Spotřeba oleje

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

jinak kdo by mel zajem tak na aukru prodava borec 5 litru selenia 5W-40WR za 1400 Kč coz je skvela cena, ale ma uz poslednich 5 litru tak si pripadne pospeste, ja uz obednane mam ;-)
http://www.aukro.cz/item579528039_selen ... _novy.html
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

Lidičky, mám GP ji? 2,5 roku a jezdím bez problémů. Jen jedna věc mě celkem tí?í. Spotřeba Oleje. Kdy? jsem v Březnu vyměnoval olej tak jsem měl u? neco pod minimum oleje. Vubec sem o tom nevedel. A dnes jsem musel olej dolít. Tak?e Motor má najeto 33000km a po 6000 jsem musel dolít neco málo přes 0,5l. Je to normální nebo je něco ?patně. Jestli valí olej do válců tak to se okam?itě GP zbavuji. Nehodlám co pul roku dolívat olej. Dnes j?em ho měl u? po minimum.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Já jsem cca při 30 000km (před výměnou) také doléal asi 0,5 l oleje.
Dal?í km (dnes mám skoro 65 000 km) a hladina oleje bez problémů
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

To jako ?e je normalní abych ka?dých 6000km doléval 0,5l oleje???
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Tak 6000 km - to si normální není.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Koukal jsi zespodu, jestli ti ten olej někde teče?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

bych prave ze rek, me se to nezasatvi na polovine ale jde to furt dolu. Dneska jsem uz byl pod minimem tak jsem dolival. Zítra zavolam do Fiatu a poptám se. Čím si myslíte ?e to mů?e být??? To auto nebylo nějak trápený aby to ?ralo olej přez válce.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Mara87 píše:Lidičky, mám GP ji? 2,5 roku a jezdím bez problémů. Jen jedna věc mě celkem tí?í. Spotřeba Oleje. Kdy? jsem v Březnu vyměnoval olej tak jsem měl u? neco pod minimum oleje. Vubec sem o tom nevedel. A dnes jsem musel olej dolít. Tak?e Motor má najeto 33000km a po 6000 jsem musel dolít neco málo přes 0,5l. Je to normální nebo je něco ?patně. Jestli valí olej do válců tak to se okam?itě GP zbavuji. Nehodlám co pul roku dolívat olej. Dnes j?em ho měl u? po minimum.
Pí?e?, ?e má? najeto 33 tkm. V březnu 2010 jsi měnil olej. Poprvé? Stav oleje pod minimem - překvapení? Co třeba častěji kontrolovat? :wink: V podstatě z tvého dotazu není jasné jak je to se spotřebou oleje po dobu těch 2,5 let. Taky by to chtělo napsat, jaký olej leje?, jestli má? auto od novoty, jestli jsi se zvý?enou spotřebou oleje obrátil v rámci záruku na FIAT atd.

To, ?e to jednou se?ralo 0,5 litru během 6000 km nic neznamená. Koukni na motor, pod auto, jestli to nikde neteče.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

I na můj dotaz jsi neodpověděl, zda-li jsi spodek prohlédl jestli neteče. To je první co bys měl udělat ne?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

Jedná se o uz jsem menil olej 2x. Jednou na Garancce a pak sem si to zacal zajistovat sam. Davam tam origos olej Selenia co tam primo patri. Naposledy jsem menil olej v breznu a od te doby sem najel 6000 km. Olej dle prubeznych kontrol klesal. Pred mesicem sem mel jeste nad minimem, dnes jsem uz mel pod minimem.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

neprohlizel, ale abych rekl pravdu tak mastnej flek podemnou na parkovisti nezustava
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

se spotrebou jsem se neobracel na Fiat pac sem si toho vsiml az po zaruce. Auto mam od novoty.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

přijde mi ?e beruna začala dost papat olej... od poslední výměny někdy v dubnu/květnu jsem dolil minimálně litr a to s tím autem nenajeli snad ani 8.000 km... navíc jak se zmiňuju jinde je tam na víčku bílá emulze :(
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

g-lobby píše:přijde mi ?e beruna začala dost papat olej... od poslední výměny někdy v dubnu/květnu jsem dolil minimálně litr a to s tím autem nenajeli snad ani 8.000 km... navíc jak se zmiňuju jinde je tam na víčku bílá emulze :(
ked jazsis velmi kratke trasy tak teraz cez zimu sa to tam moze objavit ale samozrejme moze to byt aj nieco ine zavaznejsie. a olej to papalo aj mne aspon som si myslel a ked som teraz sam doma menil olej som zistil ze mi to papalo olej cez filter kedze v origos fiat servise to nedotiahli dobre tak mam cil cely motor zajebany od oleja
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

1nekros1 píše:
g-lobby píše:přijde mi ?e beruna začala dost papat olej... od poslední výměny někdy v dubnu/květnu jsem dolil minimálně litr a to s tím autem nenajeli snad ani 8.000 km... navíc jak se zmiňuju jinde je tam na víčku bílá emulze :(
ked jazsis velmi kratke trasy tak teraz cez zimu sa to tam moze objavit ale samozrejme moze to byt aj nieco ine zavaznejsie. a olej to papalo aj mne aspon som si myslel a ked som teraz sam doma menil olej som zistil ze mi to papalo olej cez filter kedze v origos fiat servise to nedotiahli dobre tak mam cil cely motor zajebany od oleja
děkuji... i kdy? tou zimou to asi nebude proto?e první půllitr se tam lil asi v říjnu a teď druhej... a nikde není vidět, ?e by to sáklo... :roll: je?tě jednou díky...
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Odpovědět