Přední náprava

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

dusan.at píše:
dusan.at píše:
dony píše:Ve FIAT ČR mi řekli,?e to vrchní ulo?ení tlumičů bude z jiného materiálu,či jinak provedené a ty staré kusy co mají bě?ně skladem u? nemají v servisu na auta montovat,má se čekat dokud nepřijdou ty nové.Tak stále čekám a jízdou se samozřejmě stále vrchovatě bavím,to spí? stav vozovek mi dělá vrásky,to jsou díry jak na mamuty :?
Mam podobny problem ako Ty co popisujes , akurat ze mne to pocut iba pri pohynani,alebo pri prudkom zrychleni, (hlavne do kopca ) , pri prechode neakych nerovnosti,dier mi nebucha nic . Nemate dakto presne objednavacie cislo ,nerad by som objednal tie stare :-( , asi aku CCA cenu mam pocitat za material ?
Tak mi prosim vas napiste ako rozoznam ten starsi typ od toho noveho ,nerad by som objednal neaku blbost . pisem stale otom hornom ulozeni tlmicov. Som vam za kazdu radu vdacny .
To ti objednaji ve fiatu ten novymodel automaticky. Ten starsi se uz snad ani nedela.
Obrázek
dusan.at
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: pát kvě 06, 2011 9:30
Bydliště: Secovce

Příspěvek od dusan.at »

Teddy86 píše:
dusan.at píše:
dusan.at píše:Mam podobny problem ako Ty co popisujes , akurat ze mne to pocut iba pri pohynani,alebo pri prudkom zrychleni, (hlavne do kopca ) , pri prechode neakych nerovnosti,dier mi nebucha nic . Nemate dakto presne objednavacie cislo ,nerad by som objednal tie stare :-( , asi aku CCA cenu mam pocitat za material ?
Tak mi prosim vas napiste ako rozoznam ten starsi typ od toho noveho ,nerad by som objednal neaku blbost . pisem stale otom hornom ulozeni tlmicov. Som vam za kazdu radu vdacny .
To ti objednaji ve fiatu ten novymodel automaticky. Ten starsi se uz snad ani nedela.
Kedze uz nemam auto v zaruke, tak nechodim zo vsetkym do Fiatu ,mam suseda opravara a nedam na neho dopustit , je podla mna spolahlyvejsi ako vsetci vo Fiate !!! Kedze sa nezaobera len znackou Fiat tak sa obavam aby neobjednal ten starsi model a prave preto som aj chcel vediet konkretny rozdiel. Dnes ma este caka pekna dlha cesta na slovensko , tak sa tesim ze si skusim maximalku v nemecku . Urobim aj neake foto a potom to dam tu na forum. zatial mam foto len na 210km/h ale si myslim ze to da aj viacej :-)
Grande Punto Sport 1.9 Jtd, 96kw,
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

No tak si ve Fiatu objednej jenom ten dil a soused ti to vymeni. Ja to cislo nevim a eper mi ted nejde.
Obrázek
dusan.at
kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: pát kvě 06, 2011 9:30
Bydliště: Secovce

Příspěvek od dusan.at »

Teddy86 píše:No tak si ve Fiatu objednej jenom ten dil a soused ti to vymeni. Ja to cislo nevim a eper mi ted nejde.
Dakujem pekne ,asi to aj tak urobim,,, ak porovnas ceny vo Fiate a na nete je neaky rozdiel ?
Grande Punto Sport 1.9 Jtd, 96kw,
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Ako ktore...
Niektore su lacnej?ie vo fiate ako druhovyroba niečo zasa naopak...

Napr. ka ma? na mysli to horne ulo?enie tlmiča (to lo?isko) tak to na 1,3MJTD stoji cca 21? kus ... či?e rovnak ako druhovyrovba ... a na tvoju 1.9jtd to bude asi +/- rovnaka cena..
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

To lozisko je tusim na vsechny motorizace stejne. A jako druhovyroba se snad ani nedela.
Obrázek
Ice69
kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: sob dub 23, 2011 13:40
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Ice69 »

Já si nechal nedávno měnit horní ulo?ení předních tlumičů na obou stranách v neoriginálním ale kvalitním servise. Původně mi bylo řečeno, ?e tento díl druhovýroba je?tě nevyrábí, ale ?e se to pokusí sehnat. Nakonec sehnal a cena byla 1300 Kč na jednu stranu.
GP 1,4 16v SPORT 3D, ?edá metal
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Ice69 píše:Já si nechal nedávno měnit horní ulo?ení předních tlumičů na obou stranách v neoriginálním ale kvalitním servise. Původně mi bylo řečeno, ?e tento díl druhovýroba je?tě nevyrábí, ale ?e se to pokusí sehnat. Nakonec sehnal a cena byla 1300 Kč na jednu stranu.
..já to byl koupit ve Fiatu a originál stojí 590,- jedna strana :lol: :lol: :lol:

Vím, ?e na Elitu to mají fakt za těch 1300,- , tu?ím od SACHSe, ale ?ivotnost toho ulo?ení není ani tak dána jeho kvalitou :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Napr. SRL (nemecka značka vyrabana v polsku) ho robia a cena tu?ím cca 16-19?... ale rad?ej kupim za 20 z FIATU... :)
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

ocjte pratele neviete kde by som si vedel kupit dobre tycky predneho stabilizatora? zacali mi buchat takze tak ...

mam namysli neaky internet shop popripade ci tie s fiatu su cena / kvalita
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Zkus Meyle nebo Leamfeder to by mela byt kvalita,ale cenu nevim musi? někde pohledat.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

1nekros1 píše:ocjte pratele neviete kde by som si vedel kupit dobre tycky predneho stabilizatora? zacali mi buchat takze tak ...

mam namysli neaky internet shop popripade ci tie s fiatu su cena / kvalita
poslal som ti spravu s odkazmi na pár e-shopov (.. nech tu nerobim reklamu..), kde nakupujem ked potrebujem niečo kupit na auto...
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Aj mne sa ozvali, je to na nervy. Co hovorite na tycky od RTS?
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

v posledních pár dnech diagnostikován nový zvuk v autě..při rozjezdu nebo při vytáčení rejdu doprava..se ozve takové lupnutí jakoby...po pročtení vlákna bych to vidělů na horní ulo?ení tlumičůůjak bylo rozebíráno v úvodu...
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Majty
Návštěvník
Příspěvky: 133
Registrován: úte dub 24, 2007 21:51
Bydliště: Bystřice pod Host.

Příspěvek od Majty »

Tak jestli se to horní ulo?ení tlumičů projevuje takovým lupáním ve volantu při rejdu tak ho budu muset objednat. Jde to cítit ve volantu jako nějaká vůle. A přesně tohle jsem byl reklamovat ve Fiatu před třemi roky hned po výměně řídící tyče a bylo mi řečeno ?e to auto moc poslouchám !!!! Tak jsem na to vůbec nereagoval a na to lupání si jaksi zvykl. Myslel jsem si ?e jsem vá?ně imbecil a ?e to je jenom stroj a má právo si hrkat. No jo to je úděl těch co tomu ho...... rozumí.

Majty GP 1.4 8V
Odpovědět