Fórum GP FANS (postřehy, náměty,...)

Připomínky, rady, tipy....

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

jinak začínám psát srovnávací test Fábie I a GP, sem zvědav, jak dopadne! :lol:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
predpokladam ze ako vsetky testy gp a fabie v nasich koncinach.. fiat bude mat horsie dielenske spracovanie a fabia sviezi a mladistvy vzhlad :lol:
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

hlavně buď objektivní :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

no o to se budu sna?it! o objektivnost, ale jsem zvědav... Ale trochu jsme zakecali ji? rozjetou diskuzi o stránkách

tak u? je to hotovo, je to jen krátká recenzička. I tak sem s ní strávil celé odpoledne a u? mi to přestávalo myslet :lol: Kdyby Vás něco napadlo, co v článku chybí, tak mi to klidně napi?te, já to tam zkusim dodat. http://www.grandepunto.estranky.cz/clan ... -a-fabie-i

EDIT: přidán odkaz na článek
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Co se týká nových webových stránek.
Koukněte se na www.punto.tuned-cars.cz. Mají je dobře zpracované, dobrý je přehled členů, resp. jejich Punt. Já bych to viděl na foto GP-čka i s majitelem.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

Tommy píše:no o to se budu sna?it! o objektivnost, ale jsem zvědav... Ale trochu jsme zakecali ji? rozjetou diskuzi o stránkách

tak u? je to hotovo, je to jen krátká recenzička. I tak sem s ní strávil celé odpoledne a u? mi to přestávalo myslet :lol: Kdyby Vás něco napadlo, co v článku chybí, tak mi to klidně napi?te, já to tam zkusim dodat. http://www.grandepunto.estranky.cz/clan ... -a-fabie-i

EDIT: přidán odkaz na článek
dovolím si malou kritiku ke tvé recenzi, dle mého názoru a dlouhodobých zku?eností s Fábkou není objektivně mo?né tyto auta porovnávat. Z tvé recenze vychází Fábka jako srovnatelné auto, NENÍ ...

Fábia je podle mne o třídu men?í auto, a v?echny její parametry jako komfort, jízdní vlastnosti, ergonomie a design tomu odpovídají (kromě ceny, ta je naopak o třídu vý?)

Kvalita je srovnatelná a jako 2 jediné výhody Fábii oproti GP mohu zmínit jenom měkčené plasty a dílenské zpracování motorového prostoru. To ale nejsou důle?ité parametry.

Ne nemluvím jako anti?kodovkář, proto?e na svou bývalou Fábku vzpomínám jen dobrém ale srovnávat jí s GP je asi jako srovnávat pravé zrcátko Fábky se zrcátkem u GP ;-)
GP 3d 1,2 Dynamic
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

no já si myslim, ?e stará fábka je lep?í, ne? ta nová, tak?e pak by nebyl s čím srovnávat.... :wink:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

Tommy píše:no já si myslim, ?e stará fábka je lep?í, ne? ta nová, tak?e pak by nebyl s čím srovnávat.... :wink:
já je?tě v nové nejel ale mám vůči ní jisté antipatie ;-) BTW viděl jsi jí u? na silnicích, já viděl jen jednu, jinak vidám jen předváděčky zaparkované před autosalónem ...
GP 3d 1,2 Dynamic
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

Pro Toma a ostatní :
Já jsem přesně ten, co vy?el z Fabie 1 do Grande Punta. A právě proto, ?e se mi nová Fabie nelíbí a naopak GP mě zcela uchvátilo. A proto?e jsem si koupil auto jaké jsem chtěl, tro?ku jsem si ho vylep?il. A nelituji. A proto?e u? mám najeto s GP 5 tisíc, mohu trochu srovnávat. Jezdím autem denně do práce, jezdím rád a auto si vychutnávám.
A řekl bych Tome, a teď to neber ve zlém, ?e ten test je ?lápnutí vedle.
Souhlasím s Ironem, ?e nemá cenu ta auta srovnávat. Fabie vyjela v roce 1999 a tehdy to byla bomba. GP vyjí?dí na konci roku 2005 a to je propastný rozdíl 6 let a ten se výrazně projevil v kvalitě, bezpečnosti a předev?ím designu.

Tedy - GP má výrazně lep?í jízdní vlastnosti, jde lépe za volantem, je celikově tu??í.

Hluk v autě bych neře?i, proto?e to je vylo?eně individuální podle zvoleného typu pneumatik a velikosti disků.

Plasty ( tvrd?í ) mi vůbec nevadí, proto?e na nich ani nesedím ani nic nedělám.
Správně jsi napsal, ?e chybí odkládací prostory.
Jinak na dílenském zpracování nenacházím ?ádných rozdílů uvnitř vozu, ve funkci ovladačů, páček, přehlednosti atd.
Sedadla jsou vět?í, vzadu je více místa, výborné jsou i opěrky hlav vpředu a zasouvací vzadu.
Já mám proti GP jedinou výtku, ale to zase individuální - vadí mi, ?e počítač jde jen jedním směrem.

Tak?e kdy? to shrnu, je GP jasně lep?í. Tečka
( A to jsem s Fabií najel bez problémů v létě i v zimě za 3 roky skoro 80 tisíc km a nikdy mě nenechala ve ?tychu.)

_____________________________________________________
Fiat Grande Punto 1.4 16V Dynamic 5D Blu Magnetico
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

ale tak to tam je popsaný ne, co jsi napsal. Podvozek je měkčí u Fabie. Ale to řízení mi přijde tu??í u Fabie! Navíc rozdíl věků je tam napsanej hned na začátku...Je fakt, ?e jsem tam dosti nevyzvedl kvality GP a vychází tyto auta jako rovnocená, ale to si mů?e ka?dý přebrat sám. A ?e bych se musel mazlit s palubkou, to taky nemusím. Navíc se z měkčených plastů vypařují tzv. vtaláty, které jsou rakovinotvorné! P.S.: Klidně to mohu je?tě trochu poupravit! :wink: Tak mi napi?te své zku?enosti, asi jich máte více a pokusim se je tam implementovat.
:arrow: Jinak v nový Fábce sem jel a je to děs :!:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

Dr?ím palce, je to super, ?e ses do toho dal, nechtěl jsem tě moralizovat ani hanit, chtěl jsem jen podotknout, a to vidí? sám ,?e ka?dý test je subjektivní. Ale to je logické.

U? staré české přísloví říká : "Někdo má rád holky, jiný má rád vdolky."

( a normální chlap obojí :oops: )
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

Pár poznámek k tématu aneb jak jsem dospěl k tomu, ?e FI nelze s GP porovnávat ...

Řízení
GP - malíčkem si otočím plný rejd na místě
FI - musím kroutit oběma rukama a v duchu se ptát jestli mi funguje posilovač

Podvozek
GP - jistý v rychlosti (dlouhý rozvor) i v zatáčkách
FI - dobře se s ní jezdí po městě ale na dálnici je u? nervózní

Řazení
GP - v pohodě
FI - krat?í dráhy páky a páka mi celkově lépe sedne doruky

Hlučnost
GP - v pohodě i u MJ
FI - u HTP příli? vtíravý zvuk, u TDi vibrace a hluk jízdu znepříjemňuje

Komfort
GP - blí?í prostorností se ni??í střední, del?í opěradlo, víc prostoru za volantem, lep?í ergonomie, lep?í odhlučnění, klidný podvozek i ve vy??ích rychlostech, neunavuje ani po dlouhé jízdě
FI - malé na ?ířku stísněné, plave ve vy??ích ryhclostech, tvrd?í sedáky mi sice vyhovovali ale přesto únavné na dlouhé tratě, chudá přístrojová deska

Ergonomie
GP - v pohodě ale chybí odkládací prostory
FI - malé levé zrcátko (to pravé není zrcádko ...) ve kterém stejně nic pořádně nevidím proto?e deformuje obraz, super jsou příplatkové dr?áky na nápoje

Prostornost
GP - GRANDE = velký
FI - malá, hlavně na ?ířku

Brzdy
GP - ?pička ve třídě, přidává hodně na bezpečnosti
FI - jakoby nefungoval posilovač

Vzhled
GP - objektivně lidi se ze zájmem otáčí, subjektivně - moje srdcová zále?itost - ?pička ve třídě, malé maseratti
FI - nadčasový ale nudný a devalvovaný mno?stvím FI na silnicích, interiér velmi chudý, nudný, bez nápadu

Dílenské zpracování
GP - má svoje mouchy, hlavně pod kapotou je to bordel (izolace, protihlukový filc bez úchytek, ...)
FI - ukázkové

Spolehlivost
GP - 40000 Km bez poruchy
FI - 120000 km bez poruchy (kromě toho, ?e jsem ka?dý měsíc měnil ?árovku)

Motor
GP - a? vezmu jakýkoliv tak je to ?pička (?koda jen ?e není 1.2 16V)
FI - od HTP a? po TDI průměr, TDI 1,4 spí? silněj?í podprůměr, TDI 1,9 je zas na auto tě?ký

Cena
GP - víc výbavy za men?í cenu
FI - nevybavená levněj?í a stejně vybavená dra??í
GP 3d 1,2 Dynamic
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

tak jasně ?e se to nedá 100% srovnat, ale nemam mo?nost jezdit několik dní třeba v cliu apod. Tak sem zkusil srovnat to v čem jezdim, kdybych jezdil oktávkou, tak to by se dalo tě?ko srovnat, ale obě tato auta patří do segmentu B. Jinak co jsi tu napsal(ironlionzion) je samozřejmě pravda a pár z těch věcí v tom testu je! Pokusil sem se to napsat taky trochu nezaujatě, tak?e sem v něčem pochválil to, v něčem ono. V pár věcech sou si auta rovna....Třeba ty brzdy jsou děs :!:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

Du?an píše:Co se týká nových webových stránek.
Koukněte se na www.punto.tuned-cars.cz. Mají je dobře zpracované, dobrý je přehled členů, resp. jejich Punt. Já bych to viděl na foto GP-čka i s majitelem.

jo mají to celkem pěkně udělané

a přehled je taky dobrej nápad
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

Líbí se mi, jak jsou aktivní. Srazy mají dost často, proto?e udělat sraz jen čas od času je pěkné, ale víte jak to je - v?dy někdo nemů?e atd...

Jo a tu figurku si vzali od Grande Punta, proto?e tu namaloval Giugiaro pro na?e Grande Punto!

____________________________________________
Fiat Grande Punto 1.4 16V Dynamic 5D Blu Magnetico
Odpovědět