okem nepozná. V některých servisech ani neví, ?e je předepsáno K a lijí tam 20K, které bylo předepsáno do star?ího Punta, samotnému se mi to také stalo, ale včas jsem se před výměnou zeptal, co tam chtějí dávat.
najsmutnejsie na tom vsetkom je to,ze zakaznik ma ucit servismanov v autorizovanych strediskach,co ti maju naliat do auta...
:X
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Petr píše:GP se mi líbí, myslím, ?e to není ?patné auto, ale právě kvůli servisům u? bych si jej asi nekoupil, ale to u? patří do jiného vlákna.
To auto za to nemů?e, tak?e nezbývá nic jiného ne? jebat, jebat (ty servismany)
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Du?an píše:
Petr píše:GP se mi líbí, myslím, ?e to není ?patné auto, ale právě kvůli servisům u? bych si jej asi nekoupil, ale to u? patří do jiného vlákna.
To auto za to nemů?e, tak?e nezbývá nic jiného ne? jebat, jebat (ty servismany)
Souhlasím, ale kdy? je jebání nadbytek, tak tě přestane bavit, to mluvím o jebání v?eobecně :) .
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Petr píše:
Du?an píše:
Petr píše:GP se mi líbí, myslím, ?e to není ?patné auto, ale právě kvůli servisům u? bych si jej asi nekoupil, ale to u? patří do jiného vlákna.
To auto za to nemů?e, tak?e nezbývá nic jiného ne? jebat, jebat (ty servismany)
Souhlasím, ale kdy? je jebání nadbytek, tak tě přestane bavit, to mluvím o jebání v?eobecně :) .
nemyslim si,ze ze len vo fiate su taky "odbornici",podla mna je to vsade rovnake...vid moja skusenost-pisal som o nej vyssie a so scootrom,ked som bol na garancke,tak mi servisman povedal,ze aby som doniesol aj knizku so servisnymi intervalmi,aby vedel,co ma menit a ked som odtial odchadzal,motor bol totalne rozladeny-myslim karburator,po telefonate ze to chcem reklamovat mi bolo povedane,ze mam prist o tri tyzdne,ze maju plno,tak som si to radsej vyladil sam :evil:
po tychto skusenostiach som sa zaprisahal,ze do autorizovaneho strediska nikdy nepojdem aj ked mam auto v zaruke...neviem,ci mi to za to stoji,aby mi tam liali daky olej zo suda divneho povodu..otazne je,ci ho menia vsetok alebo len 2l vycucaju a doleju do spinaveho...neviem neviem,neverim uz nikomu,len sebe,co sa servisou tyka :roll:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Odpovědět