Chip - mam nachipovano, samotny prubeh a prvni dojmy

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
shiver
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob říj 25, 2008 22:09
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shiver »

Ono to moje srovnání je třeba brát trochu s rezervou proto?e srovnávám Grande 1.3 a Mareu 1.9 a to jsou prostě jiný auta. Mo?ná měla Mařka lep?í zvukovou izolaci interieru proto?e mě při?la ti??í. V Grande 1.9 jsem v ?ivotě nejel tak nemohu slou?it s porovnáním
www.shiver.blog.cz Aktuálně Fiat GP 1.3 MultiJet 95CV-230Nm Chip. Arancio Capriccioso Metallizzato + ko?ený paket, loketku a el. bederní opěrku. Doporučuji :-)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak to určitě byla Mařka líp odhlučněná proto?e to bylo vlastně auto o třídu ví?.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

tak je fakt, ?e 1.3 nafta je určitě kultivovaněj?í ne? 1.9...ona ta 1.3 to je bezkonkurenční maloobjemový naftový agragát...taky ho lze najít v hafo jiných automobilech....nevím jak u 55KW verze, ale myslím, ?e 66KW má 16V
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Petr1985 píše:tak je fakt, ?e 1.3 nafta je určitě kultivovaněj?í ne? 1.9...ona ta 1.3 to je bezkonkurenční maloobjemový naftový agragát...taky ho lze najít v hafo jiných automobilech....nevím jak u 55KW verze, ale myslím, ?e 66KW má 16V
i ta 55kw ma 16V, rozdil je akorat v turbu ve strikovani a v dalsich vecech.
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

tak první problém....v?iml jsem si, ?e mam na zadním nárazníku sem tam černý mikro tečky, který kdy? je chci sundat, tak se rozmáznou..no zkrátim to SAZE, nedokonalý spalování, tak?e v mém případě půjde chip úprava zpět, říkám to nerad, konzultoval jsem to u mechniků, ale holt nedá se svítít.

je rozdíl pokud auto po chipu víc kouří, ale tohleto jsou tuhý částečky sazí a to není dobrý----

začalo se to projevovat a? teď, za vy??ích teplot, má to s tím přímou souvislost, teplota nasávaného vzduchu má vliv na spalování, no bylo by to na dlouho......


nejsem z těch, co z aka?dou cenu tvrdíl, ?e to co koupili oni, je nej a bezchybné, prostě byl to krok vedle, moje blbost.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

?koda :(
Nezapomeň si pod čarou opravit počet koní :wink:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Petr1985 píše:tak první problém....v?iml jsem si, ?e mam na zadním nárazníku sem tam černý mikro tečky, který kdy? je chci sundat, tak se rozmáznou..no zkrátim to SAZE, nedokonalý spalování, tak?e v mém případě půjde chip úprava zpět, říkám to nerad, konzultoval jsem to u mechniků, ale holt nedá se svítít.

je rozdíl pokud auto po chipu víc kouří, ale tohleto jsou tuhý částečky sazí a to není dobrý----

začalo se to projevovat a? teď, za vy??ích teplot, má to s tím přímou souvislost, teplota nasávaného vzduchu má vliv na spalování, no bylo by to na dlouho......


nejsem z těch, co z aka?dou cenu tvrdíl, ?e to co koupili oni, je nej a bezchybné, prostě byl to krok vedle, moje blbost.
Vypadá to tak, ?e chipaři přehnali remap vstřikované dávky...
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

Du?an píše:?koda :(
Nezapomeň si pod čarou opravit počet koní :wink:
..děkuji za milé upozornění.... :D
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Petr1985 píše:
Du?an píše:?koda :(
Nezapomeň si pod čarou opravit počet koní :wink:
..děkuji za milé upozornění.... :D
Předpokládal jsem, ?e to vezme? spotrovně :D
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Petr1985 píše:
Du?an píše:?koda :(
Nezapomeň si pod čarou opravit počet koní :wink:
..děkuji za milé upozornění.... :D
Co to bylo za firmu, která Ti to tak blbě udělala? Doufám, ?e ne XTuning?
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

JardaK. píše:
Petr1985 píše:
Du?an píše:?koda :(
Nezapomeň si pod čarou opravit počet koní :wink:
..děkuji za milé upozornění.... :D
Co to bylo za firmu, která Ti to tak blbě udělala? Doufám, ?e ne XTuning?
1. strana toho tématu... "GP jsem sveril do rukou firmy XTUNING, uz tady byla na foru zminena a to z nekolika duvodu: prvne jsem si overil, ze opravdu cipuji auta primo z autosalonu a ted druhy a rozhoduji byly reference, kterych se mi na ne dostalo" :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

je to tak,byl jsem s tím v xtuningu, nelze říct blbě to udělali, ono motor by mi to snad nezničilo, ale ty kusy sazí, je to o nedokonalým spalování, přesně jsem si to myslel, ?e je moc bohatá směs...nevím jestli bych pro?el na emisích....prostě v zimě pohoda, ale teď je to zlý...a vím, kolik stojí oprava vstřiků na motor s common railem a moc veselý to není.....
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Petr1985 píše:je to tak,byl jsem s tím v xtuningu, nelze říct blbě to udělali, ono motor by mi to snad nezničilo, ale ty kusy sazí, je to o nedokonalým spalování, přesně jsem si to myslel, ?e je moc bohatá směs...nevím jestli bych pro?el na emisích....prostě v zimě pohoda, ale teď je to zlý...a vím, kolik stojí oprava vstřiků na motor s common railem a moc veselý to není.....
Vidíte, chlapi, ale to mění celou situaci! Nejprve tu byly jednoznačně pozitivní reakce a já u? se nemohl dočkat, a? si půjdu nové auto taky chipnout (i kdy? ho je?tě dlouho nebudu mít), ale teď u? bych silně váhal. Koukněte na Petra1985 - v lednu byl nad?ený, v březnu u? cítí mo?né nastávající problémy! Koneckonců aspoň u?etříme 10 litrů, které mů?eme dát do něčeho jiného!
Petr1985
Návštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: sob pro 27, 2008 23:35

Příspěvek od Petr1985 »

k tomu asi tak, já kdybych si tu úpravu nechal udělat v létě, tak bych na to pří?el pravděpodobně hned...mo?ná to zní divně, jaká je souvislost mezi teplotou vzduchu a sazema, ale je tam.
shiver
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob říj 25, 2008 22:09
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shiver »

Zdar, mě autíčko zatím dobře slou?í. Nekouří a jede pěkně. Najel jsem u? po chipu asi 4000 km a pohoda
www.shiver.blog.cz Aktuálně Fiat GP 1.3 MultiJet 95CV-230Nm Chip. Arancio Capriccioso Metallizzato + ko?ený paket, loketku a el. bederní opěrku. Doporučuji :-)
Odpovědět