Zamrzlý puň?a

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Ahmed
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 30, 2008 11:19
Kontaktovat uživatele:

Zamrzlý puň?a

Příspěvek od Ahmed »

Ahoj lidičky, při?el první mráz a můj kočár stávkuje :(
Nereaguje na dálkové, jde odemknout pouze přes klíč. Kufr nejde vůbec, ani z palubky. A hlavně mi ukazuje uplně prázdnou nádr? (ručička je uplně na dně a kontrolka bliká) a přitom benzín tam zcela jistě je.
Včera jsem zavolal asistenční slu?bu, ale ne? jsme dorazily do servisu tak se vrátilo v?e do normálu, tak?e nebylo co diagnostikovat. Prosím pomozte. Děkuji za v?echny odpovědi a nápada. Díky.

Zopmněl jsem dodat, ?e problém je hlavně v tom, ?e kdy? chci nastartovat, tak ani ?uk. Doslova !!! Autíčko nevydá ani hlásku :cry:
wenca
Štamgast
Příspěvky: 345
Registrován: sob pro 29, 2007 12:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od wenca »

První věc je asi nabít baterku .
Grande Punto 5D 1,2 Dynamic - New Orleans blue
Ahmed
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 30, 2008 11:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ahmed »

Baterka je ok, včera se auto při odtahu probudilo. Řidiče napadlo, at vyzkou?im dálkový z kabiny a puňta "zamrkal". Tak napůl cesty zastavil, já jsem vyskočil na nahoru a nastartoval, naprosto v pohodě. A navíc světla normálně svítí, tak?e baterka by měla být ok. Ale na druhou stranu, kdy? strčim klíč do zapalování, tak nesvítí. A to by před nastartováním asi měla nee??!!

Tak jsem to na?tudoval.... baterka se nerosvítí, kdy? je klíč v poloze MAR (je nabitá) ale rad?i ji je?tě nabiju. A kontrolka paliva ukazuje nesmysly. To je můj problém. Teď prosím nějakou genialní radu... :cry:
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Nevím jak má? starou baterku (auto), ne? začne? něco ře?it přes servisy, zkus si půjčit nějakou stoprocentní. Mů?ou ti v baterii blbnout články, u? se mi to jednou stalo. Někdy baterka funguvala normálně, někdy se auto mohlo zbláznit, nebo nebo neragovalo vůbec jako tobě.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Jo a diagnostikovat se da vzydky. Ridici jednotka si vetsinu takovych anomalii pamatuje dokud ji to v servisu nevymazou pres diagnostiku.
Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Zamrzlý puň?a

Příspěvek od Dušan »

Ahmed píše:Ahoj lidičky, při?el první mráz a můj kočár stávkuje :(
Tobě u? nic jiného neporadím, ne? se tu ře?ilo.

Jenom mně se včera dopoledne stalo, ?e mi dálkáčem ani zevnitř ne?el otevřít kufr, podařilose a? za chvíli, asi na 10. pokus :evil:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Ahmed
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 30, 2008 11:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ahmed »

Děkuji v?em za odpovědi, hlavně za tu, ve které bylo, ?e řídící jednotka má jakousi historii. To jim omlátim o hlavu.

Jinak pro kompletní vyobrazení situace přikládám v?echny závady, které mi mráz působí.

- dálkové ovládání vůbec nereaguje. Přes klíč odemknu.
- Kdy? otočim klíčem do polohy MAR - tak se mi nerozsvítí kontrolka baterie a mazání, jinak v?e svítí jak má
- baterie je nabitá, vím zcela jistě. Stáří baterie je rok,doufám, ?e jsem nezaspal výměnu, ale nemám za sebou je?tě ani první garančku
- ukazuje mi to naprosto prázdnou nádr?
- nefunguje čudlík pro zámky zevnítř, posilovač city, trojúhelní, kufr a ani rádio nejde (při zapnutí to pí?e nějaký nesmysl
- světla normálně svítí, obrysovky, normální i dálkové
- a kdy? se konečně rozhodnu otočit klíček a nastartovat tak auto ani necvakne, prostě nereaguje.


Jinak dnes odpoledne jsem při?el podruhé k autu, (u? bylo o něco tepleji).
Odemkl jsem, nasedl a odjel jako by nic. V?e bylo v tom nejlep?ím pořádku, auto chytlo okam?itě. Tak nevím.
Pokud by je?tě někoho něco napadlo, tak jsem napi?te, moc děkuji.
Ahmed
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 30, 2008 11:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ahmed »

Jinak bych chtěl v?em řící, ?e máte moc krásná auta :D
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

No vzhledem k tolika nedostatkum ktere jsi popsal je docela mozne ze bude spatna prave ridici jednotka. Protoze ma na starosti veskere funkce a pokud ti nejde "polovina auta" je do dost pravdepodobne ze to bude prave ona. :?
Obrázek
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

A nebo mu mů?e blbnout ta baterka, ale spí?e to bude tou řídící jednotkou. Ví? co zkus pří?tě, ne? zavolá? asistenci. Odpojit na pár minut baterku, stačí jen ten pól jak je na "rychloupínák". Pak zkus znovu nastartovat, či odemknout.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Tak podle toho co Ahmed pí?e, bych si u? vůbec nelámal hlavu, auto odvezl do servisu, odevzdal i s klíčema a reagoval a? na "Závadu jsme zjistili a odstranili v rámci záruky."
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

No pokud auto má v záruce, jel bych do servisu také, toto co jsem napsal, je spí?e taková nouzovka...
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Předpokládám, ?e v záruce ho má, aspoň psal, ?e za sebou nemá je?tě první garančku.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Ahmed
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 30, 2008 11:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ahmed »

Děkuji v?em za odpovědi a za nápady. Auto v záruce je.
Vzhledem k tomu co se tu napsalo, mi nezbývá nic jiného ne? zkusit ten rychloupínák na baterce a pak to ?oupnot do servisu.
Pokud bude je?tě někoho zvás zajímat co způsobilo tuhle závadu, tak vás budu po novém roce, hned jak to v servisu vyře?í informovat.
Díky v?em :!:
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Nemas zac a urcite dej vedet at jsme zase o neco chytrejsi. 8)
Obrázek
Odpovědět