Stěrače a cyklovač stěračů

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

ja pouzivam obyc vodu do ostrekovacou proti hmyzu(na leto)
a na sklo davam speci pripravok na od sheronu na efet suchych stieracou a mam iba jeden s vasich problemopu ze to vrzga nic ine a je to podla mna max super vec ale ten kto chodi po meste to je uplne zbytocne
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak u? jsem taky musel provést výměnu stěračů za nové , ty původní u? měly skoro utr?ený břit a dělaly čmouhy.
Dal jsem tam Bosch Aerotwin tak uvidim měly by vydr?et víc ne? origo aspon doufám co jsem koukal do testu stěračů.
Cena byla 900kč s dph.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
lukasbc
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon říj 06, 2008 19:06

stěrače

Příspěvek od lukasbc »

Zdravím pánové - neobjevil někdo z vás ji? po del?í době nějakou náhra?ku stěračů s vhodným adaptérem.Pokud jo,napi?tě tu prosím značku a typ.Toti? ty kecy tady o originál kvalitě mě rozesmívají. Já koupil originály v únoru 2010 a teď u? jsou úplně na h.v.o!
Raději nějaké na rok za 350/400,- Kč za sadu ne? předra?ené a ničím neopodstatněné origo?e.Je to ?koda ?e to tak musím napsat,ale ve sněhu jdou úplně dohajzlu-zlaté s gumičkama :-)
Nebo mě napdalo do budoucna jestli se neoplatí vyměnit celá ramena stěračů třeba za nějaké háčkové?na ty je nejvíce typů stěračů a člověk si pak mů?e krásně vybrat a hodnotit :-)Ov?em z čeho by pasovaly? NEví někdo-třeba z Bravy či z úplně jiného auta? Závit a uchycení na 1000hran bude u vět?iny aut stejný ne? - jen nápad...
Velký Pun?a 1,2 Dynamic
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Re: stěrače

Příspěvek od mosto »

lukasbc píše:Zdravím pánové - neobjevil někdo z vás ji? po del?í době nějakou náhra?ku stěračů s vhodným adaptérem.Pokud jo,napi?tě tu prosím značku a typ.Toti? ty kecy tady o originál kvalitě mě rozesmívají. Já koupil originály v únoru 2010 a teď u? jsou úplně na h.v.o!
Raději nějaké na rok za 350/400,- Kč za sadu ne? předra?ené a ničím neopodstatněné origo?e.Je to ?koda ?e to tak musím napsat,ale ve sněhu jdou úplně dohajzlu-zlaté s gumičkama :-)
Nebo mě napdalo do budoucna jestli se neoplatí vyměnit celá ramena stěračů třeba za nějaké háčkové?na ty je nejvíce typů stěračů a člověk si pak mů?e krásně vybrat a hodnotit :-)Ov?em z čeho by pasovaly? NEví někdo-třeba z Bravy či z úplně jiného auta? Závit a uchycení na 1000hran bude u vět?iny aut stejný ne? - jen nápad...
ramienka by som ja osobne nemenil...a ta investicia do stieracov...no aj o stierace sa sem tam treba postarat,utriet z gumiciek prach,necistoty a oni ti to potom oplatia peknym vyhladom z okna,ale pokial si rozhodnuty pre lacne verzie to neviem,ake by pasovali...tie origo co tam boli sa neda menit gumicka,ale na tych Bosch,co aj Jirka sfotil,tie mam aj ja a na tych sa mi zda,ze ide menit gumicky,tak ja pockam kym ich zoderem a potom skusim vymenit len gumicky a mam istotu,ze mi niekde po ceste neodleti po tretom pretreti skla :roll:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
lukasbc
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon říj 06, 2008 19:06

Příspěvek od lukasbc »

No jako péče o stěrače mi je úplně jasná-ale hůře se to dělá za jízdy,pokud jenom pr?í,tak celkem ok,ale stačí trocha ?píny-ohození od kamionu,ted sníh atd,tak si ten stěrač rád díky své velké plo?e přichytí nečistoty i sníh a prostě je rozmazuje tam a zpátky-je to ?koda.NA barvě jsem to u? měl vychytané-gumičky co má tady jeden Lojza v mototechně stály dvě nějak do 100,- a vydr?ely nádherně celý rok - a kdy? se stíralo,tak to stíralo a nemazalo..No uvidíme jestli se něco časem neobjeví...
Velký Pun?a 1,2 Dynamic
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Se stěrači souvisí tro?ku i ostřikovače, tak?e tady přidávám takovou perličku. Začaly nám mrazy (včera -7) a ejhle - přestal jsem stříkat! :lol: Motorek jsem při ostřikování sly?el, ale holt z trysek neteklo nic! Včera jsem byl ve Fiatu, a? mi tam nechají stát auto na dílně, ne? trysky rozmrznou, asi po hodině to povolilo a já si nechal pro jistotu změřit bod tuhnutí u mé vody do ostřikovačů zn. Tesco do -20. Pánové, ?ádných -20 se nekonalo, technik naměřil v originál balení teplotu tuhnutí ani ne -10, tak?e při jízdě, kdy teplota kolem trysek díky rychlosti jízdy klesá při venkovní teplotě -5 třeba i na -25, musí kapalina v tryskách zamrznout. Tak jsem zajel na pumpu a koupil tam směs do -30 a to, co mám z Tesca, budu pou?ívat pouze na ředění. Nevím, jestli by Fiat neudělal lépe, kdyby byly trysky schované pod kapotou, a? na ně nejde přímý nápor větru, ale to Tesco samozřejmě neomlouvá!
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

JardaK. píše:Se stěrači souvisí tro?ku i ostřikovače, tak?e tady přidávám takovou perličku. Začaly nám mrazy (včera -7) a ejhle - přestal jsem stříkat! :lol: Motorek jsem při ostřikování sly?el, ale holt z trysek neteklo nic! Včera jsem byl ve Fiatu, a? mi tam nechají stát auto na dílně, ne? trysky rozmrznou, asi po hodině to povolilo a já si nechal pro jistotu změřit bod tuhnutí u mé vody do ostřikovačů zn. Tesco do -20. Pánové, ?ádných -20 se nekonalo, technik naměřil v originál balení teplotu tuhnutí ani ne -10, tak?e při jízdě, kdy teplota kolem trysek díky rychlosti jízdy klesá při venkovní teplotě -5 třeba i na -25, musí kapalina v tryskách zamrznout. Tak jsem zajel na pumpu a koupil tam směs do -30 a to, co mám z Tesca, budu pou?ívat pouze na ředění. Nevím, jestli by Fiat neudělal lépe, kdyby byly trysky schované pod kapotou, a? na ně nejde přímý nápor větru, ale to Tesco samozřejmě neomlouvá!
vitaj v klube mne tiez tesco voda zamrzla po jazde cez hory ked vonku bolo -11 a ostrekol som si okno a zmrzlo mi to na okne takze hned som to vylial aby mi to neroztrhlo nadobku a odtedy kupujem znackovu vodu co naozaj nezamrzne.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Dovolím si pověsit zde elaborát od kolegů Fordařů. Snad jim to nebude vadit.. :D
http://forum.ford-club.cz/viewtopic.php ... 46a2f0faee
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
mikkes1
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: sob bře 08, 2008 10:11
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od mikkes1 »

dnes po 50 000km menené stierače, značka Valeo X-trm , cena 27,40? Faro BA. Cena po 30% zžave. vo fiate chceli 40?. tak snaď vydr?ia daž?ích 50 000km :D
Grande Punto 1,2 5D dynamic,
fólie 05, audio JBL,
plán na rok 2011: nové kolesá 16", zní?enie 30/30, vytlmenie.
Uživatelský avatar
p.jurencak
Návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: pon pro 06, 2010 23:08
Bydliště: CZ, Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p.jurencak »

Já si konečně splnil sen a GP si koupil :) Fotky budou co nevidet, bylo ?karedě a poslední týden ani nemám času nazbyt.. No, ale k věci, koupil jsem ho s celkem u? jetýma stěračema, vypadá to ?e s tím někdo dosti pojezdil namrzlý sklo :roll: Sháněl jsem sháněl, a? jsem zjistil ?e bývalý spolu?ák ze střední dělá v obchodě s tuningovýma doplňkama, a mimochodem mají Bosh Aerotwin v akci za 300 Kč :!: Zítra jedu pro ně, tak jsem na ně zvědav :)
Fiat Punto 0.9T TwinAir
mikkes1
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: sob bře 08, 2008 10:11
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od mikkes1 »

Bosh by som neriskoval , jedina ích výhoda je ?e sa daju meni? samotné gumičky, inač ?iadna sláva
Grande Punto 1,2 5D dynamic,
fólie 05, audio JBL,
plán na rok 2011: nové kolesá 16", zní?enie 30/30, vytlmenie.
Uživatelský avatar
p.jurencak
Návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: pon pro 06, 2010 23:08
Bydliště: CZ, Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p.jurencak »

mikkes1 píše:Bosh by som neriskoval , jedina ích výhoda je ?e sa daju meni? samotné gumičky, inač ?iadna sláva
No podle mých zku?eností s Bosh Twin Spoiler na Puntu MK1, a pár známých co mají Aerotwin na to mám názor tro?ku jiný :) A dokonce i v autoklubech v Německu a Rakousku mají jiný názor http://auto.idnes.cz/test-steracu-vybir ... tomoto_fdv
Fiat Punto 0.9T TwinAir
badalandabad
Štamgast
Příspěvky: 311
Registrován: ned črc 05, 2009 17:50
Bydliště: severoplzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od badalandabad »

JardaK. píše:Se stěrači souvisí tro?ku i ostřikovače, tak?e tady přidávám takovou perličku. Začaly nám mrazy (včera -7) a ejhle - přestal jsem stříkat! :lol: Motorek jsem při ostřikování sly?el, ale holt z trysek neteklo nic! Včera jsem byl ve Fiatu, a? mi tam nechají stát auto na dílně, ne? trysky rozmrznou, asi po hodině to povolilo a já si nechal pro jistotu změřit bod tuhnutí u mé vody do ostřikovačů zn. Tesco do -20. Pánové, ?ádných -20 se nekonalo, technik naměřil v originál balení teplotu tuhnutí ani ne -10, tak?e při jízdě, kdy teplota kolem trysek díky rychlosti jízdy klesá při venkovní teplotě -5 třeba i na -25, musí kapalina v tryskách zamrznout. Tak jsem zajel na pumpu a koupil tam směs do -30 a to, co mám z Tesca, budu pou?ívat pouze na ředění. Nevím, jestli by Fiat neudělal lépe, kdyby byly trysky schované pod kapotou, a? na ně nejde přímý nápor větru, ale to Tesco samozřejmě neomlouvá!
přesně tak,TESCO sratchky mi nesměj do auta,to je jako kdybyste na luxusní kočku navlíkli vietnamský hadry :?
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Fiat GP 1.2Ice -> Obrázek
lukasbc
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon říj 06, 2008 19:06

Příspěvek od lukasbc »

Tak objevi jsem velmi dostupné ře?ení :

http://www.auto-samolepky.cz/index.php/ ... 2_225_1417

Stěrače s vyměnitelnou gumičkou - kdy? to projdete objevíte, ?e ke stěrači (660 a 380mm) se dodává automaticky jedna gumička navíc.
Dal?í gumky lze doobjednat.
Důle?itým prvkem je adapter - pro na?e auto se to jmenuje PINCH TAB (je to stejné jako LINEA 07-> za asi 54 Kč. Tak?e investice dosady počáteční je stejná jako jedny stěrače origo,ale pak u? mů?u měnit stěrače (gumky) 2x i 3x do roka.
Snad vám to pomů?e. :wink:
Velký Pun?a 1,2 Dynamic
Bongo-Bong
Návštěvník
Příspěvky: 106
Registrován: sob úno 19, 2011 12:25
Bydliště: Prosečné

Příspěvek od Bongo-Bong »

No me ty puvodni sterace vydrzeli 5 let, takze myslim,ze se ta investice da unest..neni to tolik :)
1.3jtd 74kw 25O N.m
Odpovědět