Voda v priestore pre posadku.

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
dmbiker
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 18, 2009 8:35
Bydliště: Martin

Voda v priestore pre posadku.

Příspěvek od dmbiker »

Ahojte vsetci GP majitelia.

Uz rok sa vytesujem zo svojho 3 dveroveho 1,4 16v StarJet Grande Punta.

To ze ostrekovace ostrekuju, tak ako ostrekuju a stierace potom stieraju tak ako stieraju, na to som si zvykol. To ze z v mojom pripade z tretich dveri vyteka voda z roznych otvorov, na tom som si tiez zvykol. Kym nie je v priestore pre batozinu, je mi to fuk. Ale nasledujuci problem ma fakt solidne nahneval. Prebrowsoval som vcera 4 hodiny na fiatforum.com, ale nenasiel som riesenie na svoj problem. Iba kopu nestastnych majitelov Grande Punta s podobnymi problemami...

PROBLEM:
Priestor, kde ma polozene nohy (chodidla) pasazier za vodicom som jedneho dna nasiel uplne premoceny. Voda je nasiaknuta v niecom, co je pod vrchnym "umelym" kobercom. Predpokladam, ze po kobercom je zvukovo-izolacna latka. Prostrednictvom tejto latky sa voda siri aj do priestoru pod vodicovym sedadlom.

Nemam ani ponatia, oklial sa voda moze brat. Stretol sa niekto s podobnym problemom? Pozna niekto nejake riesenie?

Dikes moc, Michal.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

niekto na fore to tu uz riesil ze ma mokre koberce tak skus tu popozerat urcite to tu niekde je a sa mi zda ze tam zabudli dat na jedno miesto daky tmel. ja mam tiez tu istu verziu ale nespozoroval som ozaj nic ze kade by zatekalo.skus to vysusit a potom zistit ze kade to tece. alebo skusi si skontrolovat ci mas taku penu pri b stlpiku kde ide do podlahy musis to ale trosku porozoberat. pod navyjacom pasou by to malo byt.

opravu ostrekovacou sme uz vyriesili v sekcii ostrekovace.
a zatekanie do kufra tiez odstranili takze uz budes asi maximalne spokojny :-D
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

nazdar dmbiker, rie?il som presne takú istú vec asi pred rokom a pol. Auto bolo v servise asi tri tý?dňe, pri čom vykuchali celý interier a zistili ?e pod predným sklom chýbalo asi 10cm zvaru a pri näč?ej dávke vody nestíhala odteka? cez otvory v rohoch pod čelným sklom a valila mi pod koberec. Bez toho aby si rozobral plasty okolo stieračov to dané miesto není vidie?. Odnes to servisu, vyfasuj náhradné auto a čakaj. Mne menili aj komplet koberec, lebo smrdel u? jak mrtvola. Pri čom ho museli zobra? z inej skladovky, lebo talo?i dali termín na dodávku koberca tak pol roka a? rok. Pokial má? auto v záruke, tak ?a to bude stá? len palivo do náhradného auta a trochu času.
Ináč niekde som to u? rie?il v doskusii. skúsim najs?.
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
dmbiker
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 18, 2009 8:35
Bydliště: Martin

Dakujeem

Příspěvek od dmbiker »

Ahojte fiatisti....

Dakujem za odpovede. Verte, ze som sa naozaj snazil prehladat forum, ale asi som minul spravny link. Nerad spamujem a rozsirujem fora o to co v nich 100x je popisane.

Vyskusam Vase rady. Na UK fore som nasiel nieco podobne ako popisujes pri tom prednom skle. Len jedno mi je divne, ze som tu vodu objavil v takom mnozstve najpr v priestore pre nohy spolujazdca. Smrad zatial v aute nemam, ale je mi jasne, ze to len tak nevysusim, zvlast v tomto skvelom pocasi.

Boze, take skvele auto je to GP a takto ma skusa...
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

ahoj já měl ted'taky takovou men?i potopu v autě,ale to bylo dáno sněhem a neukázněností pasa?érů.. bylo to tak promočené ?e kdy? jsi zmáčl prstem koberec objevila se lou?ička.. a jak jsem to vysu?il?.. nejdřív jsem dva dny pod koberce ládoval velké mno?ství novin ,které mají ú?asnou schopnost vysávat vodu. poté jsem samostatné koberce vzal na dosu?ení domu a nechal auto stát otevřené v gará?i přes noc.. a díky cirkulaci vzduchu bylo auto za tří dny skoro úplně suché...
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

ja som mal daný problém pre zimou akurát na jeseň, ktorá bola bohatá na dá?ď, tak?e som mal stým dos? veselo. Vozil som pod roho?kou starý úterák a niekolkokrát denne som ho ?mýkal. Skúsil som aj tepovač, lebo ten rád vysáva vodu, ale účinok nebol bohvie aký. Daný stav som mal asi dva mesiace, kým to ?lo def. do servisu a preto ten koberec aj kvalitne smrdel po takej dobe. Ked boli chladnej?ie noci tak pri nastupovaní do auta ráno bolo poču? jak puká vrstvička ladu pod roho?kou.
ináč ked som na to prvý krát do?iel tak za sedadlom ?oféra som mal vody jak na rybyčky v akvarku.
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
dmbiker
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 18, 2009 8:35
Bydliště: Martin

Příspěvek od dmbiker »

Zatial to riesim tiez podobne. Ladujem tam pijavy papier.... Hmm, kedze teraz byvam v BA a vcera tu fajne prsalo, tak som cakal dnes rano v aute opat malu potopu, ale na moje pocudovanie nebol stav rozdielny od toho ako to bolo pred dazdom.

V piatok to necham v Martine v servise. Uz to vidim, ze zacnu robit mudrych a budu ma chciet presvedcit, ze som tam urcite nieco vylial. Verim, ze sa im ani nahodou nebude chciet davat z auta vsetko von, ak je problem niekde pod oknom za pristrojovkou.

Tak rad by som bol, keby sa to podarilo odstranit.
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

?ak to hoď k Valu?kovi v BA, ten u? rie?il mňa, tak bude vedie? odkial vietor fúka :lol:
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

mne konci zajtra zaruka, tak dufam, ze mi nezacne zatekat . Ak sa mi to doteraz neobjavilo, tak uz sa to zrejme neobjavi. :?
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
dmbiker
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 18, 2009 8:35
Bydliště: Martin

Příspěvek od dmbiker »

Nuz, GP bolo v piatok v servise cely den. Samozrejme, dovod zatecenia nenasli. Trochu ho vysusili a povedali, ze zatmelili preplatovanie plechov v prestore pod prednym oknom. Ze mam sledovat ci este zatecie...

V nedelu som absolvoval polovicu cesty z MT do BA v dazdi a v aute bolo stale sucho.

Budem sledovat dalej.
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Drzim palce at uz nezateka.
Obrázek
Odpovědět