LPG

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Re: LPG

Příspěvek od Mara87 »

Já to mám 3 roky, a vpohodě. Přečti si moji předešlou zprávu jak je formulovaná, já to neporovnávám.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: LPG

Příspěvek od tkupilik »

Tak takhle to vypada. Funguje to vyrazne lepe nez puvodni umisteni trysek (jsou patrne zalepene diry). Tri valce jedou fakt pekne, neni rozdil mezi benzinem a plynem, ale jeden valec zlobi, zlobil i s adapterem a zatim nemuzu prijit na to proc.
P1010265.jpg
P1010265.jpg (150.87 KiB) Zobrazeno 3768 x
GP 1.4 Tjet
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Re: LPG

Příspěvek od Foligno »

Ahojte. Dnes se asi něco přihodilo manželce při tankování lpg. Vybafla na mně více věcí, ze kterých jsem dokupy nebyl chytrý, ale k lpg:
Máme systém elpigas, nádrž asi 38, víc se mi tam nikdy nepovedlo natankovat.
Plyn jsme vyjeli, píplo to, tlačítkem přepnutý provoz na benzin- dneska dojela k pumpě(tam tankujeme běžně), natankovalo se 17 litrů a stojan hlásil full.Řekla té paní že to není možné, ať to zkusí dále, že jsme byli prázdní, ona to vynulovala tankovala dál a natankovala podruhé 38 litrů- divné -chtěla jí započítat 55 litrů. měření hladiny je plovákové- mechanické???
Mně se to ještě nestalo, nebo vůbec nalítali jsme na plyn cca 25tis km.
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: LPG

Příspěvek od tkupilik »

Dneska jsem byl odladit mapy LPG a navrtane sani z predchoziho postu je cesta k uspechu u tjetu (asi i starjetu). Neni poznat rozdil mezi palivama, tjet jede na LPG jak strela. Mam tam jediny problem, prekvapilo me jak je LPG citlive na bohatost, mam chiplej motor a u 4000rpm pod plnym plynem se benzinova jednotka zblazni a zacne tam pumpovat silene benzinu a lpg ten pomer neda - to byla pricina proc to skubalo. Ladil jsem to podle napeti na lamba sondach, ten skok v davkovani benzinu je na nich krasne videt a s tim co se da nastavit na magic ridici jednotce se me nepovedlo to vykompenzovat. Sirka vstrikovacich pulzu se navic dostane mimo oblast map ktere na magicu maji :(. Proste to asi v 4500 rpm ECU strasne uleje a lpg pak zacne vypadavat, benzinu to nevadi. Mozna je na vine ridici jednotka lpg, protoze se ji slejou pulzy do stavu otevreno a ona to pritom musi na LPG ochudit... Nakonec jsem se na to vykaslal a zapnul jsem aby se nad 4000 prepla na benzin. Tohle byl jediny problem ktery byl, mozna je na vine chiptuning, kdovi proc to tuner takhle nastavil.
Takze tjet na lpg jede paradne, neni poznat rozdil, zadne skubani, chcipani, krasnej volnobeh.
GP 1.4 Tjet
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: LPG

Příspěvek od tkupilik »

Jo a kdyby jste nekdo potreboval servisni kabel na LPG jednotku, staci koupit tohle http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... &_from=R40
Blaznivej cinan to prodava za 40 kacek i s postovnym. K tomu se koupi jen konektor (v pripade magic je to 4 pinovy superseal) a mate USB kabel hotovej. V nouzi staci jen dratky strcit do konektoru v aute, gnd na gnd (cerny), tx a rx metodou pokus omyl zjistit ktery kam a napajeci se nezapojuje (cerveny).
P1010269.jpg
P1010269.jpg (81.87 KiB) Zobrazeno 3729 x
GP 1.4 Tjet
sekac
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 08, 2014 21:10

Re: LPG

Příspěvek od sekac »

Ahojte. Mam GP rok vyroby 2012 prestavba na lpg od vyroby. Po cca 22tkm sa objavil problem pri starte. Auto nastartuje cca 1 az 2sekundy popezi a motor zhasne a nasledne dalsi start je uz OK. Zacalo to robit pri teplote cca 10 °C. Po aktualizacii riadiacej jednotky to prestalo robit ale len docasu. Teraz sa to objavylo zase ale pri teplote cca 15°C. Problem sa vsak prejavoval len pri startoch po dlhsej dobe (auto vecer odparkovane a rano nenastartovalo na 1.krat ale az na druhy) V servyse mi povedali ze su zanesene sviecky ze po kazdych 2 nadrziach LPG mam vyjazdit 1 nadrz benzinu. Mne to pride ako blbost. Auto riadne servysovane u autorizovaneho predajcu Fiat. Teraz mi tie sviecky vymenili a dali nove a mam to testovat ako sa to bude spravat. Mal niekto neaky podobny problem? DIK
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Zdenda »

Problém mají všichni co jezdí na plyn :) Když si koupí auto které má jezdit na benzín :shock: Dobře vám tak šetřílkové. :)
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
sekac
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 08, 2014 21:10

Re: LPG

Příspěvek od sekac »

to nieje plynom lebo robi to i na benzin HA
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Zdenda »

Nejsem mechanik ale asi to vypadá na špatný Map čidlo,musíš počkat jestli to Jarouš potvrdí.
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od 1nekros1 »

a ked ti vymenili sviecky tak odvety pohode? ci nemenili ste ich? lpg je haklive aj na dobre sviecky a hlavne tie 3000kontaktove. ale je to blbost aby 2lpg a 1 benzin nadrz sa jazdilo ja jazdim 100lpg k 1benzinovej (ta jedna sa minie pri startoch za studena)
a vsetko ok. tam bude inaksia chyba.
ale ako vravi zdenda asi ten map bude zly
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: LPG

Příspěvek od Jarouš »

aj Jarouš vraví ako Zdenda 8)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: LPG

Příspěvek od tkupilik »

Ten MAP neni jednoznacnej, v pripade LPG muze provoz na LPG rozjebat fuel trimy a protoze start je samozrejme na benzin, je pak i davkovani benzinu blbe. Tzn bud na to juknout diagnostikou a nebo proste skus pred tim startem kdy jsou problemy odpojit baterku (to smaze adaptace ktere se to naucilo pri jizde na LPG) nebo predtim jezi na benzin, alespon 20 kilaku.
GP 1.4 Tjet
sekac
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 08, 2014 21:10

Re: LPG

Příspěvek od sekac »

No po vymene sviecok a po restarte PP to zatial nespravilo ale zatial je to len jeden den od vymeny. A moze sa ten Map sam zblbnut po neakom case? a zahada je ze to roby len pri urcitych teplotach a len pri prvom starte po dlhsej dobe cca 10-12 hodin
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: LPG

Příspěvek od Jarouš »

90% MAP
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
sekac
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 08, 2014 21:10

Re: LPG

Příspěvek od sekac »

Co presne to MAP znamena?
Odpovědět