Chladič a chlazení (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

mosto píše:este ta doplnim,ze tak ako som pouzil lanko z bicykla mozeme pouzit aj boulden a aj packu co prehadzujes rychlosti z nejakeho stareho favorita a upevnime ju na volant :idea: :lol: :lol: :lol:
To u? nám pak chybí dal?í páčka z kola Favorit pro plyn, jaký měla na přístrojovce P-V3S :mrgreen:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:
Jarou? píše:A co se týče teorie foukání chladné vzduchu na motor - moc bych tomu nevěřil, v?dy? hned za chladičem jsou výfukové svody a ty topí za chvíli po startu a? a? :wink:
Já myslím, ?e jestli studený vzduch fouká přímo na chladič a nebo nefouká, rozdíl tam bude, ale ne moc velký
Du?ane, ale na chladič má foukat studený vzduch... :wink: O zbytek se stará termostat. A pokud je 100% v pořádku, tak rychlost zahřátí motoru ?ádná dečka na chladiči neovlivní. :idea: :D

PS: ne nadarmo jsou GP dodávaná na trh severských zemí, vybavena komplet kryty motoru.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jarou? píše:Du?ane, ale na chladič má foukat studený vzduch... :wink: O zbytek se stará termostat. A pokud je 100% v pořádku, tak rychlost zahřátí motoru ?ádná dečka na chladiči neovlivní. :idea: :D
Nechal jsem se unést, má? pravdu.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

ale schodněme se na tom ?e i kdy? roletka skoro nic neovlivní tak je to setsakramentsky elegantní ře?ení... 8)
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Jarou? píše:
PS: ne nadarmo jsou GP dodávaná na trh severských zemí, vybavena komplet kryty motoru.
a ja ako spravny kutil som aj ten zdokonalil :lol: ten vyrezany stvorec okolo pleteneca vyfuku som tiez okrytoval aby mi nan necakal kdejaky sajrajt :idea: :lol:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

mosto píše:
Jarou? píše:
PS: ne nadarmo jsou GP dodávaná na trh severských zemí, vybavena komplet kryty motoru.
a ja ako spravny kutil som aj ten zdokonalil :lol: ten vyrezany stvorec okolo pleteneca vyfuku som tiez okrytoval aby mi nan necakal kdejaky sajrajt :idea: :lol:
..tak se mi to líbí! :D :)(:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Jarou? píše: ..tak se mi to líbí! :D :)(:
no ako tak pozeram,mal by som si vytvorit "galeriu a dennicek nasich aut"aby ste mali odkial cerpat inspiraciu :lol:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

mosto píše:
Jarou? píše: ..tak se mi to líbí! :D :)(:
no ako tak pozeram,mal by som si vytvorit "galeriu a dennicek nasich aut"aby ste mali odkial cerpat inspiraciu :lol:
..no tak do toho! :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

jak to tak posloucham zacinam uvazovat alepson o tom jednom krytu motoru...protoze je fakt, ze pri -15 a jizde z kopce mi rucicka na palubovce sla neskutecne dolu :-) otazka je jestli to ma opravdu nejaky znatelny ucinek...
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

Davids píše:jak to tak posloucham zacinam uvazovat alepson o tom jednom krytu motoru...protoze je fakt, ze pri -15 a jizde z kopce mi rucicka na palubovce sla neskutecne dolu :-) otazka je jestli to ma opravdu nejaky znatelny ucinek...
no to neviem ja som bez krytu v zime nejazdil ale urcite to niesu vyhodene peniaze aspon co sa cistoty motora tyka :wink:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Snoopy se ptá (přesunuto ze zru?eného tématu):

Obrázek

Čím jsi tu kapalinu měřil? Měřák na Fridex ti mů?e ukazovat u Paraflu něco jiného.
Já bych chladící kapaliny nemíchal.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

ja bych to taky nekombinoval -20 je dostacujici ... pri - 25 ti to hned nezamrzne zasne se tvorit trist ledova ale pocitej ze to by muselo bejt nejmin - 30 aby se to stalo ... jinak bud dolej co tam mas a nebo si kup fridex a udelej novou napln ... asi by se nic nestalo pri promychani smesi ale nikdy nevis a pokud to neni nejaka nouzovka na ceste tak bych to nedelal ...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Příspěvek od Snoopy »

Meril jsem to tou klasikou jak se nasaje chladici a podle toho jak plave ta merka zadnej digi...A asi na tom mozna neco bude takze plan 2 trosku odleju a sup do mrazaku na -25 =) a uvidime kde je chyba..Mela by tam bej origo napl. Ale to je samy ale a vime jak to chodi
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Snoopy píše:Meril jsem to tou klasikou jak se nasaje chladici a podle toho jak plave ta merka zadnej digi...A asi na tom mozna neco bude takze plan 2 trosku odleju a sup do mrazaku na -25 =) a uvidime kde je chyba..Mela by tam bej origo napl. Ale to je samy ale a vime jak to chodi
Jen?e klasika hustoměry jsou stavěny na Fridex. Kde má? jistotu, ?e Paraflu o stejné hustotě má stejný bod mrznutí :idea:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Snoopy
Návštěvník
Příspěvky: 141
Registrován: pát kvě 01, 2009 23:59

Příspěvek od Snoopy »

no tu nemam tak proto jsem to prdnul do mrazaku a uvidime ...ze raci nejezdim na kole =)
Odpovědět