Závady a řešení problémů

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jirka píše:Osobně si myslim , ?e to oblo?ení bude taky potřeba vyměnit proto?e bude nasáklé kapalinou.
Uvidíme :wink:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Jarou? píše:
Jirka píše:
Du?an píše: Sna?il jsem se zadat opravu ve Fiatu, ale mají volno a? za týden v úterý.
Obrátik jsem se na servis sítě Auto_kelly, oprava bude ve středu s výměnou válečku, cena za váleček 526,- Kč (výměnu těsnění neře?í a já sám si to neudělám), celkem by to mělo stát asi 1000 Kč, co? akceptuji.
To ale bude cena bez nového oblo?ení.
Osobně si myslim , ?e to oblo?ení bude taky potřeba vyměnit proto?e bude nasáklé kapalinou.
Přesně tak, oblo?ení určitě nové.

V?eobecně mi přijde divné, ?e po 60 tkm začnou téct zadní brzdy. Jirko, ty jsi ten stejný problém ře?il při obdobném nájezdu, jestli se nepletu. Nevím, jestli to je náhoda nebo dal?í bolest počátečních roků výroby, případně nekvalitní série těsnění.
Já u? jsem to ře?il po 38tis.km a dával jsem gumičky do obou válečků i s oblo?ením.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Du?an píše:
Jirka píše:Osobně si myslim , ?e to oblo?ení bude taky potřeba vyměnit proto?e bude nasáklé kapalinou.
Uvidíme :wink:
Dnes jsem si převzal GP ze servisu sítě Auto-Kelly:
Brzdový váleček - 562,- Kč
Práce - 403,- Kč
--------------------------------
Celkem 965,- Kč

Brzdové čelisti nebylo třeba měnit.

P.S. Ve Fiatu bych dal jistě více. Co se týká cen za práci, jestli se dobře pamatuju, ve Fiatu 600 Kč/hod, v Auto-Kelly zahraniční auta 400 Kč/hod.
Myslím ?e mohu doporučit.
Jinak jsem se ptal na programové vybavení na sběr dat auta (napíchnutí do zásuvky), na Fiaty prý nemají (v tomto servise)
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

no ja sem skousel napichnout grande na dvou stk pres boschky a ani hov.. diagnostika alfa/maserati taky nefunguje sice se spoji ale nic to nedela jediny co funguje je OBD II ale ta je naprd a nebo orig fiat jinak smula je to moc novy jeste

jinak 400 je dneska normalni cena neorig servisu skoro vsude...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

A co to ukazovalo přes to OBD II ?
Předpokládám ?e tak pamět závad jenom na motoru.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Mellow
Štamgast
Příspěvky: 201
Registrován: úte čer 30, 2009 12:11

problémy GP

Příspěvek od Mellow »

Ahoj!

Nemáte prosím někdo sepsány základní a bě?né závady vozu GP?

Chystám se pří?tí týden reklamovat před zimou zatékání do pátých dveří, tak a? to projdu v?echno, mám to do servisu 80 km. :)

Díky!

Radek
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

Jirka píše:A co to ukazovalo přes to OBD II ?
Předpokládám ?e tak pamět závad jenom na motoru.
presne tak dostanu se jen na motor -u me dost dulezita vec ale stejne vsechno to neumi ...live data to neda takze vlastne napr :lol: ... tak ted mam problem se startem kdys je to studeny a nic mi to nenajde zmetek :lol:
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Problém se startem sem ře?il u kámo?ovího 1,3jtd a dělal to regulátor tlaku na railu, ale tady bude mo?ná přímo na čerpadle.
Je?tě bych změřil přepady z trysek jestli některá moc nepropou?tí a přeměřil ?havičky.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

.bany píše:
Jirka píše:A co to ukazovalo přes to OBD II ?
Předpokládám ?e tak pamět závad jenom na motoru.
presne tak dostanu se jen na motor -u me dost dulezita vec ale stejne vsechno to neumi ...live data to neda takze vlastne napr :lol: ... tak ted mam problem se startem kdys je to studeny a nic mi to nenajde zmetek :lol:
Hele co jsem koukal na diagnostický scanery tak tohle navypadá ?patně kdyby to umělo co tam pí?ou.
http://www.hobbydiag.cz/profidiag/eshop ... iagnostika
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

me to ukazalo vadnou sondu ale ze by po 80,000km odesla se mi moc nechce verit ... signal sporadicky ... nevim ale myslim si ze to bude moc davat nafty na starty teply to chytne okamzite a rano to toci tak nekdy as 15 sekund pak se vyvali beloba takze moc nafty cidla sem vymenil-zhavicky fungujou dobre a i projistotu vymeneny ... nevim lambda za 3500,- se mi nechce kupovat na zkousku :lol: navic lambda ma vliv na to as po startu ne na start ...
Naposledy upravil(a) .bany dne čtv zář 30, 2010 16:27, celkem upraveno 1 x.
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

Jirka píše:
.bany píše:
Jirka píše:A co to ukazovalo přes to OBD II ?
Předpokládám ?e tak pamět závad jenom na motoru.
presne tak dostanu se jen na motor -u me dost dulezita vec ale stejne vsechno to neumi ...live data to neda takze vlastne napr :lol: ... tak ted mam problem se startem kdys je to studeny a nic mi to nenajde zmetek :lol:
Hele co jsem koukal na diagnostický scanery tak tohle navypadá ?patně kdyby to umělo co tam pí?ou.
http://www.hobbydiag.cz/profidiag/eshop ... iagnostika
- kompatibilita s téměř v?emi vozy od r.v. 1996, které mají zavedenu normu OBD II (vč. VPW, PWM, ISO, KWP2000 CAN protokoly)
- čte a ma?e základní i specifické chybové kódy (DTC), doká?e zhasnout varovnou kontrolku motoru
- chyby jsou vypsány přímo na displeji - není nutné hledat kódy v kní?kách
- umí zobrazit Live data - otáčky, teplotu chladicí kapaliny, rychlost, data z lambda sondy apod.
- vyčte údaje o vozidle - VIN todle by bylo hodne dobry ale bojim se ze to s GPčkem komunikovat nebude ... VAG mam takze stim nemam problem ... jen nemuzu sehnat nic na GP ... cena je taky dobra ale nejhorsi je ze ti nikdo nezaruci tu cinost na nasich autech a jedine to vyskouset a pak vratit
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Ty to má? v Praze blízko k těm prodejcům abys to mohl vyzkou?et, já to mám přece jenom dost daleko.
Vyzkou?ej to taky by se mi to zamlouvalo :wink:
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

.bany píše:me to ukazalo vadnou sondu ale ze by po 80,000km odesla se mi moc nechce verit ... signal sporadicky ... nevim ale myslim si ze to bude moc davat nafty na starty teply to chytne okamzite a rano to toci tak nekdy as 15 sekund pak se vyvali beloba takze moc nafty cidla sem vymenil-zhavicky fungujou dobre a i projistotu vymeneny ... nevim lambda za 3500,- se mi nechce kupovat na zkousku :lol: navic lambda ma vliv na to as po startu ne na start ...
Chtělo by to přeměřit náběh tlaku nafty v railu a nebo jestli nekecá snímač otáček na klice a vačce.
Kdy? nedojde k sinchronizaci signálu z obou čidel tak to nechytne.
Něco podobnýho jsme měli v práci na autobuse a nakonec to dělalo čidlo vačky.
Je?tě bych pře?el kabelá? u čidel jestli tam neni velký přechodový odpor.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

Je?tě bych pře?el kabelá? u čidel jestli tam neni velký přechodový odpor.
ty whosho co to je?jak to poznam :lol:
no skusim tu vracecku nafty nebo jestli nespadava a pak skusim ty cidla no ... do fiatu nejedu to musim zvladnout sam :lol:
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

Jirka píše:Ty to má? v Praze blízko k těm prodejcům abys to mohl vyzkou?et, já to mám přece jenom dost daleko.
Vyzkou?ej to taky by se mi to zamlouvalo :wink:
skusim zaject semhle mam to kousek od baraku tak to prubnu a dam vedet co mi nabydnou a jak to funguje ...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Odpovědět