LPG

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: LPG

Příspěvek od tkupilik »

MAP presne znamena Manifold (Absolute) Pressure, cesky absolutni tlak v sani
GP 1.4 Tjet
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: LPG

Příspěvek od Jarouš »

nebo se někdy taky používá MAF - mass air flow. Ale to spíš výraz pro klasickou váhu vzduchu, tedy správněji měřič průtoku vzduchu.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: LPG

Příspěvek od Mara87 »

Baterce v autě pomalu ale jistě končí její život, njn, už je přeci jenom 7 let stará. Mám novou ale větší, do toho plata kam se má upevnit se ale vleze. Bohužel před lety při montáži LPG namontovali ŘJ od plynu právě za baterku, takže tu novou tam teď momentálně nemohu dát. Chci se zeptat zda tu jednotku mohu dát někam jinam nebo to mělo nějaký význam že ji dali právě nad to plato. Nevím zda ŘJ třeba nevadí že na ní bude lítat bordel či něco jiného co vletí do motorového prostoru.
Díky
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Uživatelský avatar
lukynen
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 12, 2013 14:34
Bydliště: Znojemsko

Re: LPG

Příspěvek od lukynen »

Zřejmě ji dali k baterce,bo já ji tam mám taky a vypadá to ,že je to nejčistější místo v motoru a nebude to ideální když to bude na tom sajrajtu co letí motorovým prostorem.

:wink:
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

Mara87 píše:Baterce v autě pomalu ale jistě končí její život, njn, už je přeci jenom 7 let stará. Mám novou ale větší, do toho plata kam se má upevnit se ale vleze. Bohužel před lety při montáži LPG namontovali ŘJ od plynu právě za baterku, takže tu novou tam teď momentálně nemohu dát. Chci se zeptat zda tu jednotku mohu dát někam jinam nebo to mělo nějaký význam že ji dali právě nad to plato. Nevím zda ŘJ třeba nevadí že na ní bude lítat bordel či něco jiného co vletí do motorového prostoru.
Díky
Ja tu jednotku mam vedla nadrzky na vodu a hrdlom na ostrekovac vyrobili mi tam taky drziacik
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: LPG

Příspěvek od Mara87 »

Myslim si ze ta jednotka by mela byt odolna.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Uživatelský avatar
lukynen
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 12, 2013 14:34
Bydliště: Znojemsko

Re: LPG

Příspěvek od lukynen »

No já to zkoušet nebudu. Nová baterka stojí míň jak řídící jednotka ;)
:>
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

Tam kde ju mam ja je v pohode najazdene ma asi 120000km
A stale v pohode cistucka.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
lukynen
Návštěvník
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 12, 2013 14:34
Bydliště: Znojemsko

Re: LPG

Příspěvek od lukynen »

1nekros1 píše:Tam kde ju mam ja je v pohode najazdene ma asi 120000km
A stale v pohode cistucka.





Předpokládám že tady v tom trojúhelníku Nádržka hrdlo a baterka ji máme všichni ,jen ty mimo prostor držáku baterie.
Je tam větší prostor když je to benzín oproti dieslu.
https://www.google.cz/search?q=foto+mot ... B630%3B420

popřípadě řekni kde ji máš přesně.
U mne tedy mezi světlem a nádržkou jedou pěkné věci hlavně v zimě. viz odkaz
https://www.google.cz/search?q=foto+mot ... B784%3B523
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: LPG

Příspěvek od Mara87 »

Mezi baterkou a zadni stenou motoroveho prostoru. Bohuzel je umistena jeste nad drzakem baterie, takze musim castecne rozplest ten kabelovej svazek od LPG abych ji mohl o kousek posunout. Chci ji pripevnit na zadni stenu motoroveho prostoru.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
antoni
kolemjdoucí
Příspěvky: 42
Registrován: čtv pro 11, 2014 21:45

Re: LPG

Příspěvek od antoni »

Mám Fiat Grande Punto 1.4 16V 70kW asi 3 týdny, najeto 108 000 km. Jezdím do práce denně tam a zpátky asi 80 km. Spotřeba na benzín podle PP 5,4l (Je v tom 2x přes město, zbytek po okreskách s lehkou nohou). Už jsem objednán na plyn, tak se těším na spotřebu a doufám, že bude tak do 7,5l. Doteď jsem jezdil s Peugeotem 205 1.6 GTI 83kW (klasické přisávání plynu do sání) a spotřeba byla 8,5l plynu (Několikrát měřeno do vyjetí). Oproti Fiatu to byla raketa a nešetřil jsem ho. Ale nedá se to vůbec srovnávat. Tam jste jeli 80km/h, auto řvalo, a připadalo vám to, že jedete 150km/h. S Fiatem při 80km/h neslyšíte motor.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: LPG

Příspěvek od tkupilik »

Pak se pochlub jak jsi dopadnul, LPG v starjetu pry taky dela potize (je to skoro stejny motor jako tjet) a seltimo doporucoval adaptery pod vstrikovace (ktere jsem testil a ty na tjetu fungovali dobre, akorat pak nesla sesroubovat vstrikovaci lista). Na starjetu je jinak udelana vstrikovaci lista a meli by tam jit strcit, maj obrovskou vyhodu, ze te nevrta do sani (jedina dira jen na podtlak). Dost bude zalezet zda ma plynar zkusenost s fiatem a jak se trefi se vstrikama plynu v sani. Blba instalace se vyznacuje skubanim pri akceleraci a neklidnym volnobehem.
GP 1.4 Tjet
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: LPG

Příspěvek od Mara87 »

počítej s tím že se ti spotřeba zvedne cca stejně jako mě. Tj. asi o 2 l/100km.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
antoni
kolemjdoucí
Příspěvky: 42
Registrován: čtv pro 11, 2014 21:45

Re: LPG

Příspěvek od antoni »

To jste mě překvapili, že by s LPG mohly být nějaké potíže. Firma je renomovaná (HTS Zábřeh-co vím, tak to dělá nejméně 10let, vybavuje LPG sanitky apod.), doufám, že to proběhne bez problémů. Na Peugeotu byl neustále problém s volnoběhem, auto někdy zdechalo u křižovatek. A podle ročního období jsem musel ručně přidávat volnoběh.
A vyšší spotřeba až o 2l se mi zdá moc. O 1-1,5l to by bylo normální, ale o 2 je už moc. No nepředbíhejme, potom poreferuji.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

antoni píše:To jste mě překvapili, že by s LPG mohly být nějaké potíže. Firma je renomovaná (HTS Zábřeh-co vím, tak to dělá nejméně 10let, vybavuje LPG sanitky apod.), doufám, že to proběhne bez problémů. Na Peugeotu byl neustále problém s volnoběhem, auto někdy zdechalo u křižovatek. A podle ročního období jsem musel ručně přidávat volnoběh.
A vyšší spotřeba až o 2l se mi zdá moc. O 1-1,5l to by bylo normální, ale o 2 je už moc. No nepředbíhejme, potom poreferuji.
Ako pise tkupilik bude ti to sklbat okolo 2750-3250 otacok uz som to tu x krat pisal co vsetko to bude robit a mozu to tuningovat ako chcu. A aj tue adaptery tam maam.
Proste ten plyn sa nevi prisposobit tomu ze sa zmeni casovanie. Alebo uz neviem v com to moze byt. A jebe. Nato uz mam na plyne cez 110000km a v pohode. Spotreba dialnica 9-10. 50%dialnica a potom kombi dedina a mimo mi to vychadza okolo 8. A ked cisto rychlost dodrziavas do 100km/h tak okolo 7.3 menej ako 7 nedas ani za nic.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět