Spotřeba oleje

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Mne to olej napodiv nezerie, ale aj to je vraj vada. Ked sa olej nemina, je to castym startovanim a jazdou so studenym motorom, pricom sa olej riedi naftou. To tvrdil chlapik od Fiatu v jednom casopise.
To bolo na margo toho, ze v JTD sa stalo, ze praskla rozvodova retaz. Problem vsak bol aj v tom, ze experti s danym problemom prvykrat menili olej po 40-50tis. km.

EDIT>
No trochu mierna zmena :) Asi to bude zimou a roztaznostou materialov, lebo stratu oleja som badal az teraz, v lete vobec nic. Naposledy som ho kontroloval v septembri, teraz uz bol velky rozdiel. Pri miernom naklone auta dolava olej ledva lizol spodnu rysku, po doliati 2dcl to uz na rovine stuplo do 1/3 od spodku, po doliati dalsich 2.5dcl to stuplo k 3/4 horneho rozsahu mierky.
Motor az tichsie slape pri studenom starte :)
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

g-lobby píše:
1nekros1 píše:
g-lobby píše:přijde mi ?e beruna začala dost papat olej... od poslední výměny někdy v dubnu/květnu jsem dolil minimálně litr a to s tím autem nenajeli snad ani 8.000 km... navíc jak se zmiňuju jinde je tam na víčku bílá emulze :(
ked jazsis velmi kratke trasy tak teraz cez zimu sa to tam moze objavit ale samozrejme moze to byt aj nieco ine zavaznejsie. a olej to papalo aj mne aspon som si myslel a ked som teraz sam doma menil olej som zistil ze mi to papalo olej cez filter kedze v origos fiat servise to nedotiahli dobre tak mam cil cely motor zajebany od oleja
děkuji... i kdy? tou zimou to asi nebude proto?e první půllitr se tam lil asi v říjnu a teď druhej... a nikde není vidět, ?e by to sáklo... :roll: je?tě jednou díky...
Ja mam to same, taky motor cisty, nikde nic nakape ale olej se strácí.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

olej

Příspěvek od Mara87 »

Problem,
ve středu du svoje GP odvest do servisu kde me montovali LPG. To jsem si nechal v lednu namontovat. V březnu jsem měnil olej a včera jsem ho dolíval. Tak?e se za 2 měsíce a pár dní stratili 2 litry oleje (asi 2500 km).
Hruza, ´tak me zajma jestli tam pri montazi LPG neco ne´pokazli. Pac tato spotreba oleje me prijde teda dost drsna. Motor totiz zacal nejak divne startovat tak jsem see mrkl na olej a nestacil jsem se divit kdyz jsem na tom dratku nikde olej nevidel. Nevite kudma vsude to muze unikat. Motor je cisty ani pod sebou nezanechavam mastne fleky takze olej musi se spalovat. Ale kudme vsude se muze dostat do motoru??? Vim ze prez pistni krouzky a dalsi moznosti nevim. Nevite nahodou cca kolik muze stat oprava i s materialem kdyby to slo prez pistni krouzky???
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od milhaus »

6 000Km .....to já dolévám tak po 2 tis cca půllitru, ale to mo?ná ani ne.Mám najeto 108 000 .U? jsem si na to zvykl, pun?a jezdí bez problémů, spotřeba zhruba 6l/100, kouř z výfuku ?ádný, hold má ?ízeň no. :mrgreen:
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

problem

Příspěvek od Mara87 »

No ale já mám najeto jen 41000km. Ale za dva či tři tisíce km spotrebovat 2litry oleje, to je mazec,. Jsem zvedav co me reknou. Ale musim to resit pac s takovou bych neudelal v unoru emise na první STK.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Příspěvek od Jarous1 »

Man?elka má Punto Classic 1,2 (rv 12/2005)a olej dolévat nemusím. Najeto 61t.km a je?děno na krátké trasy - 7km do práce a to samé zpět. Předepsaný olej má Selenia 20k(10w40). Díval jsem se,?e u GP je doporučen 5w40, zřejmě z důvodů del?ích servisních intervalů. Mo?ná proto bere trochu oleje....
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

tak ja jsem zatim nedolil najeto 2500km

Je pravda ze ve starem puntu 1,2 44kw jsem za 130 tisic km nedolival :-) opravdu!!!
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

problem

Příspěvek od Mara87 »

Tak je to vyře?ené, byl jsem v servisu a kdy? se nechalo odmontovat sání vzduchu tak u? byl vidět olej na motoru. Do saní vede přepad motorového oleje a ta hadica byla praskla, takze to uteklo tama. To vysvetluje proc podemnou nikdy na parkovi?ti nebyla lou?a kdy? tama teče olej jen při nastartovaném motoru. Podle stavu hadice která byla silně steřelá a celá popraskaná tak ?e kdy? se ohla tak bylo vidět dovnitř. Tak?e vám v?em doporučuji odmontovat vzduchové sání (dr?í jen na dvou ?roubech) a podívat se zda nemáte taky ?patnou hadici.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: problem

Příspěvek od Dušan »

Mara87 píše: Podle stavu hadice která byla silně steřelá a celá popraskaná tak ?e kdy? se ohla tak bylo vidět dovnitř. Tak?e vám v?em doporučuji odmontovat vzduchové sání (dr?í jen na dvou ?roubech) a podívat se zda nemáte taky ?patnou hadici.
Ta hadice a její praskání se u? zde ře?ilo: http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/view ... 5&start=90
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

problem

Příspěvek od Mara87 »

OK, díky, nemám čas pročítat uplne vse
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

To je právě ta chyba :) Zdenda
Ps : Mě na to při?el Lukín ?e je v pr... :D
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Mne milacik dako zacal zrat olej, za poslednych 5000km som dolial pol litra.


Cim to moze byt, ze to zacalo tolko pozierat?

Znepokojuje ma to, ako vyzera turbicko. Inde olej nevidiet, mlacky nerobim.
http://makovnik.radio9.sk/02082011476.jpg

Vdaka za tip[/url]
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

nic si z toho nedelej, me to za 3000km sezralo neco kolem 1,5l. Nikde neprisli na zavadu. Bylo me receno ze auto muselo mit nejakej spatnej den.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Kolacok píše:Mne milacik dako zacal zrat olej, za poslednych 5000km som dolial pol litra.


Cim to moze byt, ze to zacalo tolko pozierat?

Znepokojuje ma to, ako vyzera turbicko. Inde olej nevidiet, mlacky nerobim.
http://makovnik.radio9.sk/02082011476.jpg

Vdaka za tip[/url]
Tu mastnotu co tam vidí? způsobuje oddech sání motoru který je pravě napojen do sání před turbo, to ale není místo kudy by to spotřebovávalo olej.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

J.B. píše:já doplnoval po prvních 6000.km půlitřík zrovna min.týden...
To se tam ve?lo? Mám najeto 3800 a úbytek oleje ?ádný.
Odpovědět