Spotřeba oleje

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:
Du?an píše:Dra??í olej v?dy neznamená ?e je lep?í.
Tady ta diskuse není o dra??ím či levněj?ím oleji, ale o předepsaném výrobcem a jiných. Majitelé vylágrovaných motorů na alfách, kteří ?etřili na oleji a nepou?ívali Selenii (přece jen je dra??í a alfy olej ?erou), by mohli povídat...
Projizdel jsem starsi diskuze na tema olej a ty sam jsi psal, ze nejde o znacku oleje ale o to aby mela stejnou specifikaci coz Castrol ma, a neverim tomu, ze kdyby treba Shell byl tak skodlivy pro jine auta nez treba ferrari, ze by byl tak pouzivany, proste vsechny oleje se stejnou specifikaci jsou skoro stejne. Pak jen zalezi na znacce kterou kazdy preferuje, ja preferuju levnejsi castrol a vy mne tu kritizujete jako bych tam lil lukanu, nechapu 8)
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

.bany píše:
Davids píše:chystam se na vymenu oleje a vaham mezi http://www.aukro.cz/item549481896_castr ... darma.html a drahsi variantou http://www.aukro.cz/item549487601_castr ... _zdar.html

vyplati se priplatit za tu drahsi variantu? chtel jsem selenii wr ale je na mne vcelku draha. Cekam na kritiku diky.
krytika pride to si pis,jinak podle me na oleji kazdopadne nesetrit,to je dost velka blbost,motor je jedna z nejdulezitejsich casti auta chlape,bez ni budes tak moct jezdit skopce,a nebo as neco pridres casem bude to stat rozhodne vic nez cennovej rozdil mezi oleji! jeste jedna vec,pokud chces zachovat zivotnost tak tam lej jen to co se tam ma lejt,jejich oleje sou delany primo na jejich motory,pokud tam budes davat neco jinyho s kratis jejich zivitnost to si pis,mam znamiho kterej dela i fiaty a rika to furt,jak tam lejes neco jinyho sou furt problemy,
No myslim si, ze pouziti oleje znacky Castrol nebude takovy hrich ne? delas s toho kowbojku :D
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Davids píše:
Jarou? píše:
Du?an píše:Dra??í olej v?dy neznamená ?e je lep?í.
Tady ta diskuse není o dra??ím či levněj?ím oleji, ale o předepsaném výrobcem a jiných. Majitelé vylágrovaných motorů na alfách, kteří ?etřili na oleji a nepou?ívali Selenii (přece jen je dra??í a alfy olej ?erou), by mohli povídat...
Projizdel jsem starsi diskuze na tema olej a ty sam jsi psal, ze nejde o znacku oleje ale o to aby mela stejnou specifikaci coz Castrol ma, a neverim tomu, ze kdyby treba Shell byl tak skodlivy pro jine auta nez treba ferrari, ze by byl tak pouzivany, proste vsechny oleje se stejnou specifikaci jsou skoro stejne. Pak jen zalezi na znacce kterou kazdy preferuje, ja preferuju levnejsi castrol a vy mne tu kritizujete jako bych tam lil lukanu, nechapu 8)
Já jsem reagoval na Du?ana.. :wink:

Ale je fakt, ?e z doslechu a informací, které jsem na?el na netu, plyne, ?e Castrol asi není nic extra. (a? jsem trochu konkrétní, tak: vět?ina si stě?ovala, ?e s Castrolem má motor vět?í spotřebu oleje, některým se údajně po Castrolu začaly ozývat hydro?tely atd. Nevím co je na tom pravdy, ale mě tyto informace udr?í u Selenie) Samozřejmě, pokud splňuje výkonostní a viskozitní specifikaci po?adovanou pro tvůkj motor, klidně ho tam nalej.
Chtěl jsi sly?et názory a kritiku na 5l fla?ku Castrolu, tak tady jsou. Vem si z nich, co uzná? za vhodné.. :wink:

A k těm preferencím: Myslím, ?e je to přijatelný poměr cena za litr/značka oleje. Mogul s odpovídající specifikací najde? taky a mo?ná, ?e cenou bude pod Castrolem...
Naposledy upravil(a) Jarouš dne čtv úno 12, 2009 20:52, celkem upraveno 1 x.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:
Davids píše:
Jarou? píše: Tady ta diskuse není o dra??ím či levněj?ím oleji, ale o předepsaném výrobcem a jiných. Majitelé vylágrovaných motorů na alfách, kteří ?etřili na oleji a nepou?ívali Selenii (přece jen je dra??í a alfy olej ?erou), by mohli povídat...
Projizdel jsem starsi diskuze na tema olej a ty sam jsi psal, ze nejde o znacku oleje ale o to aby mela stejnou specifikaci coz Castrol ma, a neverim tomu, ze kdyby treba Shell byl tak skodlivy pro jine auta nez treba ferrari, ze by byl tak pouzivany, proste vsechny oleje se stejnou specifikaci jsou skoro stejne. Pak jen zalezi na znacce kterou kazdy preferuje, ja preferuju levnejsi castrol a vy mne tu kritizujete jako bych tam lil lukanu, nechapu 8)
Já jsem reagoval na Du?ana.. :wink:
A ja reagoval na tebe, ze kritizujes ze chci jit do levnejsiho to ale neznamena do mene kvalitnejsiho oleje nez je selenia ktera stoji 780 kc 2 litry potrebuji 3,2 litru coz znamena koupit 2x2 litry, a proc nekoupit za 899 KC litru 5, to neni setreni to je jenom nakup z rozumu ;-) sluzbu mi to udela stejnou jenom nebudu moct machrovat s tim, ze mam olej primo od vyrobce, coz mi zily netrha 8)

No mogul zrovna neni neco po cem bych prahnul, tet mam v aute valvoline od predchoziho majitele a jsem s nim spokojeny, ale chci zkusit ten castol znamy jezdi s octavou II na sluzebky lije tam castrol 120 000km najezdenych a je spokojeny. A kdyby to byl nejaky shit tak by to asi BMW nepreferovalo do svych vozu 8) proste nemusim jit se stadem a lit tam seleniu, tak jako jsem nesel ze stadem a nekoupil Golfa nebo Octavku, ikdyz to ma 90% lidi co znam.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Davids píše:
Jarou? píše:
Davids píše: Projizdel jsem starsi diskuze na tema olej a ty sam jsi psal, ze nejde o znacku oleje ale o to aby mela stejnou specifikaci coz Castrol ma, a neverim tomu, ze kdyby treba Shell byl tak skodlivy pro jine auta nez treba ferrari, ze by byl tak pouzivany, proste vsechny oleje se stejnou specifikaci jsou skoro stejne. Pak jen zalezi na znacce kterou kazdy preferuje, ja preferuju levnejsi castrol a vy mne tu kritizujete jako bych tam lil lukanu, nechapu 8)
Já jsem reagoval na Du?ana.. :wink:
A ja reagoval na tebe, ze kritizujes ze chci jit do levnejsiho to ale neznamena do mene kvalitnejsiho oleje nez je selenia ktera stoji 780 kc 2 litry potrebuji 3,2 litru coz znamena koupit 2x2 litry, a proc nekoupit za 899 KC litru 5, to neni setreni to je jenom nakup z rozumu ;-) sluzbu mi to udela stejnou jenom nebudu moct machrovat s tim, ze mam olej primo od vyrobce, coz mi zily netrha 8)
Jen tak bokem, Selenia se samozřejmě dodává i v balení po 1 litru. To jen naokraj. :wink: "Nákup z rozumu" je v tomto případě tvůj úhel pohledu. Machrovat není třeba, mě stačí, ?e je tam to, co tam má být.
Dále tuto diskuzi pova?uju za vyřízenou :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:
Davids píše:
Jarou? píše: Já jsem reagoval na Du?ana.. :wink:
A ja reagoval na tebe, ze kritizujes ze chci jit do levnejsiho to ale neznamena do mene kvalitnejsiho oleje nez je selenia ktera stoji 780 kc 2 litry potrebuji 3,2 litru coz znamena koupit 2x2 litry, a proc nekoupit za 899 KC litru 5, to neni setreni to je jenom nakup z rozumu ;-) sluzbu mi to udela stejnou jenom nebudu moct machrovat s tim, ze mam olej primo od vyrobce, coz mi zily netrha 8)
Jen tak bokem, Selenia se samozřejmě dodává i v balení po 1 litru. To jen naokraj. :wink: "Nákup z rozumu" je v tomto případě tvůj úhel pohledu. Machrovat není třeba, mě stačí, ?e je tam to, co tam má být.
Dále tuto diskuzi pova?uju za vyřízenou :D
No prodava a co mi to pomuze kdyz potrebuju 3,2 litru??? :D jo kdyby to prodavali po panacich tak by to bylo OK.

Ale Jarous ma pravdu je treba tuto diskuzi uzavrit protoze ja nejsem ten co vsemu rozumi od toho jsou tady jini, kteri si to mysli :-D :-D :-D a tem se nema odporovat 8)
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

off Je to fiat...at uz tam budes lit seleniu nebo lukanu stejne to za chvilku odejde :) off
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

tak ho nechte at si koupi co chce,myslim ze si moch cekat ze te tady sejmou za ten olej,kazdyho vec ne,kdys si clovek nenecha poradit :) tak muze nato casem doplatit,kdys uz bych tam lil neco jinyho tak shell a ne castrol :D
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

a k dlouho se chodí do obchodu pro olej a? se motor přidře...... :D
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

.bany píše:tak ho nechte at si koupi co chce,myslim ze si moch cekat ze te tady sejmou za ten olej,kazdyho vec ne,kdys si clovek nenecha poradit :) tak muze nato casem doplatit,kdys uz bych tam lil neco jinyho tak shell a ne castrol :D
Správně, ?ijeme v demokratické společnosti, tak a? si ka?dý koupí co chce. :D Ale, a? se tady potom nediví, ?e na ?ádost o radu mu lidi napí?ou, ?e Castrol by tam prostě nelili..... prostě jiný názor, tak to na světě chodí.. :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Davids píše:
Jarou? píše:
Davids píše: A ja reagoval na tebe, ze kritizujes ze chci jit do levnejsiho to ale neznamena do mene kvalitnejsiho oleje nez je selenia ktera stoji 780 kc 2 litry potrebuji 3,2 litru coz znamena koupit 2x2 litry, a proc nekoupit za 899 KC litru 5, to neni setreni to je jenom nakup z rozumu ;-) sluzbu mi to udela stejnou jenom nebudu moct machrovat s tim, ze mam olej primo od vyrobce, coz mi zily netrha 8)
Jen tak bokem, Selenia se samozřejmě dodává i v balení po 1 litru. To jen naokraj. :wink: "Nákup z rozumu" je v tomto případě tvůj úhel pohledu. Machrovat není třeba, mě stačí, ?e je tam to, co tam má být.
Dále tuto diskuzi pova?uju za vyřízenou :D
No prodava a co mi to pomuze kdyz potrebuju 3,2 litru??? :D jo kdyby to prodavali po panacich tak by to bylo OK.

Ale Jarous ma pravdu je treba tuto diskuzi uzavrit protoze ja nejsem ten co vsemu rozumi od toho jsou tady jini, kteri si to mysli :-D :-D :-D a tem se nema odporovat 8)
Toho oleje ti stací jenom 3litry vyzkouseno bude to nad pulkou,ale jinej olej ne? selenii bych tam radsi nelil.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

Davids: Uz tam ides dat treti druh oleja. Najprv tam bola selenia, potom tam byvaky majitel lial valvoline a teraz tam ides dat castrol? Tri druhy oleja? Newiem nad cim spekulujes, ale ak ti to s tym valvolinom ide v pohode, uz tam nedavaj dalsi druh oleja. Usetris par stoviek za lacnejsi castrol a do buducna si mozes narobit problemy.
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Za sebe moc nechápu co se ře?í. Jestli Davids s GP nemá potřebu být v?dy a za ka?dou cenu první (netrápí motor na max.), mění olej pravidelně, zachová typ a viskozitu, moc bych značku neře?il, samozřejmě bez extrémů.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Alespon to tu trosku zije :D to je hruza mi pripadate jak skodovkari, kdyz slysi slovo "fiat" taky se muzou zblaznit :-D jo a kamos lije do Laguny 2003, starline tu nejvetsi sracku delanou z vyjetych oleju, a jezdi uz 6 tym rokem ;-) takze bych to zase tak nehrotil ;-)proste je olej jako olej pokud ma A3/B4 nebo jakou to ma mit specifikaci nevidim v tom problem. To je jenom marketingovy tah, kdyz si nasi kdysi poridili punto MK1 tak jak jeli do servisu na druhou vymenu oleje, zeptal se je servisak co tam chcou za olej, ze je to stejne jedno jestli tam je selenia, shell atd atd. Nakonec jezdili na Repsol a pohodka. Auto slouzi do dneska.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

:D jj, aspoň se tu něco děje. Ale tím pádem uniká smysl původního dotazu.. Kdy? je to v?echno jen marketing, tak stačí najít nejlevněj?í olej s potřebnou specifikací a ten tam nalít. Není třeba ře?it jestli ten Castrol nebo ten druhý (lep?í, proto?e je dra??í???). Oba se tam nalít mů?ou...
Naposledy upravil(a) Jarouš dne pát úno 13, 2009 14:54, celkem upraveno 1 x.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět