Stěrače a cyklovač stěračů

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
lukasbc
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon říj 06, 2008 19:06

Příspěvek od lukasbc »

No 5 let nevím nevím-otázka je co se myslí pojmem výdr?-fyzicky skutečně jsou v jednom kuse ale ta stírací schopnost po 5-ti letech tomu nevěřím.

Problém je v tom velkém stěrači - tam se ta guma o?u?lá zhruba uprostřed celkem brzo-pozná se to podle toho,?e tam zůstává nejprve lehce mokrý film(v de?ti) a jak přijde sníh a břečka na cestě,tak čím dál více zřetelněj?í a ?ir?í ?mouha.
Ale to je jedno-ka?dý to ře?í nějak jinak.8)
Já jen ?e u? jsou na autě a paráda! A ty gumičky tam pasují i ty obyč na staré stěrače-tak?e z mě strany konečně spokojenost :wink:
Velký Pun?a 1,2 Dynamic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Stěrače z Polska
http://www.fiat-lancia-alfa.pl/wycierac ... nalne.html

Kdy? si prohlédnete tyto stránky, ceny ND jsou dost slu?né
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Byl jsem nucen koupit nový řidičův stěrač- Nav?tívil jsem prodejnu AutoKelly, kde jsem si vybral stěrač od fy Champion

Obrázek

Původní cena 372,- Kč, na zákaznickou kartu 5% sleva, tj. konečná cena 353,-Kč. V krabičce byly asi 4 adaptéry na různá vozidle včetně GP-čka. Je?tě dodatečně dokoupím stěrač spolujezdcův (na ten jsem se vyka?lal, jeliko? jsem si chtěl nejdříve ověřit, jak bude pasovat).

Obrázek

Původní dr?ák
Obrázek

Dr?ák Champion
Obrázek

P.S. Musím ale uznat, ?e ten původní vypadal lépe, ale co se dá dělat
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

...a to se vyplatí, kdy? origo sada od Valeo (TRW) vyjde na cca 650,- :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jarou? píše:...a to se vyplatí, kdy? origo sada od Valeo (TRW) vyjde na cca 650,- :lol:
Nevidím důvod pochechtávajícího smajlík - snad ke ?patné koupi? Proč by mělo být Valeo lep?í ne? Champion. Jedině v tom, ?e upevňovací cvakátka vypadají trochu uhlazeněji a jsou zase o něco dra??í ne? Champion
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:
Jarou? píše:...a to se vyplatí, kdy? origo sada od Valeo (TRW) vyjde na cca 650,- :lol:
Nevidím důvod pochechtávajícího smajlík - snad ke ?patné koupi? Proč by mělo být Valeo lep?í ne? Champion. Jedině v tom, ?e upevňovací cvakátka vypadají trochu uhlazeněji a jsou zase o něco dra??í ne? Champion
Jde o to, ?e za ty prachy není schopen výrobce renomované značky udělat ani uchycení na konkrétní typ vozu a vypadá to jako nějaký univerzální bastl z Tesca.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od milhaus »

Tak jsem dal na radu koho jiného ne? Jarou?e a koupil stěrače od SWT v ATU u carefouru v Ostravě sice stály 935 Kč, ale není rozdíl mezi origo a tady těma.Měnil jsem po 4 letech.Na fotce vlevo origo v pravo SWT.

Obrázek
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Ja koupil tady a jsem maximalne spokojen.

http://aukro.cz/sterace-sterac-steracu- ... 10638.html
Obrázek
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od milhaus »

To si nemohl napsat dřív!!..... :? :cry:
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

No ja je tam kupoval uz v lete tak mne to pak nenapadlo. Nemuzu myslet na vsechno.
Obrázek
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

Jarou? píše:
Du?an píše:
Jarou? píše:...a to se vyplatí, kdy? origo sada od Valeo (TRW) vyjde na cca 650,- :lol:
Nevidím důvod pochechtávajícího smajlík - snad ke ?patné koupi? Proč by mělo být Valeo lep?í ne? Champion. Jedině v tom, ?e upevňovací cvakátka vypadají trochu uhlazeněji a jsou zase o něco dra??í ne? Champion
Jde o to, ?e za ty prachy není schopen výrobce renomované značky udělat ani uchycení na konkrétní typ vozu a vypadá to jako nějaký univerzální bastl z Tesca.
Na druhou stranu u Championů pak mění? jen gumičky, tak?e u?etří?. Já mám taky Championy, ale kupoval jsem je před rokem a tak hnusně nevypadaly. Problém byl s nasazením, ?lo to dost tě?ko ... asi to byl důvod k vytoření nového uchycení (paskvilu :D )
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

gawry píše:Mě dělají stěrače toté? - a ře?ení ? : při?plouchnu trochu Sheronu (nebo jak se to jmenuje) z ostřikovače a mám na pár kilometrů klid - a tak to jde pořád dokola :lol:
To nedělá sklo, ale ta pohyblivá číst stěračů pod tím plastem nad přední kapotou. Já tam občas stříknu silikon a jdou jako po másle. Tam v?ude mů?e voda a silikon tohle vyře?í. O auto je třeba se starat. Nejhor?í je, kdy? auto není gará?ovaný, tak dlouhodobě to je problém.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kotas »

Zajonc píše:Zdravim,

mam velký problém, přestaly mi fungovat přední stěrače.
Tak jsem hledal na netu v čem by mohl být problém a zjistil jsem, ?e je to častej?í problém u Grande punta.
viz zde: http://www.fiatforum.com/grande-punto/2 ... relay.html
1 příspěvek odpovídá přesně mému problému a 3 příspěvek by ho měl vyře?it (co si o tom myslíte)

Ka?dopádně problém se začal projevovat u? před nedávném, kdy občas stěrače začaly stírat trhaně a párkrát se nevrátily do původní pozice, kdy se roze?ly a? po nějaké chvilce. No a teď u? nefungují vůbec.

Motorek jsem rozebral a vyzkou?el, je 100% funkční. Dále cyklovač a spinač v pačče jsou taky funkční.
motorek má 4 vstupy:
1 ?luto/?edá zde je -
2. ?edá zde je +
3. zelená
4. černá zde je -

kdy? připojím 1 a 2 k baterii motor normálně jede
3 a 4 slou?í k navrácení motorku do start pozice

při první rychlosti kdy stěrače stírají přeru?ovaně pulzuje na 2. přeru?ovaně + a na 1 má byt - (ov?em zde není a to bude asi ten problém)
při druhé rychlosti kdy stěrače stírají plynule je na 2 + a na 1 má byt - (ov?em zde není)
při nejvy??í rychlosti se na vstupech 1 a 2 vymění polarizace a motor se točí pospátku rychleji (na 2 vstupu má tedy být mínus, ale taky tam není, neboli jsem nic nenaměřil) a na vstupu 1 je +

po celou dobu měření jsem + na vstupech naměřil tak jak má být
po celou dobu na vstupu 4 byla zem přítomna (měřitelná)

Kdy? sepnu sterač na nejvy?í třetí rychlost tak pod palubkou jde sly?et jak tam cvaká relátko.
v případě prvni a druhé rychlost ?ádne relé nejde sly?et.

Jak by jste postupovali dále?
Zatím díky
Odpovídám tady na dotaz Zajonce ohledně motorku stěračů.

Dělalo mi to úplně přesně to stejné, del?í dobu se stěrače za jízdy zasekávaly, ale v?dy rozběhly, a? pak jednou se nerozjely a bylo sly?et cvakat pod palubovkou nějaké relátko.

Ve fiatu motorek vytáhli a na stole se jim točil, tak ?li po bodycomputeru,ale nakonec to bylo motorkem - má vět?í odpor - jeví se jako bys stíral třeba moc sněhu nebo chtěl rozběhnout zamrzlé stěrače. Motorek se pak ani nehne, i kdy? mimo auto se točí. A doprovází to cvakání pod přístrojovkou.

Mě pomohla výměna motorku, zatím musím zaklepat, ale je v pohodě...
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

chalani jak dam dole brzdove svetlo lebo som asi pako....

rozjebala sa mi hadicka do ostrekovaca vzadu. ta mi natiekla do svetla zadneho vsetko mi tam zaoxidovalo a v nutri v aute mam smrad ze az s ostrekovacej vody..... to ty jedbnuty taliani musia davat PLASTOVUUU hadicku na ostrekovac cez husaci krk s kablami???? uplne jebnuty... secko mam od toho teraz zasrane v kufri!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: zajtra to idem rozoberat len dajako mi to brzdove nechce ist dole.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

je to tam len zacvaknute... ale skor to bude? muset asi len vytrhnut... mne to tie? inak ne?lo...
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Odpovědět